5 : 3
(2:2)
Atlético Madrid
Naposledy zmenené pred 4 mesiacmi

Utkání je u konce a my sledovali opravdu parádní představení. Druhý poločas sice přinesl více taktickou podívanou, ale závěr stál za to. V 78. minutě si dal Antonio Rüdiger vlastence a vypadalo to, že by se Atlético mohlo podívat do finále. Jenže v 85. minutě zasprintoval Vinícius a přestože byl i s Bellinghamem při zakončení zablokován, tak se pak míč odrazil Danimu Carvajalovi a ten tvrdou ranou srovnal. Šlo se do prodloužení, kde už nechtěl nikdo chybovat a vše směřovalo k penaltovému rozstřelu. Jenže ten padl po 116. minutě, kdy sice Joselu nesklepl centr z křídla, ale bránící Stefan Savić svým zákrokem nešťastně překonal vlastního gólmana a Real vedl. Atlético pak hrálo vabank, do útoku se přihnal i Oblak, jenže při kontru neměl Brahim Díaz problém trefit odkrytou branku a upravil tak na konečných 5:3. Do nedělního finále tak postupuje REAL MADRID.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Utkání sledovalo 25 000 diváků.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 10:6. Střely mimo: 12:5. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:19.

120+3

Konec zápasu.

120+3

Brahim Díaz si na oslavu gólu svlékl dres a obdržel za to žlutou kartu.

120+2

Real Madrid právě vstřelil branku!
A je definitivně rozhodnuto. Po dalším centru následoval odkop Realu, Oblak neměl při návratu takovou rychlost, nechal se přesprintovat BRAHIMEM DÍAZEM a ten zakončil do prázdné branky – 5:3!

120+1

Atlético rozehrávalo roh, do vápna přiběhl i Oblak, společně se spoluhráči se ale k zakončení nedostali.

118

Griezmann mohl srovnat, jeho střela z vápna ale prosvištěla jen decimetry vedle pravé Kepovy tyče!

116

Neskutečné, Real jde do vedení! Po rychlém přechodu na útočnou polovinu přilétl do vápna centr z pravé strany, po kterém se natahoval a snad jen lehce jej lízl Joselu, za ním pak ale stál bránící STEFAN SAVIĆ a ten při své snaze míč odvrátit, jej nešťastně srazil přes Oblaka do sítě – 4:3!

114

Pomaličku se nám blíží penaltový rozstřel, jelikož nám šance takřka vymizely, je toto zakončení zápasu velmi pravděpodobné.

112

Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Arda Güler.

111

Tempo trochu pokleslo, je poznat, že hráči mají v nohách dlouhý zápas a nechtějí ani riskovat chybu.

109

Tato standardka už pro Oblakovu branku nebezpečná nebyla, navíc se pískal útočný faul.

108

Nakonec Kroos hledal centrem Rüdigera, Giménez odvracel hlavou na roh.

107

Faul na Kroose od Witsela, tohle by mohla být šance na nebezpečnou střelu.

106

Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází César Azpilicueta.

106

ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Dani Ceballos.

106

ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Joselu.

106

Začalo druhé prodloužení.

105+1

První poločas prodloužení skončil.

105

Díazův centr z pravého křídla byl krátký, jeho spoluhráči tak na míč čekali marně.

104

ze hřiště odchází Koke, přichází Javi Galán.

103

Neškodným obloučkem od Kroose to ale nevyšlo.

102

Real předvádí až skoro házenkářský zámek okolo šestnáctky a hledá cestičku, jak procpat střelu na Oblaka.

100

Roh Realu, ten rozehrál Kroos, jenže jen k hráčům soupeře.

99

Z velké dálky vystřelil Riquelme, byl z toho ale pouze pozdrav na tribunu za Kepovou brankou.

98

Na trávníku posedává právě Carvajal a masíruje si lýtka. Už se o něj zřejmě pokouší křeče.

96

Útočný faul Daniho Carvajala, Atlético může dostat hru na opačnou polovinu.

95

Závar před Oblakem, Atlético s vypětím sil odkoplo ven z vápna. A dokonce tak šikovně, že po teči má tento tým míč.

93

Real pokračuje v takovém menším tlaku, každopádně se hraje na polovině městského rivala.

91

ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Ángel Correa.

91

Začal první poločas prodloužení.

90+5

Druhý poločas skončil.

90+4

Další pasy do vápna před Oblaka, gól doslova visí ve vzduchu.

90+3

Real v tlaku, Atlético už jen čeká na závěrečný hvizd.

90+2

Rozhodnout mohl Díaz, ten si navedl míč do vápna, dobře se uvolnil, ale pak poslal křížnou ránu těsně vedle Oblakovy branky.

90+1

Zprava se o zakončení pokoušel Griezmann, Kepa se ale překvapit nenechal.

90

ze hřiště odchází Rodrigo De Paul, přichází Axel Witsel.

89

Kroos rozehrál rohový kop, Atlético s vypětím sil odhlavičkovalo ven z šestnáctky.

88

Real v laufu, cítí, že tohle by šlo rozhodnout ještě v základní hrací době.

87

Odmítnou jej chtěli Bellingham s Viníciusem, neprošli ale zahuštěnou obranou soupeře v pokutovém území.

86

Teď už můžeme říci, že prodloužení je za dveřmi.

85

Zase máme srovnáno! Levou stranou zasprintoval Vinícius, ten byl zablokován, stejně jako po něm hned dvakrát i Bellingham, pak se ale míč odrazil na nohu DANIHO CARVAJALA a ten svou nekompromisní ránu poslal do horního rohu Oblakovy branky – 3:3.

84

Griezmann neprošel pravou stranou, Real už pospíchá do útoku.

83

Atlético chytře drží míč, nikam nepospíchá.

81

ze hřiště odchází Aurelien Tchouaméni, přichází Brahim Díaz.

81

ze hřiště odchází Ferland Mendy, přichází Eduardo Camavinga.

80

Za Real protestoval hlavně Kepa, stěžoval si, že byl faulován, nebylo mu to ale vůbec nic platné. VAR gól potvrdil a Atlético vede.

78

Atlético právě vstřelilo branku!
No a tlak přináší gól! Na centr z levé strany si naskočil Morata, ten byl ale přistrčen ANTONIEM RÚDIGEREM, který byl navíc i tím posledním, kdo se míče dotkl a oblouček doskákal za brankovou čáru – 2:3!

78

Tohle moc povedené nebylo, obrana Realu míč odhlavičkovala.

77

Další výpad Atlétika skončil u Griezmanna, ten sice branku neohrozil, ale vybojoval alespoň rohový kop.

75

Vypadá to, že Atlético se chvíli před koncem základní hrací doby zvedá a tlačí soupeře k vápnu.

73

I zde následoval rohový kop, po jeho rozehrání se ovšem pískal ofsajd na malém vápně.

73

Na opačné straně se k brance hrnul Morata, ale v souboji s Kepou nebyl tím úspěšnějším.

72

Roh už nebezpečný nebyl, Atlético se hravě ubránilo.

71

Real dokonale využil toho, že se soupeř teprve chystal na klasický centr, přišlo bleskové rozehrání na Carvajala, ten zakončoval z první, ale Oblak vytáhl vynikající zákrok a míč srazil na roh!

71

Faul na Viníciuse, Real má přímý kop.

70

Po kombinaci na pětníku střílel z vápna Valverde, trefil ale jen stínícího hráče Atlétika.

69

Vysoký oblouček hledal Rodryga, ten se ale ve vápně nedokázal úplně dobře zorientovat a branku nenašel.

67

ze hřiště odchází Samuel Lino, přichází Rodrigo Riquelme.

67

ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Toni Kroos.

67

ze hřiště odchází Saúl, přichází Nahuel Molina.

65

Po rychlé akci centroval z pravé strany Griezmann, našel ale pouze Rüdigera. Ten lehce akrobaticky odvrátil a dostal míč ven z vápna.

63

Náhradníci Realu Madrid jsou v plném zápřahu, chystají se na vstup na hrací plochu a trenér Ancelotti už určitě přemýšlí i o případném prodloužení.

62

Atlético také neuspělo se svým výpadem k pokutovému území, už jsme zase u středového kruhu.

60

Po rohu se chvíli kombinovalo a ve vápně upadl Vinícius. Dost tomu ale přidal a penalta se tak nepískala.

59

Rodrygo centroval od brankové čáry, trefil však jen skluzujícího Giméneze do zad a je z toho roh pro Real.

57

Opět byl Morata u míče, tentokrát lehce zahnal Lina k pomezní čáře. Atlético ale pokračuje v postupné akci.

56

Morata vypomohl své obraně, vrátil se až takřka k vlastní šestnáctce a vybojoval míč.

54

Real ztratil míč a hned se k brejku hrnul z levé strany Samuel Lino. Křížná rána prosvištěla jen kousek vedle Kepovy branky!

52

I ve druhé půli se hraje docela od podlahy, rozhodčí ale zatím nechává karty v kapsičce.

50

Modrić nenašel prostor pro střelu zpoza vápna, nakonec míč doputoval na pravou stranu, kde vše skončilo u Valverdeho.

49

Ostrý centr do vápna posílal Valverde, trefil ale jen jednoho z bránících hráčů do hlavy.

48

Real v úvodu druhé půle kombinuje na útočné polovině, hledá cestu k Oblakovi.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:09.

Je za námi první poločas, který po několika úvodních opatrných minutách útočný fotbal a hned čtyři branky. Jako první se prosadilo Atlétiko, když si na centr od rohového praporku nejvýše naskočil Mario Hermoso v sedmé minutě překonal Kepu. Real odpověděl ve 20. minutě a také po rohu, hlavičkou srovnával Antonio Rüdiger. Ve 29. minutě už Real vedl, to Ferland Mendy jemně tečoval Carvajalovu příhru. Poslední slovo si ale vzala hvězda Atlética, Antoine Griezmann, přešel přes dva soupeře a pravačkou nedal Kepovi šanci na zákrok. Do kabin se tak odešlo za stavu 2:2.

45+5

První poločas skončil.

45+3

Koke se ve skluzu střetl s Rüdigerem a sám si u toho ublížil. Po krátkém ošetření ale bude pokračovat.

45+2

Atlético u míče, tohle je už ale tak trochu na jistotu – hlavně nechybovat a nepustil Real do brejku.

44

Další nápor Realu v šestnáctce, po až moc vysokém centru nakonec střílel Valverde, jenže o velký kus vedle.

43

Obrovská šance Realu! Centr do vápna si na prsa zpracoval Rodrygo, zbavil se obránců a najednou byl sám a měl prostor na zakončení. Jeho střelu ale Oblak zastavil a míč skryl pod sebou!

41

Real se opět snaží strhnout vedení na svou stranu, kombinuje u vápna, v tuto chvíli ale bez centru, nebo dokonce střely.

39

Další z mnoha těsných soubojů o míč, nyní mezi Tchouaménim a De Paulem. Nakonec se faul nepískal, Atlético vhazuje.

37

Zase máme srovnáno! Parádní individuální akci středem předvedl ANTOINE GRIEZMANN, zbavil se Rüdigera i Modriće a prudkou ranou pravou nohou překonal natahujícího se Kepu – 2:2!

36

Až moc dlouhý pas do vápna Atlétika, míč vzal Oblak do rukavic a poté ihned rozehrál.

34

Rodrygo potáhl akci Real pravou stranou, po kličce posunul na Viníciuse, tomu to ale vůbec nesedlo a střelu poslal kus vedle Oblakovy brány.

33

Zprava se k centru dostal Morata, našel Griezmanna, jeho hlavička skončila u připraveného Ke­py.

32

Vypadalo to, že tu budeme mít rohový kop pro Atlético, který vybojoval aktivní Saúl, jenže nakonec sudí verdikt zvrátili a odkopává se od Kepovy branky.

31

Rázem musí Atlético přidat, aby neztratilo kontakt se soupeřem, neboť Real i nadále tlačí.

29

Máme tu obrat ve skóre! Real podnikl výpad pravou stranou, Carvajal si prohlédl situaci, poslal do vápna příhru po zemi, tu skvěle tečoval FERLAND MENDY a sklepl své zakončení ke vzdálenější Oblakově tyči. Ten byl bez šance na zákrok a je to 2:1.

28

Hned dva rohové kopy pro Real, vypadá to, že se ekipa kolem Modriće úplně probudila a přebírá tempo zápasu.

26

Po signálu vystřelil Valverde, jeho dělovka prolétla kus nad Oblakovým břevnem.

26

Morata fauloval Bellinghama a tohle bude docela nebezpečný přímý kop pro Real.

25

Real zaútočil levou stranou, centrovat se po kličkách snažil Vinícius, byl ale čistě odstaven od míče.

24

Táhlý centr z pravé strany přistál na hlavě Moraty, jeho líznutí poslal míč přesně do míst, kde číhal Kepa.

22

Hraje se docela ostře, nyní to předvedl právě Rüdiger, když trefil Álvara Moratu.

20

A je srovnáno! I zde to bylo po rohovém kopu, kdy si na Modrićův centr naskočil ANTONIO RÜDIGER, nedal okolo stojícím obráncům nárok na zákrok a prudkou hlavičkou překonal marně se natahujícího Oblaka – 1:1.

20

Na druhé straně se do míče za hranicí vápna opřel De Paul a jeho rána byla sražena na další roh.

19

Rázem tu byla šance Atlétika na navýšení náskoku. Po brejku přišla příhra na Moratu, jenže ten byl už v ostrém úhlu a trefil jen boční síť.

18

Po rozehrávce rohového kopu posílal vysoký pas na malé vápno Rodrygo, Oblak se zvládl natáhnout a míč skrýt v rukavicích.

17

Bellingham na zemi a tentokrát se už pískalo. Tvrdým zákrokem se provinil Griezmann.

15

Po vedoucí brance Atlétika nám tempo lehce upadlo, pruhovaní se nikam neženou, Real je stále v útlumu.

13

Další pád ve vápně Atlétika, tentokrát byl Saúlem atakován Rodrygo. Ale ani tentokrát to dle sudího nebylo na penaltu.

13

Nakonec se skutečně dostával k míči, jenže přehnal důraz a byl mu odpískán útočný faul.

12

Zase tu máme postupnou kombinaci hráčů v bílých dresech, Bellingham se bude snažit o centr z levého křídla.

10

Hráči Realu se pokusili reklamovat penaltu po pádu Viníciuse v pokutovém území, sudí byl ale poblíž a hned rozpažil.

9

Vypadá to, že Real je v úvodu utkání hodně zaražený a nemůže se dostat do tempa.

8

Další výpad Atlétika skončil útočným faulem, Real se tak po delší době může podívat nna útočnou polovinu.

7

No a je tu první gól utkání! Na centr od rohového praporku si nejvýše naskočil MARIO HERMOSO, byl absolutně nehlídaný a jeho křížná hlavička překvapila všechny, včetně gólmana Kepy – 0:1!

6

No a povedlo se to Linovi, který protáhl Kepu a ten měl co dělat, aby vyškrábl míč na roh.

5

Atlético u míče, prozatím kombinují na vlastní polovině a hledají cestu ke Kepovi.

4

Úvod zápasu se odehrává hlavně ve středu hrací plochy, předchozí dvě akce byly spíše jen výjimkou.

3

Hra se přesunula na opačnou stranu, Real Madrid si vybojoval roh, tohle však Oblaka vůbec neohrozilo.

2

Atlético v první akci utkání. Griezmann hledal pasem na levé straně Moratu, dal mu to ale až moc prudce.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Real Madrid: Kepa – Carvajal, Nacho ©, Rüdiger, Mendy – Valverde, Tchouaméni, Modrić – Bellingham – Rodrygo, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin – Martín, Ceballos, Kroos, García, Tobias, Joselu, Camavinga, Paz, Güler.
Trenér: Carlo Ancelotti

Atlético Madrid: Oblak – Savić, Giménez, Hermoso – Llorente, De Paul, Koke ©, Saúl, Lino – Morata, Griezmann.
Náhradníci: Gomis, Grbić – Witsel, Galán, Moreno, Molina, Riquelme, Correa, Söyüncü, Azpilicueta, Gismera.
Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: Alberola – Rodríguez, Sobrino.

Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas na Al Awal Park at King Saud University v Rijádu začne ve 20:00, takže si na večer nic nepánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Javier Alberola, kterému budou na pomezí asistovat Alfredo Rodríguez a Teodoro Sobrino.

Real Madrid – Atlético Madrid

Španělský Superpohár se už tradičně odehrává v Rijádu a ani letos tomu nebude jinak. Real se v něm představil i vloni a v semifinále zdolal Valencii na pokutové kopy, když klasický zápas skončil 1:1 a poté prohrál ve finále s Barcelonou 1:3. Atlético se vloni mezi čtyři celky nedostalo a tak poslední výlet do Rijádu se datuje na rok 2022, kdy ovšem prohrál s Bilbaem.

Co se aktuální formy týká, je na tom lépe Real, ten už napříč soutěžemi neprohrál 19 zápasů v řadě a poslední porážka je z 24. září, to v domálí lize prohrál 1:3 právě na Atlétiku.
Atlético střídá lepší výkony s těmi horšími a v domácí lize je na pátém místě. Poslední ligový špíl skončil přestřelou a porážkou 3:4 v Gironě. Úplně poslední odehraný zápas byl v Copa del Rey a Atlético vyhrálo na půdě Luga 3:1.

Dobrý večer u semifinálového utkání španělského Superpoháru, ve kterém se střetnou Real Madrid a Atlético Madrid.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.