2 : 1
(1:0)
Francúzsko
Naposledy zmenené pred 6 mesiacmi

Je to tam! Bola to dráma, ale dráma, na ktorej konci môžu mať zverenci trénera Branislava Škorca oprávnene úsmev na tvárach. V utorkovom skupinovom zápase o všetko proti Francúzsku sme po góloch Adama Bombicza a Tomáša Mikluša vyhrali 2:1. Šesť bodov na našom konte znamená postup od osemfinále svetového šampionátu v malom futbale z prvého miesta. Vyraďovacia časť turnaja sa začína už zajtra, Slovensko odohrá v podvečer nášho času zápas proti Čiernej Hore.

50+1

50

Erik Feriančik to skúsil nákopom cez celé ihrisko, o niečo neskôr Francúzom pomohla konštrukcia brány.

49

Žltá karta pre tím Francúzsko (Jean Brunet).

49

Držme doma na Slovensku palce, zatiaľ statočne odolávame francúzskemu tlaku.

47

Francúzi už hrajú s lietajúcim brankárom. Čakajú nás ešte poriadne krušné minúty na trávniku v Ras Al Khaimahe.

46

Žltá karta pre tím Slovensko (Michal Böhmer).

44

Slovensko dalo gól! Neskutočná odpoveď na vyrovnávajúci gól Francúzov. Znova sme vo vedení po skvelej práci TOMÁŠA MIKLUŠA, ktorý sa pred bránou Bruneta predral až k zakončeniu.

43

Francúzsko dalo gól! Na začiatku poslednej desaťminútovky sú tu problémy pre našu reprezentáciu. Nedali sme si vo vlastnom pokutovom území pozor na GIOVANNIHO CALANDRAUA, ktorý po prvýkrát v tomto zápase prekonal Feriančika.

42

O niekoľko sekúnd ďalšia slovenská tutovka. Jurkemik neuspel v samostatnom nájazde na Bruneta.

41

Naskytlo sa nám prečíslenie dvoch proti jednému. Na jeho konci bolo nepresné zakončenie Blažeja.

40

Feriančikov nákop dopredu nepresný. Škoda, teraz sme sa sami pripravili o držanie lopty.

39

Kuhajdíkov roh na vzdialenejšiu tyč na Repu veľmi dobre zahraný, presná strela ale neprišla.

38

Beliš to zobral na seba a dostal sa až pred francúzsku bránu. Hráči v modrých dresoch v poslednej možnej chvíli vytlačili zakončenie nášho hráča mimo troch žrdí.

37

Jurkemikova strela o zem končí nad bránou brankára Bruneta, toto bola dobrá šanca našich.

36

Repa ostáva na zemi po nedovolenom zákroku Siina, na strede ihriska získavame loptu.

33

Juhás mal dobrú pozíciu na strelu z prvej, aj sa k nej dostal. Francúzi nás ale teraz zastavili blokom.

33

Žltá karta pre tím Francúzsko (Minbielle (tréner)).

32

Kuhajdík stratil loptu, našťastie si ale Francúzi dali pridlhú prihrávku.

30

Pád Tomáša Mikluša pred pokutovým územím ostáva bez odozvy arbitrov. Tu sa malo pískať, potvrdil to aj opakovaný záznam celej siutácie.

29

Dnešný zápas je zatiaľ zápasom Erika Feriančika. Slovenský brankár aj teraz neskutočným dvojzákrokom vymazal francúzsku ofenzívu. Veru, mohlo byť už vyrovnané.

28

Euvrardovo zakončenie z pravej strany úspešne zablokované.

26

Francúzi sa už po pätnástich sekundách druhého polčasu dostali k rohovému kopu, avšak dali sme si pozor na prípadné nebezpečenstvo.

26

Začal sa druhý polčas.

Slovenská reprezentácia v malom futbale vyhráva po prvom polčase v rámci posledného skupinového zápasu na svetovom šampionáte nad Francúzskom 1:0, keď sa už v tretej minúte po individuálnej akcii presadil Adam Bombicz. V priamom zápase o postup do ďalšej časti turnaja tak máme zatiaľ navrch, ale je za nami len polovica boja.

25+1

Prvý polčas sa skončil.

25+1

Po nepovolenej hre brankára Bruneta sme mali v samom závere prvého polčasu k dispozícii nepriamy kop, ktorý sme však nevyužili.

25+1

Žltá karta pre tím Slovensko (Tomáš Mikluš).

24

Blížime sa do úplného záveru prvého polčasu. Dôležité bude najmä neinkasovať, pretože Francúzi sa v posledných minútach dostali do zápasu a začína im toto stretnutie chutiť.

22

Vzápäti ďalší zdvihnutý varovný prst pre Slovensko. Francúzi ohrozili Feriančikovu bránu z veľkej vzdialenosti.

20

Fantastický Feriančik, pomohla nám aj konštrukcia brány! Francúzi sa dostali do prečíslenia troch proti jednému, našťastie sme neinkasovali.

19

Bombicz pri napádani rozohrávky súpera narobil Francúzom problémy. Získavame loptu zadarmo po nútenom odkope zverencov Minbielleho.

18

Blažej na polovici ihriska s dôležitým defenzívnym zákrokom.

17

Škoda, že si teraz Jurkemik nespracoval loptu lepšie, po nákope od brankára Feriančika z toho mohla byť dobrá príležitosť pre našich.

15

Problémy pre našu reprezentáciu.. Kuhajdík utrpel úder do tváre pred francúzskou bránou a na trávniku ho minimálne na niekoľko minút diváci neuvidia.

13

Slovenská defenzíva musela v hodine dvanástej hasiť problémy pred vlastnou bránou. Po faule kapitána Kuhajdíka mali Francúzi k dispozícii štandardnú situáciu a bol to práve Kuhajdík, ktorý nás teraz zachránil od inkasovaného gólu.

12

Na ďalšiu vážnejšiu situáciu si musíme počkať, hrá sa medzi pokutovými územiami oboch tímov.

10

Veľmi nebezpečná situácia, na ktorej konci bol skvelý zákrok Feriančika. Na slovenskú bránu pálil aktívny Bachir.

10

Bachirov pokus o prechod dopredu sme úspešne zastavili.

8

Francúzi nateraz len s jednou strelou na našu bránu, aj tú sme zablokovali. Feriančik je naďalej bez zákroku.

6

Nebezpečná strela Blažeja pred francúzsku svätyňu, brankárovi súpera clonil Jurkemik. Prišiel len ďalší zákrok Bruneta.

5

Slováci sú pri chuti. Po kombinácii Blažeja s Antolom zakončoval druhý menovaný z pravej strany. Tentokrát sme nechali vyniknúť francúzskeho gólmana.

3

Slovensko dalo gól! Začiatok duelu ako hrom! ADAM BOMBICZ povyzvrtal pred pokutovým územím dvojicu protihráčov a nechytateľnou strelou prekonal brankára Bruneta.

2

Úvod zápasu pripomína šachovú partiu, oba tímy sa na trávniku spoznávajú. Slováci s loptou na kopačkách.

1

V dejisku zápasu je všetko pripravené na úvodný výkop. Slovensko bude v zápase o všetko proti Francúzsku bojovať v bielych dresoch. Náš súper nastúpi v bielej kombinácii.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Feriančik (Pella) – Juhás, Antol, Kis, Javnický, Mikluš, Blažej, Marušinec, Beliš, Repa, Kuhajdík ©, Bombicz, Böhmer, Jurkemik
Tréner: Branislav Škorec

Francúzsko: Brunet – Euvrard, Siino, Esclapez, Hasani, Landi, Dubos, Bachir, Si Chaib, Ebelle, Calandrau, Schiavone, Bouvet
Tréner: Vincent Minbielle.

Všetkých športových priaznivcov vítam pri sledovaní tohto textového prenosu. Na slovenských reprezentantov v malom futbale čaká v utorok od 16:45 posledný skupinový zápas v rámci svetového šampionátu proti Francúzsku. Zverenci trénera Branislava Škorca na úvod turnaja zvíťazili nad Albánskom 2:0. V druhom zápase aj napriek tomu, že prehrávali sa dostali do vedenia, ale po smolnom závere prehrali s Anglickom 2:3. Nestačili im ani góly Juhása a Bombicza. Postup si tak Slovensko síce skomplikovalo, ale naďalej je všetko otvorené. S Francúzskom sa stretneme vôbec po prvýkrát. Tím z juhozápadu Európy sa predstavil aj na EMF v Košiciach, kde vypadol vo štvrťfinále proti Bulharsku. Francúzi po remíze 2:2 s Anglickom vyhrali v poslednom zápase nad Albánskom 3:2 a postup majú zatiaľ vo svojích rukách. Rozhodne sa však na trávniku.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:45.