MFK Zemplín Michalovce
Naposledy zmenené pred rokom

Držanie lopty: 72 % : 28 %.
Strely na bránku: 7:3. Strely mimo: 9:1. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:10.

V Zelpo aréne je dobojované. Michalovce neudržali polčasové vedenie, keď sa po pokutovom kope presadil Pavúk. Zaujímavé stretnutie je na konci, mužstvá si body podelia.

Od nás je to všetko, prajeme vám pekný športový večer.

90+6

90+6

Predošlé slová mohol znegovať Kotula, ktorý sa rútil sám na bránu, bravúrnym zákrokom sa blysol Ludha. Toto môže hostí poriadne mrzieť.

90+6

V samom závere ešte hlavička Kuzmu, lenže minula ľavú tyč. Zdá sa, že mužstvá si dnes body rozdelia.

90+5

Záver duelu je rozháraný a aj trošku nervózny. Podbrezová sa nevie dostať do zakončenia a čas sa kráti.

90+4

Podľa reakcie je potrestaný tréner Norbert Hrnčár, čo potvrdil aj miestny hlásateľ.

90+3

Ani z jednej štandardky neohrozili Ludhovu bránu a znovu v akcii rozhodca. Žltú kartu ukazuje asistentovi trénera Norberta Hrnčára.

90+2

Hostia sa umne bránia a v krátkom časovom slede vybojovali dva rohové kopy.

90+2

Žltá karta Michalovce, vidí ju Michal Ranko.

90+1

Hrať budeme ešte šesť minút.

90

Žltá karta Michalovce. Za zdržiavanie hry ju vidí brankár Benjamín Száraz.

90

Beží nám posledná minúta riadnej hracej doby. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

89

Sangare robí vietor v obrane, ale strážia ho hneď dvaja hráči súpera. Michalovce odolávajú, vykopávať bude Száraz.

88

Tlak Podbrezovej narastá. Pribúdajú aj šance, ale skóre je stále nerozhodné. Čo prinesú záverečné desiatky sekúnd?

87

Striedanie Michalovce.
Odišiel Zvonko Ceklič, prišiel Daniel Magda.

86

Obrovská šanca domácich. Pavúk si pekne našiel priestor na prihrávku vzduchom, hľadal hlavu Horváta, tomu chýbali z piatich metrov centimetre na úspešné zakončenie.

85

Horvát otravoval súperových hráčov, ale loptu nevybojoval.

84

Striedanie Podbrezová. Dohral Samuel Ďatko, prišiel Jozef Špyrka.

83

Skvelou individuálnou akciou sa prezentoval Sangare, keď si doslova vychutnal súperových obrancov. Vyslúžil si veľký potlesk z tribún.

82

Obrovská šanca Podbrezovej. Po centri sa k zakončeniu z veľkého vápna dostal Marek Kuzma, ale napálil loptu len do výborného Száraza, ktorý ju vytesnil na žrď!

81

Kuriózny moment spred niekoľkých minút poriadne prekvapil divákov, ale aj nás. Nevedno, čo hostia chceli dosiahnuť, keď odišli na malú chvíľu z ihriska.

80

Podbrezová dala gól!
Loptu si na biely bod postavil DANIEL PAVÚK a pokutový kop bezpečne premenil.

78

Žltá karta pre tím MFK Zemplín Michalovce (Zvonko Ceklič).

78

Čo sa to deje v Podbrezovej? Po krátkom divadielku sa žlto-modrí vracajú na trávnik. Nevedno, čo týmto krokom hostia skúšali.

77

Tak toto je neuveriteľné. Rozhodca ukázal na biely bod a tréner Michaloviec Norbert Hrnčár sťahuje svojich hráčov z ihriska!

76

Rozhodca si ešte niečo preveruje, preto nehráme a čakáme na výkop gólmana z Michaloviec. Zrejme je skúmaný zákrok na Sangareho. Ale pozor, hlavný arbiter si ide situáciu sám pozrieť na obrazovku.

76

Striedanie Michalovce. Dohral Tibor Slebodník, prišiel Kristi Qose.

75

Na zemi s bolestivou grimasou Sangare. Faul sa nepíska, loptu bude odkopáva Száraz.

74

Horvát nespracoval ľahkú loptu, a tak znovu prichádza iba oslobodzujúci odkop Michaloviec. Akciu zakladá Ludha.

73

Sangare sa tento raz predral, našiel aj stráženého Kuzmu, lenže ten z ťažkej pozície minul priestor troch žrdí.

73

Szárazovi nevyšiel výkop, rovnako tak aktivita Horváta. Podbrezová sa v útoku trápi.

72

Zvonko Ceklič je na trávniku a potrebuje ošetrenie. Chvíľu nehráme. Za piskotu tribún sa vracia na hraciu plochu.

71

Dnešné stretnutie sleduje 654 divákov.

70

Platí to aj teraz, keď narazil na Ranka.

69

Sangare sa snaží, vidieť, že je výborne technicky vybavený. Lenže nedokáže sa príliš presadiť cez výšavy v obrane Zemplínu.

68

Náznak šance Podbrezovej nepriniesol úspech. Pripomíname, že domáci hrajú presilovku po vylúčení Marcina.

67

Striedajú aj Michalovce. Odišiel Usman Adekunle Issa, prišiel Brain Peňa Perez.

66

Striedanie Podbrezová. Odišiel Šimon Faško, prišiel Adam Horvát.

65

Ďatko sa dostal do šestnástky, skúšal prejsť cez dvoch hráčov, ale neprebil sa. Stav sa nemení, diváci si iba smutne povzdychli.

64

Kukoľa obkrúžila trojica hráčov, loptu mu zobrala, no hostia to zahrali katastrofálne.

63

Do konca duelu zostáva ešte veľmi veľa času. Issa si takticky vypýtal faul, Zemplínčania si môžu na malú chvíľu vydýchnuť.

62

Kuzma bezradne kľačí na zemi. Domáci musia byť iba trpezliví, nič iné im nezostáva.

61

Problémy má aj svetelná tabuľa, ktorá na malú chvíľu zamrzla. Už je ale všetko v poriadku.

59

Čochvíľa budeme mať za sebou hodinu hry a skóre sa nemení. Platonický tlak Podbrezovej je zatiaľ neúspešný.

58

Michalovce sa prakticky len bránia. Keď aj majú možnosť dlhšie podržať loptu, radšej ju rýchlo odkopnú. Skúšal to aj Kuzma, prihrávka bola tečovaná a končí v rukách brankára súpera.

57

Pavúk centrom našiel Kukoľa, ktorý koníčkom hľadal Sangareho. Nepresná prihrávka úspech nepriniesla.

56

Slebodník zahrával rohový kop z pravej strany. Jeden z mála útočných výpadov sa ale skončil na hlave niektorého z hráčov FK.

55

Sangare to znovu skúšal na Volanakisa, lenže mladý obranca hostí si opäť dal pozor a novú posilu Podbrezovej nikam nepustil.

54

Podbrezová je aktívna, ale tlak nemožno nazvať ako výrazný. Michalovce sa úspešne bránia a ani ich to nestojí veľa síl.

53

Bariš vystrelil a domáci reklamujú ruku v šestnástke. Rozhodca sa nedal „ukecať.“

52

Sangare sa na pravej strane snažil uvoľniť, no nepodarilo sa mu to. Následne prišla strela Ďatko spoza vápna, ale nemala patričnú razanciu a pre Száraza to bola malina.

51

Bariš peknou prihrávkou hľadal Pavúka, lenže znovu pozorná defenzíva zverencov Norberta Hrnčára.

50

Hlboký blok Michaloviec zatiaľ prináša úspech. Nováčik operuje pred šestnástkou, lenže nevie sa dostať cez obranu protivníka.

49

Faško nepresne hľadal Kukoľa, Železiarne o loptu prišli. Michalovce si môžu vydýchnúť.

48

Sangare faulovaný, Podbrezová mala výhodu. Dlhý center sa dostal až ku Kuzmovi, ktorý zakončil, lenže Száraz si bližšiu žrď pokryl a zachránil svoj tím.

47

Prestávka priniesla množstvo zmien, najmä v domácom tábore. Uvidíme, ako sa prejavia na hernom prejave.

46

Striedali aj Michalovce. Odišiel Wisdom Uda Kanu a prišiel Michal Ranko.

46

Domáci tréner urobil cez prestávku až tri zmeny. Z ihriska postupne odišiel Martin Talakov, René Paraj aj Christophe Kabongo. Prišili Moussa Baba Sangare, Vladimír Kukoľ a Daniel Pavúk.

46

Začal sa druhý polčas.

Prvá polovica stretnutia je za nami. Domáci boli aktívnejší, ale zaskočil ich gól Issu. Po necelých desiatich minútach vyrovnal Bartoš, ale o niekoľko desiatok sekúnd sa kiksom prezentoval brankár Ludha a daroval hosťom gól. Ešte v závere polčasu videl červenú kartu Marcin za tvrdý faul, a tak hostia budú hrať druhý polčas v oslabení.
S konštatovaním, že Michalovce vedú na Horehroní nad Podbrezovou najtesnejším rozdielom sa s vami nateraz lúčime a ozveme sa vám na začiatku druhého polčasu, ktorý sa začne približne v čase 18.34.

45+3

Prvý polčas sa skončil.

45+3

Center Ďatka odvrátil Száraz a bude to rohový kop. Niečo sa nepáči Norbertovi Hrnčárovi, trénerovi Michaloviec.

45+3

Tak predsa. Paraja zoťal Slebodník, uvidíme priamy kop z ľavej strany.

45+3

Issa ďaleko dokopol loptu a oslobodil svoj tím. Zdá sa, že v prvom polčase už nič dôležité neuvidíme.

45+2

Bakaľa zahnal Grešáka a zdá sa, že Podbrezová už len čaká na prestávku. Akoby sa na kopačky hráčov vkradla nervozita.

45+1

Kabongo ťahal za dres Marjanoviča, a tak z útoku nebolo nič. Naopak, nevôľa divákov sa stupňuje.

45

Prvý polčas sa blíži k svojmu záveru. Hrať budeme ešte tri minúty.

44

Zemplín sa úspešne bráni útokom súpera. Stav sa nemení, neprichádzajú ani šance.

43

Prvý polčas je rozhodne zaujímavý. Videli sme tri góly, ale aj červenú kartu. Uvidíme, čo nám prinesú ďalšie minúty.

42

Michalovce budú hrať v oslabení. Uvidíme, ako sa so situáciou vysporiadajú. Naopak, domácim sa núka šanca otočiť duel vo svoj prospech.

42

Červená karta Michalovce.
Po zhliadnutí videa rozhodca zrušil žltú kartu a Matúšovi Marcinovi udelil rovno červenú!

41

Znovu nehráme. Hlavný rozhodca Ruc si išiel celú situáciu pozrieť na video.

40

Na zemi sa po jednom zo súbojov objavil Grešák. S bolestným výkrikom padol ako podťatý, rozhodca trestá Matúša Marcina žltou kartou.

39

Po krátkom prerušení pokračujeme. Pokračujú aj chyby domácich, ktorí sa zbytočne maznajú s loptou blízko svojej brány, čo už dávajú najavo aj diváci.

38

Ošetrovaný je Issa a hra je prerušená.

36

Ďatko si pekne narazil s Kuzmom, prihrávku obrana súpera zachytila. Následne prišla krásna ďalekonosná strela Bariša, ale aj skvelý zákrok Száraza. Každopádne, pekný futbalový moment.

34

Tento moment poriadne zaskočil aj divákov, ktorí stíchli a aj si zašomrali.

33

Kapitán a jeden z najskúsenejších hráčov na trávniku Ludha teraz poriadne potopil svoje mužstvo. Nepochopiteľný skrat hostia nemilosrdne potrestali.

32

Michalovce dali gól!
Fatálna chyba brankára Richarda Ludhu, ktorý loptu trestuhodne vo veľkom vápne odovzdal WISDOMOVI KANUOVI, ktorý ju nemal problém dostať do brány – 1:2.

31

Rohový kop Michaloviec nebezpečenstvo neznamenal. Na konci bola znovu nepresná prihrávka.

30

Michalovce teraz dlhšie držia loptu na svojich kopačkách a dostali sa aj do nebezpečného zakončenia. Útok potiahol Issa, spätne našiel Vaška, ale výborný blok domácich ukončil akciu.

29

Dlhá lopta na Issu končí hvizdom rozhodcu. Nigérijský futbalista sa ocitol v postavení mimo hry.

28

Podbrezová aktívne napáda rozohrávku súpera, Kabongo lieta od hráča k hráčovi, ale zatiaľ loptu nezískal. Hostia majú problém založiť nebezpečnejšiu útočnú akciu.

27

Zaujímavý zápas pokračuje ďalej. Domáci fanklub mohutne oslavuje vyrovnanie a pýta si ďalší gól.

25

Domáci zvýšenú aktivitu pretavili na presný zásah. Strieľaná prihrávka Martina Talakova našla na úrovni ofsajdu MAREKA KRISTIÁNA BARTOŠA, ktorý nemal problém upratať guľaté čudo do siete.

23

Nováčik oblieha šestnástku svojho súpera, lenže žlto-modré more hráčov hostí je neprekonateľné. Aktivitou hýri najmä Ďatko, ktorý aj teraz poslal ďalší pekný center na Kabonga. Mladý futbalista na loptu nedočiahol, Ceklic si ju následne takmer nešťastne zrazil do vlastnej brány. Uvidíme iba roh.

22

Domáci sa snažia čím skôr vyrovnať, k čomu ich ženú aj diváci. Naopak, Michalovce doteraz vyťažili z minima maximum a prakticky prvú návštevu vo veľkom vápne pretavili na gól.

21

Z diaľky to vyskúšal aj Faško, ale veľmi nepresne.

20

Veľmi pekný center Ďatka našiel hlavu Bartoša, ktorý aj zakončil. Száraz mal aj šťastie. Hostia prežili krušnú situáciu.

19

Po centri sa k lopte dostal Kuzma, menšie zmätky v šestnástke ale hostia prežili a oslobodili sa. Uvidíme však ďalší priamy kop po faule na Talakova.

18

Aká bude odpoveď domácich? Útok z pravej strany sa skončil rohovým kopom. Zahráva ho Ďatko.

17

Issa svoj gól neoslavoval a prejavil rešpekt k svojmu bývalému zamestnávateľovi.

16

Blesk z jasného neba udrel nad Podbrezovou. Matúš Marcin sa dostal na pravej strane k centru, dlhou loptou našiel nohu USMANA ADEKUNLEHO ISSU a ten poľahky do prázdnej brány skóroval.

16

V úvodnej štvrťhodine mali viac z hry domáci. Veľká šanca Kabonga ale zostala nevyužitá. Okrem toho sme nič dôležité nevideli, hostia sa príliš do útoku nehrnú.

15

Ďatkov center na prvú tyč najskôr hostia upratali. Akcia pokračovala a ďalší pás našiel hlavu Kuzmu. Hlavička skúseného zakončovateľa minula hornú žrď.

14

Na opačnej strane sa šikovne predieral až do veľkého vápna Faško. Hneď trojica hráčov si ale dala pozor a loptu odkopla.

13

MFK Zemplín Michalovce zahrával štandardnú situáciu. Slebodníkov center ale trafil iba klbko hráčov stojacich kúsok od lopty.

12

Talakov šikovne potiahol loptu po pravej strane, ale nepresne odcentroval. Na druhej strane si ešte horšie počínal Kotula.

11

Grešák pokazil prihrávku a ponúkol šancu hosťom. Lenže tí situáciu nezvládli a nepresnosťou sa pripravili o možnosť zaútočiť.

10

Paraj napriahol z veľkej diaľky, ale minul pravú tyč Szárazovej brány.

9

Železiari majú častejšie loptu na svojich kopačkách, ale sú ďaleko od súperovej brány. Navyše, hostia pozorne bránia a čakajú na brejk.

8

Pri lopte prvýkrát Issa Adekunle, Operuje na hrote útoku. Prostredie na Horehroní dobre pozná. Do Michaloviec prišiel práve z Podbrezovej v minulom roku.

7

Slebodník si pekne odstavil iba šestnásťročného Faška, ale náznak aktivity MFK zamrzol. Pri lopte znovu domáci.

6

Tesne pred veľkým vápnom sa na trávniku objavil Talakov. Hoci si pýta faul, rozhodca ho nevypočul, a tak pokračujeme.

5

Individuálne to skúšal Slebodník, ale bol zastavený hneď trojicou hráčov domácich. Zemplínčania aktívne napádajú rozohrávku súpera.

4

Podbrezová nasťahovaná na polovici súpera, ale obrana žlto-modrých je dobre sformovaná.

3

Prvá veľká šanca zápasu. Ďatko potiahol loptu, našiel novú posilu Kabonga, ktorý aj zakončil, ale Száraz výborne zasiahol nohou.

2

Tribúny v Zelpo aréne sú len veľmi riedko zaplnené, napriek tomu domáci fanklub od začiatku dáva o sebe vedieť. V úvode skandoval meno Vladimíra Sotáka, majiteľa podbrezovských železiarní, ktorý je už tradične prítomný na stretnutí. Mimochodom, včera oslávil narodeniny, tak aj my prajeme všetko najlepšie.

1

Výkop mali domáci hráči. Lopta na úvod až pri brankárovi Ludhovi. Po pravej strane prvá akcia železiarov, ale neúspešná.

1

Úvodné zostavy:

FK Železiarne Podbrezová: Ludha © – Grešák, Bakaľa, M. Bartoš – Ďatko, Paraj, Bariš, Talakov – Š. Faško, Kuzma, Kabongo.
Náhradníci: Luksch, Rehák – Pavúk, M. Belko, Šikula, Špyrka, Kukoľ, Sangare, Hečko.
Tréner: Roman Skuhravý

MFK Zemplín Michalovce: Száraz – Ceklič, Volanakis, Marjanovič, Kotula ©, Vaško – Slebodník, Njie, Marcin – Kanu, Adekunle.
Náhradníci: Kožuchar – Qose, Žofčák, Begala, Jánošík, Ranko, Magda, Peña, Petrík.
Tréner: Norbert Hrnčár

Rozhodca: Ruc – Ferenc, Vitko.

1

Náhradníci: Luksch – Pavúk, M. Belko, Šikula, Špyrka, Kukoľ, Sangare.

-30

Pekný športový večer, milí futbaloví priaznivci.

Nachádzame sa v Zelpo aréne, kde sa už polhodinku začne zápas. Oba tímy sa už rozcvičujú pod dohľadom kondičných trénerov. Zdá sa, že napriek daždivému počasiu je trávnik solídne pripravený na dnešné meranie síl.

Zostaňte s nami, o chvíľu úvodné zostavy.

Východniari sa s najväčšou pravdepodobnosťou medzi poltucet najlepších nedostanú. Ale aj oni potrebujú každý bod, veď v skupine o záchranu to bude taktiež dramatické. Strašiakom môže byť forma. Zemplín prehral oba jarné duely a nestrelil ani gól.

Železiari si v uplynulom kole zabezpečili účasť v hornej šestke tabuľky, keď na vlastnom trávniku spečatili postup po výhre nad Žilinou. V zápase môžu hrať preto uvoľnene, nakoľko predsezónny cieľ je splnený. Nováčik si môže užívať každý duel. Avšak v malom klube chcú naďalej prekvapovať, trápiť súperov a na konci sa uvidí, aké umiestnenie z toho bude.

Futbalová Fortuna liga pokračuje ďalším kolom. Na Horehronie prichádza tím zo Zemplína. Aj vzhľadom na tabuľkové postavenie sú miernym favoritom domáci hráči.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.