Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky
Liga majstrov (predkolá) - 2. predkolo

21.07.2021 o 20:30

ŠK Slovan Bratislava
0 : 0
(0:0)
Young Boys Bern
Naposledy zmenené pred 3 rokmi
obnoviť
Filter

V prvom vystúpení 2. predkola sme márne čakali na góly. Slovan dokázal držať krok s favoritom a pred odvetou má dobrú pozíciu. Tá je na programe o týždeň 28. júla vo Švajčiarsku. Ďakujem za pozornosť. Dočítania a dobrú noc priatelia.

90+4

Koniec zápasu.

90+2

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza de Kamps, prichádza Lichý.
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Zmrhal, prichádza Strelec.

90+1

Spielmann a jeho pokus k vzdialenejšej žrdi. Chovanovi nebolo všetko jedno, ale „belasí“ sú blízko od sľubného výsledku.

90

Druhý polčas sa bude nadstavovať o 4 minúty.

90

Tisícka fanúšikov na tribúne už išla do vzrušenia, keď lopta smerovala k hosťujúcej bránke. Avšak von Ballmoos vybehol na hranicu pokutového územia a zmocnil sa jej.

89

Lefort sa snažil nedávnu žltú kartu odčiniť gólovou nahrávkou. Z nej však nedokázal profitovať Fassnacht.

88

Futbalisti Bernu sa ubránili.

86

Žltú kartu dostáva Lefort (Young Boys Bern).

86

Henty bol kopnutý do nohy od striedajúceho Leforta. Slovan Bratislava má výhodu štandardnej situácie. Vladimír Weiss mladší tam nesmie chýbať.

84

Striedanie v tíme Young Boys Bern: z ihriska odchádza Garcia, prichádza Lefort.
Striedanie v tíme Young Boys Bern: z ihriska odchádza Ngamaleu, prichádza Spielmann.

84

Mohamed Camara sa rozhodol otestovať koncentráciu brankára Chovana. Pokus z jeho kopačky bol však veľmi vysoký a lopta na míle ďaleko minula bránku Slovana.

82

Nebezpečná lopta pre Slovan. Center Garciu takmer narobil problémy „belasým“, ale malo to dobrý koniec pre slovenský tím.

80

Striedanie v tíme Young Boys Bern: z ihriska odchádza Hefti, prichádza Maceiras.

79

Zdravotné problémy vykazuje domáci obranca Božikov. Rozhodcu dianie pozastavil.

76

Henty sa mohol stať žolíkom trénera Vladimíra Weissa! Fantasticky si zobral loptu na pravačku a poriadne zamestnal von Ballmoosa, ktorý sa musel zapotiť!

75

Pred sebou máme ešte štvrťhodinu základnej hracej doby. Slovan drží výborný výsledok, no sú časy, kedy si musí dávať pozor na švajčiarskeho favorita.

74

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Čavrić, prichádza Dražić.
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Ratão, prichádza Henty.

72

Bratislavský brankár Chovan výborne čítal hru a veľmi dobre si načasoval výskok na pretiahnutý center hostí, ktorý zastavil boxom ľavej ruky.

72

Bern si vynútil roh. Chovan v bránke Slovana diriguje hráčov.

71

Camara sa prezentoval chybou. Veľká škoda, že Kankava riešil túto situáciu veľmi zle. Rýchlo sa snažil nájsť spoluhráčov pred šestnástkou, ale zámer mu vôbec nevyšiel.

68

Pred bránku Adriána Chovana smeroval pomerne dobrý center, ale ten hlavou zlikvidoval Vernon De Marco.

67

Young Boys Bern sa dostáva k prvému rohovému kopu v druhej časti hry.

66

Fassnacht zdolal v bratislavskom pokutovom území Božikova a získal miesto na servírovanie prihrávky do stredu šestnástky. Tam však za domácich zabojoval Kashia.

64

Weiss pri postrannej čiare podkopol Garciu. Rozhodca to odpískal a domáci futbalista sa súperovi ospravedlnil.

63

Center Bernu zľava doprava iba prefrčal cez pokutové územie Bratislavčanov.

61

De Marco si pravdepodobne privodil v obrannej práci drobné zranenie nohy a Slovan na okamih hral s desiatimi. Arbitri na to nereagovali a naskytol sa priestor na strelu v podaní Ngamaleua, ktorý nemieril presne.

60

0:0. Aj po hodine stretnutia vidíme tento bezgólový stav.

59

Žltú kartu dostáva Camara (Young Boys Bern).

59

Meschack mal v šprintérskom súboji navrch oproti domácemu kapitánovi Božikovovi, ktorý si však pomohol umnou kĺzačkou a súpera ľahko zbavil lopty. Hlavne skúsene a čisto.

58

Vladimír Weiss mladší potrebuje lekársku pomoc. Hráči oboch tímov toto ošetrovanie využívajú na občerstvenie.

57

Garcia zbúral Weissa, ktorý ostáva ležať na zemi.

55

Striedanie v tíme Young Boys Bern: z ihriska odchádza Mambimbi, prichádza Faasnacht.

55

Prvých desať minút druhého polčasu patrilo Slovanistom, ktorí vybehli z kabíny ako pokropení živou vodou. Akurát by si to už zaslúžilo nejaký gól v sieti von Ballmoosa, aby to slovenský majster neskôr neoľutoval.

54

Žltú kartu dostáva de Kamps (ŠK Slovan Bratislava).

53

Narážačka Weissa s de Kampsom nebola dobrá a do brejku tak môže ísť Bern.

52

Bratislavský Slovan sa v tejto fáze hry osmeľuje. Čavrić bol vysunutý do útočnej akcie, ktorú ale nedotiahol do zdarného konca, keďže si nevedel poradiť so Zesigerom.

51

Veľký zavar pred bránkou Bernu! Všetko to zapríčinil Vlado Weiss! Výbornou mäkkou loptou našiel Kankavu, ktorý nerozvlnil sieť! Obrana hostí bola dezorientovaná!

50

Žltú kartu dostáva Aebischer (Young Boys Bern).

49

Zesiger išiel do čistého sklzu a vypichol loptu domácemu Weissovi v strede poľa.

48

Slovanu sa teraz takpovediac pošťastilo a smeruje k tretiemu rohovému kopu za tri minúty. Opäť sa tejto úlohy zhostil Vladimír Weiss mladší, ale adresoval veľmi nízky center.

47

Štandardná situácia v podaní Slovana neskončila podľa predstáv. Weiss hľadal pri bližšej žrdi nabehnutého De Marca, no ten sa výraznejšie nepresadil.

46

Weiss vyprodukoval príležitosť domácim. Ratão vypálil pravou nohou, ale Camara telom vyrazil loptu na rohový kop.

46

Začal sa druhý polčas.

Druhý polčas sa začne o 21:34.

Prvý polčas predstavoval dve tváre. Do polhodiny bol zápas veľmi opatrný a taktický. Potom sa to už trochu rozbehlo a videli sme nejaké šance, ktoré ostali nevyužité. Aj z toho dôvodu si gólmani držia čisté konto.

45+2

Prvý polčas sa skončil.

45+2

Posledné sekundy prvej časti hry by mali byť v réžii Bernu, ktorý sa dostáva k lopte.

45+1

Jeden nevinný odraz lopty vyslal dopredu Kankavu aj Ratãa! Slovan to skúšal v šestnástke veľmi aktívne, ale von Ballmoos nemusel riešiť zamotanú situáciu!

45

Prvý polčas sa bude nadstavovať o 2 minúty.

45

Vzhľadom na platné protipandemické opatrenia zápas sleduje povolený počet 1000 divákov!

44

von Ballmoos takmer neodcentroval presne. Takúto chybu by si v závere prvého polčasu v prípade inkasovaného gólu nestrčil za klobúk.

43

Kapitán domácich Božikov teraz svojim kolegom príliš nepomohol a chvíľu to smrdelo problémom pre jeho mužstvo. Našťastie pre slovenského šampióna to skončilo dobre a brankár Chovan nebol vystavený riziku.

42

Hostia mali k dispozícii druhý roh po sebe. Garcia dostal loptu na kopačku, no proti nemu skvelo vystúpil de Kamps.

41

Bern s rohovým kopom. Aebischer podbral loptu, ktorú adresoval na Zesigera. Ten však mal ťažkosti s jej spracovaním a nevyslal tak hlavičku na bránku Slovana.

40

Na druhej strane štandardná situácia Švajčiarov. Garcia poslal loptu na spoluhráčov, ktorých však hlavičkou predbehol Kashia.

39

Jaromír Zmrhal skončil na trávniku v šestnástke! Anglický rozhodca túto situáciu nevyhodnotil ako faul a Slovan ostáva bez možnosti zahrávania jedenástky!

38

Žltú kartu dostáva Siebatcheu (Young Boys Bern).

37

Garcia vystrašil domáceho brankára Adriána Chovana, ale ten mu vystihol smer strely a hodil sa k ľavej žrdi a zneškodnil tak jeho šancu.

36

Ratão si vybral svoju chvíľku a individuálne sa snažil ponaháňať hostí pri manévrovaní s loptou.

35

Hefti nič špeciálne nevymýšľal a rovno mieril loptu centrom z pravého krídla do pokutového územia. Nohou pohotovo zahral Kankava, aj keď za cenu autu pre Bern.

33

Vernon De Marco zvládol náročnú prácu a zbavil sa jedného protihráča. Následne to vyzeralo na ideálny center dovnútra šestnástky, avšak pokus mu nevyšiel. To bola zase jednoduchá robota pre Camaru, aby loptu upratal preč.

31

Ngamaleu napriahol z relatívne dobrej vzdialenosti, ale minul pravú tyč bratislavskej brá­ny.

30

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Medveděv, prichádza Pauschek.

30

Prvá tretina riadneho hracieho času je za nami. V Bratislave sme ešte gól nevideli. Domáci tréner Vladimír Weiss starší zároveň pristupuje k prvému striedaniu. Súboj končí pre Jurija Medveděva.

29

Sierro sa zorientoval pri čiare a ešte si dokázal vylepšiť pozíciu. V ďalšej aktivite ho stopli rozhodcovia. Ofsajd.

28

Brankár von Ballmoos nemal veľa starostí s loptou, ktorá sa k nemu odrazila od Vladimíra Weissa. Bol na to pripravený.

26

Jedna z letných gruzínskych posíl „belasých“ Kashia sa výborne vrátil do defenzívy, čím uľahčil situáciu brankárovi Chovanovi.

25

Menší zmätok nastal v pokutovom území Slovana Bratislava. Mambimbi pripravoval streleckú parketu Aebischerovi. Aktuálne najaktívnejší švajčiarsky muž už nemal priestor na priame zakončenie.

23

Domáci futbalisti na malom priestore si striedali prihrávky. Posledný polovysoký center zachytil Hefti.

22

Jurij Medveděv potiahol loptu až do útočného pásma a z pravej strany predkladal center k bielemu bodu, kde ju však Čavrić nedokázal nasmerovať do hosťujúcej siete.

21

Aebischer jednoducho a technicky hľadal spôsob na to, aby pomohol do slovanistickej šestnástky Mambimbimu. To sa mu nepodarilo.

20

Po centri od rohovej zástavky, ktorý bol z kategórie nižších, už nemal domáci brankár Chovan žiadnu prácu.

19

19. minúta prináša prvú štandardnú situáciu, ktorou disponuje švajčiarsky úradujúci majster! Nádherný zákrok Chovana! Aebischer mu to mieril do pravého horného rohu a slovenský gólman vytiahol loptu spod brvna! Roh!

18

Slovan je zatvorený na svojej strane. Zatiaľ hostia ťažia z presných prihrávok, ale nič vážnejšie sa im nepodarilo vymyslieť.

17

Lopta ide do hry od švajčiarskeho brankára a kapitána Bernu von Ballmoosa.

16

Náznak šance Bernu po rýchlej kontre a výbornej prihrávke za obranu Bratislavy. Lenže ozval sa hvizd rozhodcu, pretože hostia boli v ofsajde.

15

Z nemastnej – neslanej strely bolo pre „belasých“ relatívne horúco! Aebischer nevyslal príliš solídny pokus spoza šestnástky, no aj napriek tomu sa Chovan natiahol a boxoval loptu do bezpečia!

14

Ratão sa natlačil na Camaru a hoci vošiel do pokutového územia, k lopte to už mal ďaleko. Navyše z brány vybehol gólman von Ballmoos a stiahol si ju k sebe.

13

Bratislavčania museli ísť do pozoru, po tom, čo priletel do ich šestnástky nebezpečný center z kopačky Meschacka, ale ani Siebatcheu a ani Mambimbi sa ku koncovke nedostali.

12

Domácim sa črtala príležitosť na rýchly brejk po pravej strane. To však bolo ukončené pohotovým zákrokom jedného z hosťujúcich be­kov.

11

Znova Slovan dokázal zúžiť hosťujúci celok, ktorý iba ťažko nachádza cestu z komplikovaných situácii.

10

Hostia z Bernu už prenikli ďalej ako poliaca čiara a momentálne operujú na strane bratislavského klubu. Do týchto chvíľ je to z ich strany bez streleckého pokusu na svätyňu slovenského zástupcu.

9

Ratão ako hrotový útočník je dostatočne vysunutý a robí značné komplikácie súperovi pri zakladaní akcie.

8

Švajčiarsky futbalista vyviazol bez kartového trestu. Medveděv našťastie neutrpel vážne zranenie tváre a pokračuje tak v hre.

7

Nezavinený a najmä bolestivý stret Medveděva s Garciom! Obranca Slovana dostal kopanec do tváre, keď sa protivník snažil hrať loptu, ale zle odhadol situáciu!

6

Úvodná päťminútovka duelu je viac v znamení autových vhadzovaní a opatrnosti. Obaja brankári ešte neevidujú žiadny zákrok.

5

Garcia vyštartoval po ľavej strane a z pozície obrancu sa preštrikoval až na krídlo. Pri snahe o spätnú loptu na spoluhráča ťahal za kratší koniec. Kankava spoľahlivo zapracoval pri čiare.

4

Lopta postupovala v okolí domácej bránky. Na chvíľku si zahral aj brankár Adrián Chovan, ktorý rozohrávkou podporoval útok svojho tímu.

3

Bern už dlhší čas s loptou na kopačke, ale nateraz si nevie poradiť s účinným obranným valom bratislavského Slovana. „Belasí“ majú plne pod kontrolou stredné pásmo.

2

Weiss šikovne zachytil loptu ľavačkou a pokúšal sa naraziť si ju s Ratãom. Aj v tomto prípade lopta putovala mimo hracej plochy.

1

Slovanisti z vlastnej polovice centrovali do ľavého krídelného priestoru, avšak obrancovia švajčiarskeho súpera odvracali na autové vhadzovanie.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

ŠK Slovan Bratislava: A. Chovan – Medveděv, Kashia, Božikov ©, De Marco – de Kamps – Čavrić, Kankava, Weiss ml., Zmrhal – Ratão.
Náhradníci: Šulla, Trnovský, Pauschek, Abena, Mustafić, Lichý, Rabiu, Hrnčár, Dražić, Henty, Strelec.

Young Boys Bern: von Ballmoos © – Garcia, Zesiger, Camara, Hefti – Meschack, Sierro, Aebischer, Ngamaleu – Siebatcheu, Mambimbi.
Náhradníci: Burgy, Faivre, Fassnacht, Lauper, Lefort, Maceiras, Martins, Rieder, Spielmann, Zbinden.

Rozhodca: Kavanagh..

Dobrý deň, vážení futbaloví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní prvého zápasu 2. predkola Ligy majstrov medzi Slovanom Bratislava a Young Boys Bern.

Slovan Bratislava podľa očakávania postúpil do ďalšieho kola cez írsky celok Shamrock Rovers. Doma s ním dokázal zvíťaziť 2:0. Vonku to bol zo strany „belasých“ slabší výkon a nakoniec aj prehrali 1:2. Postupovú definitívu zariadil slovenský reprezentant Vladimír Weiss mladší.

Young Boys Bern je priamo nasadený do 2. predkola, a tak až sa pre neho začína cesta pohárovou Európou. Popredný švajčiarsky klub vybehne na bratislavský trávnik v pozícii favorita, čo potvrdili aj Slovanisti. Zo súpera majú rešpekt, ale nemala by chýbať zdravá drzosť slovenského úradujúceho šampióna.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

ŠK Slovan Bratislava

ŠK Slovan Bratislava

 • A. Chovan
 • Medveděv (30. Pauschek)
 • Kashia
 • Božikov (C)
 • De Marco
 • de Kamps (90+2 Lichý)
 • Čavrić (74. Dražić)
 • Kankava
 • Weiss ml.
 • Zmrhal (90+2 Strelec)
 • Ratão (74. Henty)
Young Boys Bern

Young Boys Bern

 • von Ballmoos (C)
 • Garcia (84. Lefort)
 • Zesiger
 • Camara
 • Hefti (80. Maceiras)
 • Meschack
 • Sierro
 • Aebischer
 • Ngamaleu (84. Spielmann)
 • Siebatcheu
 • Mambimbi (55. Fassnacht)