Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky
Liga národov UEFA - Finále

09.06.2019 o 20:45

Portugalsko
1 : 0
(0:0)
Holandsko
Naposledy zmenené pred 5 rokmi
obnoviť
Filter

To je už ale odo mňa z tohto zápasu a celej tejto edície Ligy národov UEFA všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.

Držanie lopty: 45 % : 55 %.
Strely na bránu: 7:1.
Strely mimo: 7:3.
Rohy: 10:4.
Ofsajdy: 2:2.
Fauly: 6:13.

Za obrovských ovácií domácich fanúšikov zdvíha Cristiano Ronaldo trofej nad hlavu a postupne sa s ňou striedajú ďalší portugalskí reprezentanti.

Posledný v dlhej rade je Cristiano Ronaldo, ktorý ako prvý kapitán v histórii preberá trofej pre víťaza Ligy národov UEFA.

Za veľkého potlesku domácich fanúšikov prichádzajú na pódium Portugalčania.

Na pódium pomedzi zoradených Portugalčanov prichádzajú Holanďania vedení trénerom Ronaldom Koemanom. Niektorí z nich si medaily, ktoré dostávajú na krk od predsedu UEFA Aleksandra Čeferina dávajú dole z krku.

Ako prví prichádzajú z aktérov zápasu na pódium rozhodcovia dnešného zápasu, ktorí dostanú spomienkové medaily.

Ricardo Carvalho prináša trofej na pódium, ktoré bolo medzitým postavené na hracej ploche.

Oba tímy sa už poďakovali svojim fanúšikom a teraz čakáme na záverečný ceremoniál, pri ktorom Portugalčania preberú ako prví v histórii trofej pre víťaza Ligy národov UEFA.

Druhý polčas ponúkol omnoho otvorenejší futbal a i viac zaujímavých momentov. Holanďania boli podobne, ako v prvom polčase, lepší v držaní lopty, do nebezpečných streleckých priestorov sa ale dostali len sporadicky. Za celý zápas vystrelili len päťkrát, z toho len raz na Patríciovu bránu. Portugalčania boli strelecky omnoho aktívnejší a priamočiarejší a jednu zo svojich akcií dokázali zásluhou Guedesa premeniť na víťazný gól. Víťazstvo Portugalska sa teda dá asi považovať za zaslúžené a po triumfe na EURO 2016 získava tím okolo Cristiana Ronalda svoju druhú veľkú medzinárodnú trofej.

Víťazom premiérového ročníku Ligy národov UEFA sa stáva Portugalsko!

90+4

Koniec zápasu.

90+4

Cillessenovi sa nevydarila rozohrávka a v podstate loptu prihral Portugalčanom. Tí sa s ňou posunuli k rohovej zástavke, kde získavajú ďalšie cenné sekundy.

90+3

Striedanie v tíme Portugalsko: z ihriska odchádza William Carvalho, prichádza Rúben Neves.

90+2

Van Dijk, ktorý už je na hrote útoku, predĺžil nákop hlavou na Depaya. Jeho center preletel na opačnú stranu, kde bol Blind a Blindov center nakoniec chytil brankár Patrício.

90+1

Žltú kartu za protesty proti odpískanému útočnému faulu dostáva Virgil van Dijk (Holandsko).

90

Bude sa hrať ešte tri minúty.

90

Center Rafu Silvu odhlavičkoval van Dijk, ale len k dobiehajúcemu Moutinhovi, ktorého strela z voleja letela vysoko nad holandskú bránu.

89

Ronaldova strela z priameho kopu sa zakrútila smerom od Cillessenovej brány a skončila výrazne mimo.

88

Žltú kartu za zásah sklzom do nohy prenikajúceho Rafu Silvu dostáva Denzel Dumfries (Holandsko). Priamy kop pre Portugalsko z výbornej streleckej pozície.

88

Holanďanom sa dnes priame kopy veľmi nedaria. Depayov center odhlavičkoval Dias a následný Promesov center z pravej strany sa stal pre zmenu ľahkou korisťou brankára Ruia Patrícia.

87

Carvalho ostrým sklzom trafil nohu Dumfriesa. Priamy kop pre Holandsko.

86

Guerreiro sa dostal z ľavej strany až do šestnástky a posunul loptu Moutinhovi, ktorý spadol po súboji s Blindom. Ani tentokrát sa penalta nepíska a hra pokračuje.

85

Holanďanom sa rýchlo kráti čas na vyrovnanie, zatiaľ sa ale nedokážu dostať do poriadneho tlaku. Portugalčania veľmi šikovne kúskujú hru.

84

Blind hlavičkoval po centri z rohu, namieril však výrazne mimo portugalskú bránu.

83

Situácia sa ešte skúmala kvôli možnej ruke Fonteho, videorozhodca ale nakoniec potvrdil verdikt hlavného rozhodcu, že portugalský obranca zasiahol loptu telom. Nasledovať bude rohový kop Holandska.

82

Luuk De Jong sa hneď zapojil do hry a vôbec nie márne. Striedajúci útočník si nabehol na hlavičkové predĺženie od Depaya a Fonte si pri bránení jeho nábehu loptu takmer zrazil do vlastnej brány. Patrício skvelým zákrokom loptu letiacu k pravej tyči vyrazil.

81

Striedanie v tíme Holandsko: z ihriska odchádza Marten de Roon, prichádza Luuk de Jong.

81

Striedanie v tíme Portugalsko: z ihriska odchádza Bruno Fernandes, prichádza João Moutinho.

81

Strely na bránu: 6:1

81

Bruno Fernandes sa dočkal strely i v druhom polčase. Strelu zo strednej vzdialenosti však nijak neumiestnil a Cillessen si s pokusom do stredu brány poradil.

80

Strely: 15:3

79

Promes prihrávkou z ľavej strany našiel nabiehajúceho de Roona, ktorého strela z prvej spoza šestnástky letela tesne nad Patríciovu bránu.

78

Rafa Silva si prevzal loptu pred vlastnou šestnástkou a šprintom ju zaviezol až na opačnú stranu. Tam už však narazil na dvojicu van Dijk – de Ligt, ktorá ho vytlačila do strany. Rafa Silva tak posunul loptu dozadu.

77

Už-už to vypadalo, že sa Promes konečne dostane za obranu domácich po ľavom krídle, Fonte mu ale čistým obranným sklzom loptu vypichol do autu.

76

Portugalčania podržali loptu len na veľmi krátku dobu. Po nepresnom nákope na striedajúceho Rafu Silvu sa k lopte dostal de Ligt, ktorý zakladá útočnú akciu.

75

Striedanie v tíme Portugalsko: z ihriska odchádza Gonçalo Guedes, prichádza Rafa Silva.

74

Obraz hry sa výrazne nemení. Holanďania naďalej držia loptu na polovici Portugalska, posúvajú si ju ale len zo strany na stranu bez možnosti na prienik k portugalskej brá­ne.

72

Depayov center odvrátila portugalská obrana a podobne dopadol i Blindov nákop. Pri nábehu na tento center sa ešte navyše previnil faulom proti Semedovi van Dijk.

71

De Roon obral o loptu Carvalha, ktorý ho potom podrazil. Priamy kop pre Holandsko.

70

Portugalčania sa nikam neponáhľajú a s pokojom si loptu prihráva obranná štvorica domácich.

69

Ďalší útok Holandska zastavil stratou v strede poľa a následným faulom van de Beek. Holanďan ešte diskutuje s hlavným rozhodcom, nebude mu to ale nič platné.

68

Promes uvoľnil na ľavom krídle Blinda, ktorého center s vypätím všetkých síl odvrátil z bránkoviska Dias. Následne sa k odrazenej lopte dostal Depay, vybiehal ale z postavenia mimo hru.

66

Hostia po inkasovanom góle výrazne pridali. Blindov center letel na nabiehajúceho Dumfriesa, ktorý ale pri snahe zasiahnuť loptu fauloval brániaceho Guerreira.

65

Na Van de Beekov center z pravej strany si skvele naskočil Depay, jeho prudkú hlavičku k zemi ale chytil na dvakrát skvelým zákrokom tesne pred bránkovou čiarou brankár Patrício.

64

Znovu sa ale holandské prieniky rozbíjajú o červený val pred pokutovým územím Ruia Patrícia. Van de Beek aspoň nacentroval z ľavého krídla a jeho nákop zrazil na rohový kop Semedo.

63

Portugalský postupný útok dopadol veľmi podobne a zase môžu útočiť „Oranjes“.

62

Holanďania sa snažia okamžite odpovedať, nedarí sa im ale usadiť sa na polovici Portugalska. Po faule Dumfriesa navyše loptu strácajú.

60

Portugalsko dalo gól!
Domáci Portugalčania otvárajú skóre! GONÇALO GUEDES prestrčil loptu na Bernarda Silvu, ktorý vletel do pokutového územia Holandska a v ňom posunul loptu doprava práve na Guedesa, ktorý vystrelil tvrdo z hranice šestnástky. Brankár Cillessen si na loptu síce siahol, už ju však len zrazil k svojej tyči.

60

Striedanie v tíme Holandsko: z ihriska odchádza Steven Bergwijn, prichádza Donny van de Beek.

60

Dias obral o loptu Wijnalduma a dlhým pasom našiel Ronalda. Tomu sa tentokrát prienik nevydaril a nepresnú prihrávku odkopol do autu van Dijk.

59

Držanie lopty: 43 % : 57 %

58

Práve Rui Patrício vyboxoval rohový kop a domáci vyštartovali do rýchleho protiútoku. Bergwijn veľmi ostrým sklzom vypichol loptu Guedesovi, hlavný rozhodca ale napriek protestom Portugalčanov faul neodpískal.

57

Depay sa pretlačil cez Fonteho, ktorému sa nepodarilo udržať loptu. Jeho zrazenú strelu vyrazil na bližšej tyči brankár Patrício.

56

Po niekoľkých minútach sa na polovici súpera objavili znovu Holanďania. De Roonova prihrávka však nebola presná a Dumfries ju nedokázal spracovať.

54

Portugalčania teraz zbierajú na svoje konto jeden roh za druhým. Ďalší center od rohovej zástavky odhlavičkoval z holandskej šestnástky van Dijk.

53

Nákop od rohovej zástavky hlavičkoval Fonte, lopta sa mu ale odrazila od kolena. Najbližšie k zasiahnutiu lopty bol znovu Fonte, nikto v červenom ale v tejto skrumáži nedokázal loptu poslať smerom na bránu, a tak si ju zobral do rukavíc brankár Cillessen.

52

Domáci získali rohový kop. Strieľaný center z neho sa odrazil od niekoľkých hráčov v pokutovom území a loptu radšej odhlavičkoval na ďalší rohový kop de Roon.

51

Holanďania sú v druhom polčase omnoho priamočiarejší a hneď je to na ich akciách cítiť. Depay si narazil na ľavom krídle loptu s Promesom a z prvej centroval do bránkoviska, tam ale bol pripravený len brankár Patrício.

50

Danilo si neporozumel s Ronaldom a po nepresnej spätnej prihrávke sa k lopte dostali Holanďania. Na okamžitú kolmú prihrávku si skvele nabehol Wijnaldum, ktorý sa ocitol sám pred Patríciom a pokúsil sa ho prelobovať, portugalský brankár však jeho pokus vyrazil. Napokon bolo vzrušenie zbytočné, Wijnaldumovi bol odmávaný tesný ofsajd.

49

Promes chcel po prihrávke Wijnalduma vysunúť za obranu Portugalska Depaya, brankár Patrício ale vystihol tento úmysel a skorým vybehnutím chytil loptu.

48

Holanďania vstúpili do druhého polčasu rovnako, ako do toho prvého. Opäť majú loptu častejšie na kopačkách a kombinujú okolo portugalskej šestnástky.

47

Fernandes stratil loptu pri zbytočnej kľučke v strede poľa, nebezpečnú situáciu ale uhasil Fonte, ktorý odkopol pred Promesom loptu do autu.

46

Striedanie v tíme Holandsko: z ihriska odchádza Ryan Babel, prichádza Quincy Promes.

46

Začal sa druhý polčas.

Druhý polčas sa začne približne o 21:46.

Prvý polčas bol výrazne zviazaný taktikou a ani jeden z tímov sa nepustil do otvorenej hry. Loptu mali častejšie na kopačkách Holanďania, cez skvele fungujúcu portugalskú obranu sa ale vôbec nedostali do nebezpečných priestorov. Za celý prvý polčas vystrelili len raz, naopak Portugalčania sa streľbe vôbec nebránili a len sám Bruno Fernandes má na konte už štyri strely. Nezostáva nám teda nič iné, len dúfať, že druhý polčas ponúkne lepší futbal.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45

Po centri od rohovej zástavke hlavičkoval zo záklonu Fonte, z ťažkej pozície ale namieril výrazne mimo bránu Holandska.

44

Blindov center odhlavičkoval na prednej tyči Semedo a Portugalčania okamžite štartujú na opačnú stranu. Semedovu strelu zrazil na rohový kop van Dijk.

43

Cillessen znovu trochu zazmätkoval pri odkope a loptu poslal na Bernarda Silvu, toho ale Holanďania rýchlo obrali o loptu. Po rýchlej útočnej akcii získali Holanďania vďaka Blindovmu zablokovanému centru svoj prvý rohový kop.

42

Strely na bránu: 4:0

41

Ronaldo prenikol s loptou pomedzi holandských hráčov z ľavej strany na os ihriska, zakončenie sa mu už ale nevydarilo. Strelu do stredu brány s prehľadom chytil brankár Cillessen.

40

Hra sa teraz trochu zrýchlila. Dumfriesov nákop z pravej strany doletel k Blindovi, ktorého strelu z voleja zablokoval Dias. Táto strela bola vôbec prvou holandskou v zápase.

39

Po zlom výkope holandského brankára Cillessena sa lopta dostala k Bernardovi Silvovi, ktorý sa však medzi štvoricou obrancov zamotal v holandských kľučkách a o hrací predmet prišiel.

38

Bernardo Silva si narazil loptu so Semedom a potom prihral do druhej vlny Fernandesovi, ktorý znovu vystrelil. Rana z prvej letela nad holandskú bránu.

37

Bernardo Silva zaviezol loptu k holandskej šestnástke a prihral doprava rozbehnutému Fernandesovi, ktorého strelu zablokoval van Dijk. Bruno Fernandes je asi trochu prekvapivo zatiaľ jasne najaktívnejším strelcom zápasu.

36

Ronaldo potiahol loptu k holandskej šestnástke a tam prihrávkou do druhej vlny našiel Guedesa. Strelu útočníka Valencie zablokoval holandský kapitán Virgil van Dijk.

35

Blindov vysoko center vracal pred bránu Dumfries, opäť však loptu zastavil Fonte.

34

Útok „Oranjes“ však „zabil“ Dumfries, ktorý z dobrej pozície na pravom krídle ani nenacentroval, ani nevystrelil, ale prihral priamo do behu Fontemu.

33

Portugalčania napádali veľmi vysoko a donútili Cillessena k odkopu do autu. Holanďania ale rýchlo získali loptu a snažia sa rýchlo zaútočiť do otvorenej portugalskej obrany.

32

Zase rozohrali Portugalčania rohový kop na krátko a na center si výborne nabehol Ronaldo, ktorý sa ocitol sám medzi holandskými obrancami. Cillessen jeho prudkú hlavičku chytil a navyše je Ronaldovi odmávaný ofsajd.

31

Semedovi sa prienik po pravej strane nevydaril, preto posunul loptu dozadu na Fernandes. Ten svojou strelou namieril k pravej tyči holandskej brány, Cillessen ale jeho pokus dokázal vyraziť.

31

Strely: 5:0

30

Portugalčania rozohrali roh rýchlo na krátko a center z prvej doletel na hlavu voľného Fonteho. Loptu ale nezasiahol čisto a Cillessen si s nie príliš prudkým pokusom poradil.

29

Ronaldo to nakoniec skúsil sám a vystrelil z pravého rohu pokutového územia Holandska, van Dijk však pravou nohou jeho strelu zablokoval na rohový kop.

28

Krátke prihrávky domácich na polovici Holandska k ničomu neviedli. Holanďania ich rýchlym pristupovaním donútili k prihrávkam dozadu a lopta sa nakoniec dostala až k brankárovi Patríciovi.

27

Blind našiel medzi obrancami Portugalska voľného Depaya, ktorý mu chcel naraziť loptu do nábehu. Tento úmysel vystihol Dias a okamžite po zisku lopty otočil hru.

26

Center na zadnú tyč letel na van Dijka, pred ním ale loptu odhlavičkoval do autu Fonte.

25

Holanďania znovu obliehajú portugalskú šestnástku. Wijnaldum sa chcel presadiť individuálne po pravej strane, stopku mu ale vystavil Guerreiro. Kvôli faulu na de Roona ale získavajú Holanďania priamy kop.

23

Center na prednú tyč odvrátil prvý brániaci hráč Holandska. Následný Guerreirov center z ľavej strany odhlavičkoval z nebezpečného priestoru Wijnaldum.

22

Bernardovi Silvovi vypichol čistým sklzom loptu na rohový kop de Ligt.

21

Ronaldo centroval z prvej po prihrávke Bernarda Silvu, pred holandskou bránou ale nebol nikto v červenom. Portugalčania tak museli loptu posunúť dozadu na obrancov a prejsť do postupného útoku.

19

De Ligt podrazil Ronalda, ktorý si chcel spracovať loptu. Za veľkého piskotu domácich tribún, ktorým sa nepáčil zákrok na ich miláčika, rozohráva útok domácich brankár Patrício.

18

Holanďania sú zatiaľ častejšie pri lopte a na súperovej polovici, na bránu protivníka ale stále nedokázali vystreliť. Portugalská obrana funguje veľmi spoľahlivo.

17

Dias nezmyselnou prihrávkou dozadu prihral rozbehnutému Bergwijnovi, ktorý si loptu potiahol zo stredového kruhu až k portugalskej šestnástke. Tam v obkľúčení dvojice portugalských obrancov o loptu prišiel.

15

Semedo doslova vytlačil mimo ihrisko Wijnalduma, ktorý si nabiehal na ľavom krídle na prihrávku za obranu. Hráč Liverpoolu je našťastie v poriadku a bude pokračovať v zápase.

14

Holanďania opäť kombinujú na polovici Portugalska. Domáci sú zatiaľ zoradení v obrane veľmi dobre a nedávajú hosťom priestor na prienik k portugalskej šestnástke.

13

Držanie lopty: 32 % : 68 %

12

Portugalská rozohrávka na krátko sa dostala k Fernandesovi, ktorého strela spoza šestnástky letela priamo na brankára Cillessena. Carvalhovi sa ju v šestnástke Holandska už nepodarilo tečovať.

11

Portugalčania zachytili holandskú rozohrávku a znovu po prihrávke od Ronalda sa uvoľnil na pravej strane Fernandes. Jeho center zablokoval na rohový kop Blind.

10

Portugalčania rýchlo rozohrali a po prihrávke od Ronalda strieľal zo strednej vzdialenosti Fernandes. Jeho strela ale mala hodnotu len pre štatistikov, letela totiž výrazne mimo Cillessenovu bránu.

9

Van Dijkov nákop na pravé krídlo, kde si nabiehal Dumfries, bol pre jeho spoluhráča príliš prudký a skončil za autovou čiarou.

8

Guerreiro odkopol loptu do autu pred dobiehajúcim Dumfriesom. Holanďania sa opäť usadzujú na polovici Portugalska a zatiaľ diktujú tempo zápasu.

7

De Roonova kolmica sa nestretla s pochopením u jeho spoluhráčov a pomedzi portugalských obrancov sa lopta dokotúľala za bránkovú čiaru.

6

Videorozhodca ešte potvrdil verdikt hlavného rozhodcu, hra tak môže pokračovať holandským postupným útokom.

5

Bernardo Silva si skvele nabehol na kolmý pas zo stredu poľa a medzi holandskými stopérmi sa tlačil do šestnástky. Po kontakte s van Dijkom pri spracovaní loptu spadol, hlavný rozhodca ale jasne ukazuje, že penalta sa kopať nebude.

5

A znovu sa ozýva píšťalka hlavného rozhodcu kvôli faulu Holanďanov. Bergwijn fauloval protihráča v strede poľa.

4

Ich ďalší útok ale znovu ukončil faul. Vinníkom bol Depay, ktorý zasahol lakťom do chrbta v hlavičkovom súboji Fernandesa.

3

Holanďania znovu získali loptu a v úvode zápasu sú o niečo aktívnejší. Dumfries hľadal centrom z pravej strany Depaya, pred ním ale loptu odhlavičkoval z portugalskej šestnástky Dias.

2

Po faule de Roona po strate lopty získali domáci loptu. Hneď po tom prišiel ďalší faul, tentokrát od Dumfriesa na Guedesa.

1

Výkop zápasu mali Portugalčania, ich prvý útok ale veľmi rýchlo skončil. S loptou hrajú v strede poľa Holanďania.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Domáci Portugalčania budú hrať vo svojich tradičných červených dresoch, hostia v belasých.

Oba tímy práve nastupujú na hraciu plochu. Nasledovať budú hymny Holandska a Portugalska.

Úvodné zostavy:

Portugalsko: Patrício – N. Semedo, Rúben Dias, J. Fonte, Guerreiro – Danilo, W. Carvalho, B. Fernandes – Ronaldo ©, Guedes, B. Silva.
Náhradníci: J. Sá, Beto – Cancelo, Moutinho, Dyego Sousa, Diogo Jota, R. Silva, Neves, Rui, Pizzi, Félix.

Holandsko: Cillessen – Dumfries, de Ligt, V. van Dijk ©, Blind – de Roon, F. de Jong, Wijnaldum – Bergwijn, Depay, Babel.
Náhradníci: Vermeer, Bizot – Hateboer, Aké, D. Pröpper, Promes, van Aanholt, de Vrij, Strootman, Vilhena, L. de Jong, van de Beek.

Rozhodca: Mallenco – Alonso, Yuste (všetci Španielsko).

Vzájomné zápasy

Obe reprezentácie sa doteraz stretli v 13 vzájomných zápasoch a výrazne lepšie z tohto porovnania vychádza Portugalsko, ktoré vyhralo sedemkrát. Dvakrát sa z výhry radovali Holanďania a štyri zápasy sa skončili nerozhodne. V súťažnom zápase sa oba tímy naposledy stretli na EURO 2012, kedy Portugalčania vyhrali 2:1. Holanďania vyhrali jediný súťažný zápas proti Portugalsku ešte v októbri 1992 v kvalifikácii na EURO 1992 (1:0). Posledné dva vzájomné zápasy boli prípravné. V auguste 2013 sa zrodila remíza 1:1, v marci minulého roku ale Holanďania vyhrali nad Portugalskom jasne 3:0.

Holandsko

Holanďania sa asi konečne zdvihli z mizérie posledných rokov, keď sa nedokázali kvalifikovať na EURO 2016 ani na MS 2018 a vďaka lepším vzájomným zápasom vyhrali ťažkú skupinu 1 s majstrami sveta Francúzmi a Nemcami. S Francúzmi hneď na úvod skupiny prehrali 1:2, potom ale vyhrali doma nad Nemeckom 3:0 a i v odvete s Francúzmi (2:0), takže im na postup na finálový turnaj stačila v poslednom zápase i remíza 2:2 v Nemecku. Nemci Holanďanom vyradenie vrátili v kvalifikácii, keď Holanďanov po výhre nad Bieloruskom (4:0) zdolali v Amsterdame 3:2. V semifinále Ligy národov Holanďania vo štvrtok zdolali Angličanov 3:1 po predĺžení.

Zápasy Holandska v Lige národov:

Zápasy v skupine 1:
Francúzsko – Holandsko 2:1
Holandsko – Nemecko 3:0
Holandsko – Francúzsko 2:0
Nemecko – Holandsko 2:2

Semifinále:
Holandsko – Anglicko 3:1 po predĺžení

Portugalsko

Portugalsko sa na finálový turnaj, ktorý organizuje, dostalo ako víťaz skupiny 3, v ktorej boli jeho súpermi Taliansko a Poľsko. Portugalsko vyhralo úvodné dva zápasy (doma nad Talianskom 1:0 a v Poľsku 3:2) a v odvetách mu na výhru v skupine stačili i remízy 0:0 v Taliansku a 1:1 doma s Poľskom. Remízová séria Portugalska bola ale dlhšia, majstri Európy z roku 2016 totiž vstúpili i do kvalifikácie EURO 2020 dvomi nerozhodnými domácimi výsledkami (s Ukrajinou 0:0 a Srbskom 1:1), Túto sériu Portugalčania pretrhli až v stredajšom semifinále Ligy národov, kedy zdolali vďaka hetriku Cristiana Ronalda Švajčiarsko 3:1.

Zápasy Portugalska v Lige národov:

Zápasy v skupine 3:
Portugalsko – Taliansko 1:0
Poľsko – Portugalsko 2:3
Taliansko – Portugalsko 0:0
Portugalsko – Poľsko 1:1

Semifinále:
Portugalsko – Švajčiarsko 3:1

Vitajte pri on-line prenose z finále prvého ročníku Ligy národov UEFA, v ktorom sa stretnú Portugalsko a Holandsko. Stretnutie sa začne o 20:45.

Portugalsko

Portugalsko

 • Patrício
 • N. Semedo
 • Rúben Dias
 • J. Fonte
 • Guerreiro
 • Danilo
 • W. Carvalho (90+3. Neves)
 • B. Fernandes (81. Moutinho)
 • Ronaldo (C)
 • Guedes (75. R. Silva)
 • B. Silva
Holandsko

Holandsko

 • Cillessen
 • Dumfries
 • de Ligt
 • V. van Dijk (C)
 • Blind
 • de Roon (81. L. de Jong)
 • F. de Jong
 • Wijnaldum
 • Bergwijn (60. van de Beek)
 • Depay
 • Babel (46. Promes)