Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Mal päť týždňov do dôchodku. V Katare zomrel riaditeľ televízie

Pár minút pred zápasom medzi USA a Walesom (1:1) sa televízni diváci na ostrovoch dozvedeli smutnú správu. Vo veku 65 rokov zomrel technický riaditeľ stanice ITV Sports Roger Pearce. Priamo v Katare pokrýval v spravodajstvo zo šampionátu.

22.11.2022 07:30
Roger Pearce SVG Europe Foto:
Roger Pearce.
debata (10)

O úmrtí informovala športová stanica niekoľko minút pred večerným stretnutím na MS medzi USA a Walesom. Pearce pracoval pre ITV Sports 43 rokov a okrem MS vo futbale zabezpečoval aj dianie na európskych futbalových šampionátoch a MS v rugby.

„Máme pre vás z Kataru veľmi smutné správy,“ oznámi športový moderátor ITV Mark Pougatch. „Technický riaditeľ ITV Roger Pearce, ktorý tu pracoval na svojich ôsmych majstrovstvách sveta, bohužiaľ zomrel,“ skonštatoval Pougatch.

Dodal, že Pearce bol mimoriadne uznávanou osobnosťou v televíznom športovom vysielaní. Príčiny jeho úmrtia ITV Sports ani britské médiá nespresnili.

No podľa The Mirror zomrel iba päť týždňov pred odchodom do dôchodku. Šampionát v Katare mal byť jeho poslednou pracovnou akciou v dlhoročnej kariére. To neskôr na Twitteri potvrdil aj jeho blízky známy Neil Stainsby.

„Je veľmi smutné počuť o úmrtí môjho priateľa a bývalého kolegu z ITV, Rogera Pearcea. Zomrel pri svojej poslednej misii v Katare pred odchodom do dôchoku. RIP Roger,“ napísal Stainsby.

Tínedžeri na futbalovom šampionáte v Katare Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
17. Garang Kuol - Austrália
Dátum narodenia:...
5. Lionel Messi Dávame do pozornosti Kto je najlepší strelec? Štatistiky MS vo futbale

© Autorské práva vyhradené

10 debata chyba
Viac na túto tému: #úmrtie #MS v Katare 2022