Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

MS vo futbale búrajú bariéry. Moslimská krajina robí veľký ústupok

Katar povolí fanúšikom so vstupenkami nákup alkoholického piva na futbalových dueloch majstrovstiev sveta. Ale s výraznými obmedzeniami.

03.09.2022 11:15
712824423 Foto:
MS vo futbale v katarskej Dauhe a okolí sa začínajú 20. novembra.
debata

Priaznivci s lístkom si ho budú môcť vypiť len tri hodiny pred výkopom stretnutia a jednu hodinu po záverečnom hvizde. Ako uviedol portál iafrica.com, zdroj oboznámený s plánmi uviedol, že počas zápasov bude predaj a konzumácia alkoholického piva zakázaná.

Budweiser, ako hlavný sponzor majstrovstiev sveta s exkluzívnymi právami, bude podávať pivo v rámci obvodu okolo každého štadióna, ale nie na tribúnach alebo vo vnútorných priestoroch.

Dávid Hancko Čítajte viac Rotterdam ako na dlani. Takto si býva obranca Hancko v Holandsku

Tohtoročné MS vo futbale sú prvé, ktoré sa uskutočnia v moslimskej krajine s prísnymi kontrolami alkoholu, čo predstavuje unikátne výzvy pre organizátorov podujatia sponzorovaného významnou značkou piva.

Okrem okolia štadiónov bude môcť Budweiser podávať pivo v časti hlavnej fanúšikovskej zóny FIFA v centre Dauhy od 18:30 do 1:00 v priebehu celého turnaja, ktorý sa začína 20. novembra.

Jedna vec je, že sa priaznivci dočkajú piva. Druhá je jeho cena. „Úzko spolupracujeme s FIFA, ktorá riadi vzťah s katarskými úradmi, aby sme zabezpečili, že naše aktivity pre turnaj budú vykonané s rešpektom a v súlade s miestnymi pravidlami a predpismi,“ uviedol v e-mailovom vyhlásení hovorca budějovického pivovaru AB InBev.

713028334 Čítajte viac Ako chudobný príbuzný. Plat Dúbravku patrí k najnižším v Man Utd

Návštevníci si nemôžu do Kataru priniesť alkohol, dokonca ani z letiska bez cla, a nemôžu si kúpiť alkohol ani v žiadnom obchode. Na domácu spotrebu tam môžu nakupovať len cudzinci s povolením.

Návštevníci môžu piť v niekoľkých desiatkach licencovaných hotelov a klubov, kde polliter piva môže stáť až 18 dolárov.

Red Bull 400 - nepoužívať Dávame do pozornosti SÚŤAŽ: Prekonaj sám seba na Red Bull 400 a vyhraj skvelé ceny

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Katar #MS vo futbale 2022