Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

VIDEO: Nešťastník Giroud skúsil dať gól aspoň po záverečnom hvizde. Neuspel

Novopečený majster sveta vo futbale Olivier Giroud, ktorý napriek tomu, že hrá na hrote francúzskeho útoku, nedal na turnaji v Rusku ani gól, si skúsil napraviť reputáciu aspoň po záverečnom hvizde nedeľňajšieho finále.

16.07.2018 15:23
Olivier Giroud Foto: ,
Olivier Giroud oslavuje s francúzskou vlajkou po finále MS.
debata (2)

Vo chvíli, keď sa francúzski hráči zbiehali po víťazstve 4:2 nad Chorvátskom na trávniku moskovského štadióne Lužniki k oslavám, pokúsila sa francúzska deviatka poslať loptu do opustenej chorvátskej brány. Ale ani tentoraz Giroud neuspel. Jeho nevydarený pokus sa však ihneď začal šíriť po internete.

„Zábavná sekvencie po finále dokresľuje, akú mal Giroud gólovú smolu… Zase to bolo vedľa,“ píše na webe denník Le Figaro.

Na ruských štadiónoch podľa neho útočník londýnskej Chelsea vystrelil celkom trinásťkrát, ale zakaždým vyšiel naprázdno. Vo finále dokonca Giroud neohrozil chorvátsku bránku ani raz.

Francúzsky tréner Didier Deschamps mu však dôveroval po celý turnaj. Z lavičky náhradníkov ho poslal na ihrisko len pri úvodnom zápase s Austráliou, ale od druhého zápasu v skupine až po finále už bol Giroud v základnej zostave. Kouč tvrdil, že napriek gólovej smole je Giroud pre tím nesmierne dôležitý.

„Giroud, ktorý napriek všetkému zostal v očiach Didiera Deschampsa jedným z pilierov, prenasledovala čierna mačka až do konca majstrovstiev,“ poznamenáva Le Figaro.

Posledný pokus do prázdnej brány, pri ktorom chorvátsky strážca bránky Subašič už ležal sklamaný a unavený na zemi, vystrelil Giroud zhruba zo tridsaťmetrovej vzdialenosti.

Lopta sa ale odrazil len od tyče. „Keď to nejde, tak to nejde,“ dodáva Le Figaro.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Olivier Giroud #francúzski futbalisti