Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

DIÁR Z MS: Šanca pre deviateho majstra

Šampionát má svoju majstrovskú a nemajstrovskú vetvu. Na jednej strane bojovali mužstvá štyroch krajín, ktoré mali dovedna desať titulov svetových šampiónov, na druhej dve s dvoma trofejami.

10.07.2018 21:28
Kostarika, Srbsko, štadión Foto: ,
Ilustračné foto
debata

Majstrovská-nemajstrovská vetva, nejde len o počty pohárov. Reálna situácia a to, čo tímy doteraz v turnaji ukázali, potvrdzuje, že jedna strana pavúka predstavuje podstatne väčšiu futbalovú silu. Takéto rozloženie síl zrežíroval futbalový život. Vis major.

Nerovnováha dvoch strán sa prejavila aj inak. Na silnejšej sa stretlo až päť mimoeurópskych účastníkov. Ale do konca vydržali zasa len Európania. A teraz sa mnohí zhodujú, že víťaz súboja geografických susedov Francúzska a Belgicka sa bude tešiť aj z majstrovského titulu.

V tomto turnaji však od začiatku stáli všetky prognózy na vode. Do semifinále sa neprebojoval ani jeden z tímov, od ktorého sa to pôvodne reálne očakávalo. Možno s výnimkou Francúzska, ale ani to na začiatku júna nepatrilo k favoritom v prvej línii.

Pred ôsmimi rokmi v Afrike triumfovali na šampionáte Španieli a stali sa len ôsmou krajinou v poradí, ktorá sa ocitla na zozname držiteľov. Teraz na každej strane pavúka zostali aj mužstvá (Belgicko a Chorvátsko), ktoré sa ešte nikdy netešili zo zlata, ba nikdy doteraz neboli ani vo finále.

Bude turnaj súbojom bývalých majstrov? Alebo dostane šancu niektorý z nováčikov?

Ak si turnaj udrží svoj doterajší nevyspytateľný charakter, svetový futbal sa môže tešiť na deviateho šampióna v 88-ročnej histórii majstrovstiev sve­ta.

debata chyba
Viac na túto tému: #MS 2018 vo futbale #chorvátski futbalisti #belgickí futbalisti