Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Podľa Putina si zaslúži Nobelovu cenu. Potrestaný Blatter sa chystá na MS

Bývalý predseda medzinárodnej federácie FIFA Sepp Blatter sa chystá prísť na majstrovstvá sveta do Ruska, hoci má šesťročný zákaz pôsobenia vo futbale.

12.06.2018 23:04
Sepp Blatter, Vladimir Putin Foto: ,
Sepp Blatter a Vladimir Putin na snímke z roku 2010.
debata (2)

Podľa svojho hovorcu dostal osemdesiatdvaročný švajčiarsky funkcionár pozvanie od ruského prezidenta Vladimira Putina.

Blatter viedol FIFA sedemnásť rokov, v najvyššej funkcii bol aj v čase, keď Rusko vyhralo voľbu usporiadateľa tohtoročných MS. V roku 2015 dostal od etickej komisie FIFA trest za ilegálnu platbu dvoch miliónov švajčiarskych frankov Michelovi Platinimu za údajnú poradenskú činnosť. Potrestaný bol aj bývalý šéf UEFA Platini.

FIFA sa teraz podľa agentúry Reuters k Blatterovej návšteve MS nevyjadrila. Už vlani na jeseň, keď sa objavili prvé správy o Putinovom pozvaní, však vedenie svetového futbalu uviedlo, že v Blatterovej prítomnosti na turnaji nevidí problém.

Blatter sa ešte nerozhodol, kedy do Ruska pricestuje a ktoré zápasy navštívi. Na štvrtkový otvárací ceremoniál a následné stretnutie Ruska so Saudskou Arábiou však podľa hovorcu určite nedorazí.

Putin sa pred časom nechal počuť, že by si Blatter za vedenie svetového futbalu zaslúžil Nobelovu cenu. Dodal tiež, že neverí, že by bol Blatter zapletený do korupčného škandálu FIFA, ktorý pred tromi rokmi viedol k jeho pádu. Podľa skoršieho vyjadrenia Kremľa dostal pozvanie navštíviť šampionát aj Platini, ďalší Putinov „starý priateľ“.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimir Putin #Sepp Blatter