Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Scolari údajne končí, tvrdia Brazílčania

Tréner Luiz Felipe Scolari končí pri brazílskej futbalovej reprezentácii. Tvrdia to tamojšie médiá, podľa ktorých sa už vedenie Brazílskej futbalovej konfederácie (CBF) rozhodlo Scolarimu neponúknuť pokračovanie spolupráce.

14.07.2014 08:59
Brazília - Mexiko Foto: ,
Luiz Felipe Scolari.
debata

Televízia Globo i ďalšie spravodajské médiá v pondelok v skorých ranných hodinách informovali, že kouč skončí pre nenaplnenie cieľov na domácom svetovom šampionáte. Brazílčania prehrali posledné dva zápasy na turnaji, v semifinále s Nemcami zahanbujúco 1:7 a v boji o 3. miesto s Holanďanmi 0:3.

Scolari sa po sobotňajšom dueli o bronz s Holandskom odmietol rozprávať o svojej budúcnosti. Novinárom vysvetlil, že o jeho osude musí rozhodnúť vedenie konfederácie na základe jeho analýzy. Podľa Globa CBF oficiálne oznámi odchod Scolariho v pondelok.

Pre spravodajský web UOL už budúci viceprezident CBF Delfim Peixoto potvrdil, že oznámil popredným členom konfederácie koniec Scolariho na lavičke. Šesťdesiatpäťročný kouč priviedol ešte v roku 2002 Brazíliu k titulu majstrov sveta. Jeho druhé obdobie na lavičke kanárikov sa začalo v roku 2012, pod vedením Scolariho tím dosiahol 19 výhier, šesť remíz a štyri prehry. Brazília triumfovala na vlaňajšom Pohári konfederácií FIFA a jej cieľom bolo uspieť aj doma na MS.

V brazílskych médiách sa už špekuluje, že po odvolaní súčasného kormidelníka by mali reprezentáciu prevziať Muricy Ramalho, Tite či Vanderlei Luxemburgo. Najbližším veľkým podujatím pre brazílsku reprezentáciu bude Copa América 2015. Tento rok by malo mužstvo odohrať ešte štyri medzištátne prípravné zápasy, prvý z ich 5. septembra proti Kolumbii.

debata chyba
Viac na túto tému: #MS vo futbale 2014 #Luiz Felipe Scolari