Dvadsaťjedenročný hráč, ktorý dvoma asistenciami pomohol k víťazstvu 2:1 nad Japonskom, vyvinul rýchlosť 33,5 kilometra v hodine a o 0,4 km/h prekonal Uruguajčana Álvara Pereiru.
Anglický denník Daily Mail tvrdí, že najvyššiu rýchlosť 37 kilometrov za hodinu dosiahol Holanďan Arjen Robben, podľa oficiálneho webu šampionátu ale krídelník bežal iba rýchlosťou 31 kilometrov za hodinu.
Najdlhšiu vzdialenosť za dva zápasy odbehol čilský stredopoliar Marcelo Díaz, ktorý zdolal 25,3 kilometra. V tesnom závese je s 24,9 kilometrami americký stredopoliar Michael Bradley, 23,9 kilometra patrí ruskému stredopoliarovi Victorovi Fajzulinovi. Z tímov si pripísali najviac odbehnutých kilometrov za dva duely – 236,5 kilometra – Austrálčania nasledovaní Ruskom.
Najusilovnejšie zatiaľ strieľajú Francúzi, ktorí vyslali 42 pokusov a 26 z nich mierilo medzi tri žrde. Výber galského kohúta taktiež spolu s Holanďanmi vsietil najviac gólov, aj keď jeden z ôsmich gólov si strelil honduraský súper sám. Najviac gólov prekvapivo dostalo Španielsko; obhajca titulu, ktorý skončí už po skupine, inkasoval sedemkrát.
Všetko o futbalových majstrovstvách sveta 2014 v Brazílii:
Správy, rozhovory, reportáže, výsledky, tabuľky, štatistiky či fotogalérie
Najviac faulujúcim tímom sú so 43 nedovolenými zákrokmi prekvapivo Holanďania, najviac faulovaný potom tiež trochu nečakane Gréci. Najčastejšie sa do ofsajdu dostali Taliani, osemnásťkrát.
Najväčší počet streleckých pokusov vyslal Francúz Karim Benzema, jeden z piatich hráčov na čele tabuľky kanonierov s tromi gólmi. Najčastejšie kombinoval Talian Daniele De Rossi, ktorý vyslal 215 prihrávok, z toho 202 presných.
Najviac sa strelecky činili hráči v zápase Švajčiarska s Francúzskom, v ktorom padlo sedem gólov. Najviac útokov (107) sa prekvapivo zrodilo v zápase Argentíny s Iránom, hoci v ňom strelci skórovali len raz.