Blamáž! Taliani len remizovali s Luxemburskom, na výhru čakajú od septembra

Veľmi rozpačito sa rozlúčili talianski futbalisti so svojimi fanúšikmi pred odletom na majstrovstvá sveta, keď v stredu večer v prípravnom zápase s Luxemburskom iba remizovali 1:1.

04.06.2014 23:53
Mario Balotelli, Luxembursko Foto: ,
Talianskeho útočníka Maria Balotelliho sa snaží zastaviť dvojica Luxemburčanov.

Zverencom kouča Cesareho Prandelliho sa nepodarilo zvíťaziť už v siedmom zápase za sebou. Naposledy vyhrali vlani v septembri v Turíne v kvalifikácii majstrovstiev sveta nad českou reprezentáciou 2:1.

V stredajšom dueli v Perugii poslal taliansky tím pred zrakmi 24-tisíc fanúšikov do vedenia v deviatej minúte Claudio Marchisio. Až 112. tím rebríčka FIFA vyrovnal päť minút pred koncom, kedy sa presadil hlavou po rohovom kope Maxime Chanot. Luxemburčania si napravili chuť po predchádzajúcom debakli 1:5 s Belgickom.

Zápas Alžírska s Rumunskom v Ženeve v závere prvého polčasu na viac než štvrť hodiny prerušili po tom, ako fanúšikovia zahádzali ihrisko petardami a fľašami. Alžírsky kouč Vahid Halilhodžič sa ich potom snažil upokojiť. Tímy najprv dohrali dve minúty z prvého polčasu a potom si len vymenili strany a ihneď začali druhý polčas. Fanúšikovia začali zakázanou pyrotechnikou oslavovať prvý gól Alžírska v 22. minúte, africký účastník MS nakoniec zvíťazil 2:1.

Arjen Robben zariadil víťazstvo Holandska nad Walesom 2:0, keď prvý gól dal a druhý pripravil pre striedajúceho Jeremaina Lensa.

Anglickí futbalisti v kombinovanej zostave remizovali v Miami s Ekvádorom 2:2. Oba tímy dohrávali v desiatich. V 79. minúte bol za ostrý sklz vylúčený Raheem Sterling a červenú kartu dostal aj Antonio Valencia z Manchestru United, ktorý anglického obrancu chytil pod krkom.

Ekvádor – Anglicko 2:2 (1:1)
Góly: 8. E. Valencia, 70. Arroyo – 29. Rooney, 51. R. Lambert, ČK: 79. A. Valencia – 79. Sterling

LONDÝN Jamajka – Egypt 2:2 (2:1)
Góly: 27. Dawkins, 38. J. Grant – 5. Mohamed El Nenny, 72. Bassin Morsi

Viac na túto tému: #MS 2014 vo futbale #talianska futbalová reprezentácia