Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

PARAGUAJ

Štvrtý raz za sebou sa paraguajské mužstvo prebojovalo na záverečný turnaj majstrovstiev sveta, čo svedčí o jeho sile. Pod vedením argentínskeho trénera Gerarda Martina si v náročnej juhoamerickej kvalifikácii počínalo skvele. Ako druhé malo istú miestenku do Južnej Afriky a v kvalifikácii patrilo len k jednému z doch tímov, ktoré Brazílčanov zdolalo. Bolívii sa to podarilo, keď už Brazílčania mali istý postup.

Nominácia:

Brankári: Justo Villar (Valladolid/Šp.), Aldo Bobadilla (Deportivo Independiente de Medellín/Kol.), Diego Barreto (Cerro Porteňo).
Obrancovia: Claudio Morel Rodríguez (Boca Juniors/Arg.), Denis Caniza (Leon/Mex.), Paulo da Silva (Sunderland/Angl.), Darío Verón (Pumas UNAM/Mex.), Julio César Cáceres (Atletico Mineiro/Braz.), Carlos Bonet (Olimpia), Aureliano Torres (San Lorenzo de Almagro/Arg.), Antolín Alcaraz (FC Bruggy/Belg.).
Stredopoliari: Édgar Barreto (Atalanta/Tal.), Cristian Riveros (Cruz Azul/Mex.), Víctor Cáceres (Libertad), Enrique Vera (Liga Deportiva Universitaria de Quito/Ekv.), Jonathan Santana (VfL Wolfsburg/Nem.), Néstor Ortigoza (Argentinos Juniors/Arg.).
Útočníci: Roque Santa Cruz (Manchester City/Angl.), Nelson Haedo Valdez (Borussia Dortmund/Nem.), Óscar Cardozo (Benfica/Portug.), Édgar Benítez (Toluca/Mex.), Lucas Barrios (Borussia Dortmund/Nem.), Rodolfo Gamarra (Libertad).

Hviezda tímu

Roque Santa Cruz.
Autor: skysports.com

Roque Santa Cruz
Nebezpečný hlavičkár a strelec, ktorý patrí medzi najskúsenejších paraguajských futbalistov. Už viac ako desaťročie pôsobí v Európe. Najprv prežil osem rokov v Bayerne Mníchov a potom zamieril na ostrovy: chvíľu hrával v Blacburne Rovers a od minulého roku je hráčom Manchestru City. Rád nakupuje a okrem futbalu miluje aj tenis a basketbal.


Vizitka

Oficiálny názov: Asociación Paraguaya de Fútbol
Konfederácia: CONMEBOL (Južná Amerika)
Rok založenia: 1906
Člen FIFA: 1925
Najviac reprezentačných zápasov: Carlos Gamarra (110)
Najviac reprezentačných gólov: José Saturnino Cardozo (25)
Najvyššie víťazstvo: 7:0 proti Bolívii (30. apríla 1949 v Rio de Janeiru)
Najvyššia prehra: 0:8 proti Argentíne (20.októbra 1926 v Santiagu de Chile)
Úspechy: 2x víťaz Copa América: 1953, 1979
Účasť na MS: 7x, 1930, 1950, 1958, 1986, 1998, 2002, 2006
Rebríček FIFA: 30.
Tréner: Gerardo Martino