Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

NOVÝ ZÉLAND

Novozélanďania len raz štartovali na svetovom šampionáte a nebola to nijaká sláva. V roku 1982 skončili v Španielsku v skupine a domov sa vracali s prázdnymi rukami. Mnohí im predpovedajú rovnaký osud aj teraz, no novozélandský tím sa chystá prekvapiť. Prvým súperom, s ktorým chce získať prvé body na majstrovstvách sveta, je slovenský výber.

Nominácia:

Brankári: Mark Paston (Wellington Phoenix), Glen Moss (Melbourne Victory/Austr.), James Bannatyne (Team Wellington).
Obrancovia: Ryan Nelsen (Blackburn Rovers/Angl.), Ivan Vicelich (Auckland City), Ben Sigmund, Tony Lochhead (obaja Wellington Phoenix), Winston Reid (FC Midtjylland/Dán.), Tommy Smith (Ipswich Town/Angl.), Andrew Boyens (New York Red Bulls/USA).
Stredopoliari: Simon Elliott (bez klubovej príslušnosti, naposledy San Jose Earthquakes/USA), Tim Brown, Leo Bertos (obaja Wellington Phoenix), Michael McGlinchey (FC Motherwell/Škót.), Aaron Clapham (Canterbury United), David Mulligan (bez klubovej príslušnosti, naposledy Wellington Phoenix), Jeremy Brockie (Newcastle Jets/Austr.), Andy Barron (Team Wellington), Jeremy Christie (FC Tampa Bay Rowdies/USA).
Útočníci: Chris Killen (FC Middlesbrough/Angl.), Shane Smeltz (Gold Coast United/Austr.), Chris Wood (West Bromwich Albion/Angl.), Rory Fallon (Plymouth Argyle/Angl.).

Hviezda tímu

Ryan Nelsen.
Autor: SITA
Ryan Nelsen
Dôrazný obranca a spoľahlivý kapitán mužstva. Má 32 rokov a patrí medzi najvýraznejšie opory. Futbalovom sa však vo svojej krajine už dlho neživí. Päť rokov pôsobí v anglickom Blacburn Rovers. Aj v uplynulej sezóne sa zväčša dostával do zostavy anglického tímu. Nastúpil v 28 stretnutiach najvyššej anglickej súťaže.

Vizitka

Oficiálny názov: New Zealand Football
Konfederácia: OFC (Oceánia)
Rok založenia: 1891
Člen FIFA: 1948
Najviac reprezentačných zápasov: Ivan Vicelich (65)
Najviac reprezentačných gólov: Vaughan Coveny (28)
Najvyššie víťazstvo: 13:0 proti Fidži (16.augusta 1981 v Aucklande)
Najvyššia prehra: 0:10 proti Austrálii (11.júla 1936 vo Wellingtone)
Úspechy: 4x víťaz OFC: 1973, 1998, 2002, 2008
Účasť na MS: 1x, 1982
Rebríček FIFA: 78
Tréner: Ricki Herbert