Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Weiss o sústredení: Hráči robia ako včeličky

Hlavný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss je zatiaľ veľmi spokojný s prístupom svojich zverencov počas vysokohorského sústredenia v Rakúsku. Všetci hráči, ktorých nelimitujú zdravotné problémy, idú podľa neho úplne nadoraz. O to väčšie starosti preto na neho už čoskoro čakajú, keďže najneskôr 1. júna bude musieť oznámiť šiestim hráčom z predbežného 29-členného kádra, že na premiérový svetový šampionát pre Slovensko do Juhoafrickej republiky nepocestujú.

27.05.2010 08:33
Vladimír Weiss Foto: ,
Vladimír Weiss.
debata (1)

„Okrem maródov Filipa Hološka, Róberta Vitteka a tiež Miroslava Karhana, ktorý mal v ostatných dvoch dňoch pre problémy s achilovkou osobitný režim, robia všetci hráči ako včeličky. Tlak je na každom z nich, a to je vidieť. Pracujú výborne, a preto bude to, čo ma čaká o tri či štyri dni, skutočne veľmi náročné. Nespím prakticky už dnes. Je radosť byť trénerom takýchto hráčov, ale nie je radosť poslať niekoho domov. To bude ťažké…“ odpovedal Vladimír Weiss na otázku o doterajších pocitoch zo sústredenia v Bad Kleinkirchheime, kam sa hráči presunuli v nedeľu.

Po náročných dvoch dňoch vyplnených dvojfázovými tréningami prevažne zameranými na naháňanie kondície si Slováci spestrili v stredu prípravu duelom s miestnym výberom Korutánska pod hlavičkou FC St. Veit pozostávajúcim z hráčov tretej a štvrtej ligy. V rovnomennej dedine na útulnom štadióne zvíťazili reprezentanti SR jednoznačne 5:0. Čo naznačil takýto duel trénerovi?.

„Na konečnú nomináciu tento zápas nemal vplyv. Bol to dobrý tréning, ale z takéhoto stretnutia sa nedá nič usudzovať,“ uviedol kouč, ktorý ako prvý v histórii priviedol Slovensko na majstrovstvá sveta. „Nechal som odpočívať Marka Hamšíka či Zdena Štrbu a nastúpiť nemohli ani Hološko s Vittekom, ktorí ešte nie sú zdravotne fit. Jeden je stále maród a druhý je pripravený tak na polovicu. Toto je momentálne môj najväčší otáznik a najviac ma to trápi.“

V oboch prípadoch ide o stredných útočníkov, ktorých absencia by bola pre Slovensko na MS 2010 určite citeľná. O to viac vystrašil divákov aj hlavného trénera SR úvod stredajšieho duelu, keď sa po jednom zo súbojov v domácej šestnástke len veľmi ťažko zdvíhal z trávnika ďalší kanonier Stanislav Šesták. „Našťastie to nebol zákerný faul. Stanko je, podobne ako Filip a Viťo, jedným z našich top hráčov, akých nemáme veľa. Som veľmi rád, že sa mu nič nestalo a zostal zdravý,“ vyhlásil Vladimír Weiss st., ktorý po zápase osobitne vyzdvihol práve zakončovateľa nemeckého VfL Bochum.

„Stanko ma potešil. Mal chuť, bol ´ľahký´, dal dva pekné góly, z ktorých ten druhý bol skutočne nádherný. Aj takýto zápas môže mať vplyv na jeho sebadôveru. Som rád, že po náročných tréningoch bol aktívny. Verím, že jeho forma rastie a dúfam, že aj keď vypadol s Bochumom z bundesligy, rýchlo si napraví sebavedomie. On je jednou z hlavných duší tímu, preto som rád, že sa takto chytil.“

Konečný termín na určenie záverečnej 23-člennej nominácie sa blíži pre všetkých účastníkov MS 2010 a takisto aj pre výber spod Tatier. Napriek tomu, že tréner Weiss st. ešte má niekoľko otáznikov najmä v súvislosti so zlým zdravotným stavom niektorých opôr, nad povolaním náhradníkov momentálne neuvažuje. „Mám tu 25 hráčov do poľa, ťažko teraz zavolať niekoho nového. Musím si vybrať z toho kádra, ktorý mám teraz k dispozícii. Vidím, kto má akú kvalitu a kto bude dostatočne fyzicky pripravený. Trápi ma zdravotný stav viacerých hráčov, ale dôležité je tiež mať zápasovú prax. Vittek určite nebude fit do sobotňajšieho duelu s Kamerunom a ja už nemám čas skúšať a experimentovať. Veď majstrovstvá sveta sú tu prakticky už zajtra. Ale, samozrejme, že s Viťom aj Filipom stále počítam a dúfam, že budú v poriadku,“ dodal slovenský lodivod.

1 debata chyba