Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Mlčiaci víťazi

Arrivederci Italia! Slováci sa obdivuhodne pozbierali a odskákali si to majstri sveta. Vytiahli odkiaľsi z tajných a dávno zabudnutých rezerv všetky tromfy, ktoré zdobia najlepšie tímy a chladnokrvne odrovnali Talianov.

25.06.2010 09:05
Róbert Vittek, Martin Škrtel, Radoslav Zabavník Foto:
Zľava Róbert Vittek, Martin Škrtel a Radoslav Zabavník so slovenskou vlajkou po zápase.
debata (69)

Mali srdce a odvahu. Hrali s rozumom a obrovskou obetavosťou. Urobili tentoraz všetko, čo sľubili a čo od nich ich tréner očakával. Lepšie si u svojich fanúšikov ani nemohli vyžehliť rozpačité výkony proti Novému Zélandu a Paraguaju. Hneď prvé víťazstvo, ktoré si pripísali na svetovom šampionáte, znamenalo najväčšiu senzáciu v doterajšom priebehu turnaja.

Slovenskí reprezentanti odviedli najlepší výkon po rozdelení Československa a aj výsledok, ktorí dosiahli, má najvyššiu cenu. Strelili Talianom tri góly, čo sa na majstrovstvách sveta naposledy podarilo veľkej Brazílii na čele s Pelém pred štyridsiatimi rokmi, keď získala titul. Juhoamerický tím vtedy zdolal svojho finálového súpera 4:1.

V Ellis Parku sa ocitli Slováci v najvyššom bode svojej doterajšej kariéry. Po triumfe nahodili bobríka mlčania a bez jediného slova prešli po stretnutí mixzónou. Škoda, že sa so svojimi fanúšikmi nepodelili o svoju veľkú radosť. Tento úspech patril nepochybne najmä im…

69 debata chyba