Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Tréner Weiss: Dostať gól v poslednej sekunde je tragédia

Slovenskí futbaloví reprezentanti pykajú za nezvládnutý záver stratou dvoch bodov, hoci nesmierne cenné víťazstvo už držali takmer v hrsti. Zverenci hlavného trénera Vladimíra Weissa mali viacero príležitostí na potvrdenie svojho náskoku, nedokázali ich však využiť a v závere napokon nešťastne vkladali hlavy do dlaní. V poslednej tretej minúte nadstaveného času totiž Winston Reid hlavou vyrovnal na konečných 1:1.

15.06.2010 18:30
futbal Nový Zéland Slovensko 15 Foto:
Tréner Vladimír Weiss.
debata (74)

„Je to tragédia dostať v poslednej sekunde gól. Myslím si, že sme boli počas celého zápasu lepším mužstvom. Škoda dvoch nevyužitých dobrých príležitostí za stavu 1:0. Žiaľ, futbal sa hrá aj v nadstavenom čase, ktorý sme dnes nezvládli. Ideme však ďalej, mužstvo ukázalo svoju dobrú tvár. S Paraguajom sa možno bude hrať o všetko, potom je tu ešte ďalší zápas s Talianskom. Pokúsime sa vyhrať nasledujúci duel a potom sa uvidí,“ povedal na pozápasovej tlačovej konferencii hlavný tréner SR Vladimír Weiss.

Diskusia: Kde spravili Slováci chybu? Prečo neudržali náskok a napokon len remizovali?

Ten sa rozhodol zaradiť do základnej zostavy na ľavú stranu stredu poľa Erika Jendriška namiesto očakávaného Miroslava Stocha. „Miňo tri dni netrénoval a nebol stopercentne pripravený. Erik je behavý futbalista a s takýmto súperom musíte mať aj rýchlych a silových hráčov, pretože v tíme Nového Zélandu sú chlapi, akých som dlho nevidel,“ vysvetlil nasadenie ľavonohého rýchlika 45-ročný slovenský kouč, ktorý vzápätí opísal aj atmosféru v hráčskej šatni tesne po stretnutí: „V kabíne bolo ticho a smutno, ale aj to patrí k futbalu. Treba vedieť znášať aj bolesť a potom vstať. Verím, že sa dáme do nedele dokopy a proti Paraguaju predvedieme dobrý výkon.“

Nešťastnou sa pre Slovákov stala 93. minúta, v ktorej Shane Smeltz nacentroval na hlavu Winstona Reida, a ten poslal loptu od ľavej žrde do siete bezmocného brankára Jána Muchu. „Pri tejto situácii bolo viacero chýb. Prehratý súboj na šestnástke, do ktorého sme zbytočne išli, hoci sme trénovali, že treba od nich odskakovať. Potom Janko Ďurica chýbal na svojom poste, opustil priestor. Druhá odrazená lopta, nevyhratý súboj, nechali sme otočiť sa hráča s loptou, aj keď tam boli dvaja naši. Treťou chybou bolo rozostavenie stopérov. Vždy sa však treba pozerať aj na kvality súpera, ktorý bol vo vzduchu ohromne silný. Takže, bohužiaľ…“ dodal Vladimír Weiss.

74 debata chyba