Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Weissa čaká ťažká práca. Niektorí hráči sú zranení, iní nehrávali

V dvadsaťdeväťčlennej Weissovej širšej nominácii na záverečnú prípravu na majstrovstvá sveta sú aj šiesti futbalisti, ktorí neodohrali v uplynulej kvalifikácii ani minútu. Trénera upútali svojimi výkonmi vlani na jeseň i na jar tohto roku. Z nich sa veľa diskutovalo najmä o defenzívnych hráčoch Ľubomírovi Michalíkovi (Leeds Utd.) a Jurajovi Kuckovi (Sparta Praha), ktorí však už v reprezentačnom drese nastúpili a nepatria k úplnym nováčikom.

14.05.2010 07:45
Vladimír Weiss Foto:
Vladimír Weiss.
debata (8)

„Situácia na stopérskom poste je známa, máme tam problémy. Martin Škrtel bol zranený, chýbal niekoľko týždňov a ani Ján Ďurica dlhodobo nehrával. Preto som sa rozhodol pre Michalíka a Kucku,“ vysvetlil Vladimír Weiss a dodal, že oboch hráčov pozorne sledoval a videl viacero ich zápasov.

Azda najviac prekvapilo Michalíkovo zaradenie. So svojím tímom hrával v tretej najvyššej anglickej súťaži a postúpil s ním vyššie. „ichalíka som niekoľkokrát videl na satelite alebo z videozáznamov zápasov Leedsu. Je to typ vysokého stopéra a mohol by v prípade potreby platiť na urastených hráčov Nového Zélandu a Paraguaja,“ približoval tréner svoje rozhodnutie.

Zároveň však vyjadril nádej, že aj Škrtel a Ďurica budú o niekoľko týždňov pripravení. „krtel síce viac ako dva mesiace nehrával, ale už je v plnom tréningu a verím, že ho pripravíme, aby bol už na prvý zápas proti Novému Zélandu v optimálnej forme. S Ďuricom sa chystám hovoriť, aj ostrejšie. Už som mu aj predtým avizoval, že nebol na najlepšej ceste. Nie je asi náhoda, že nehrával ani v Rusku, ani v Nemecku.“

Tréner si uvedomuje, že ho nečaká v záverečnej príprave jednoduchá práca. „ie všetci hráči majú TOP formu,“ uznáva. Potešilo ho, že jeho syn, Vladimír Weiss junior, sa v posledných zápasoch dostal do základnej zostavy Boltonu. „ehrával pravidelne ani Kozák. Tohto hráča však poznám asi najlepšie, aj z jeho neprajníkov, aj prajníkov. Vieme, že Šesták vypadol s Bochumom z najvyššej nemeckej súťaže. Máme však lepšieho? Máme lepšieho hráča na hrot útoku ako je Vittek?“

Práve Vittek a aj ďalší útočník Hološko sú zranení a momentálne sú jedinými hráčmi, ktorí sa nemôžu naplno zapojiť do prípravy od jej začiatku. Obaja sa však budú hlásiť na zraze v Senci najbližší utorok.

8 debata chyba