Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Na internete sa strhla rasistická mela. Angličania urážajú svojich

Vedenie Anglickej futbalovej asociácie (FA) odsúdilo rasistické útoky na Marcusa Rashforda, Jadona Sancha a Bukaya Saku po nedeľňajšej prehre Anglicka vo finále EURO 2020 s Talianskom. FA uviedla, že je po útokoch niektorých fanúšikov zhrozená a znechutená.

12.07.2021 08:56
Bukayo Saka Foto: ,
Raheem Sterling a Bukayo Saka (vpravo). Druhý menovaný nepremenil rozhodujúci pokutový kop.
debata (99)

Rashford, Sancho a Saka neuspeli v rozstrele zo značky 11 m, Taliansko sa napokon tešilo z druhého titulu. „Sme znechutení z toho, že v online priestore urážajú niektorých hráčov nášho mužstva, ktorí bojovali za našu krajinu a dali tímu všetko,“ uviedla FA na twitteri.

Vedenie asociácie ďalej napísalo, že stojí za svojimi hráčmi. „FA dôrazne odsudzuje všetky formy diskriminácie a je zdesená online rasizmom, ktorý je zameraný na niektorých našich hráčov na sociálnych sieťach. Ktokoľvek, kto stojí za takýmto nechutným správaním, nie je vítaný pri zápasoch nášho tímu.“

Britain England Italy Euro 2020 Soccer Taliansko Čítajte viac Angličania zlyhali v rozstrele, titul oslavuje Taliansko

Londýnska metropolitná polícia uviedla, že vyšetruje urážlivé a rasistické posty: „Sme si vedomí množstva útočných a rasistických komentárov na sociálnych sieťach, ktoré smerujú proti futbalistom po finále ME 2020. Toto zneužívanie je absolútne neprijateľné, nebudeme ho tolerovať. Budeme to vyšetrovať.“

Reprezentanti Anglicka sa na turnaji výrazne postavili v boji proti rasizmu a pred svojimi zápasmi vrátane nedeľňajšieho finále si kľakli na koleno, čím dali najavo podporu hnutiu Black Lives Matter.

V Ríme sa oslavovalo, Londýn zaliali slzy Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Radosť talianskych fanúšikov v Ríme.
99 debata chyba
Viac na túto tému: #Marcus Rashford #Jadon Sancho #Bukaya Saka