Sú to stále jediné pozitívne prípady, ktoré sa objavili po odohratí 26 stretnutí. Spôsobili aspoň cvičný poplach. Zvýšila sa ostražitosť a sprísnili opatrenia UEFA.
Pozitívne prípady sa objavili aj u viacerých ľudí z okolia slovenskej výpravy, ktorí jej pripravovali servis, vrátane vodiča autobusu. Zorientovať sa v covidových pravidlách, aké vládnu v Rusku, nie je ani po viac ako týždni úplne jednoduché.
Napokon, nie je to zavše jednoduché ani na Slovensku, ktoré má len toľko obyvateľov ako Petrohrad.
V meste to v praxi vyzeralo asi takto.
V pondelok ste v obrovskom nákupnom centre na zástavke metra Pionerskaja nezbadali pri vchode nijaké kontroly.
V utorok už ochrankár meral prichádzajúcim teplotu, ako sme to poznali aj z našich obchodov.
V stredu otočil na podpätku bez pardonu tých, ktorí nemali rúško.
Vo štvrtok na štvrtom poschodí, kde fungovalo množstvo reštaurácií, kaviarní, bufetov, ste sa už nenajedli. Všetky prevádzky boli zavreté a ľudoprázdne priestory strážil policajt.
Na otázku, čo sa deje, odpovedal len stručne. Karanténa, nariadil to hlavný lekár.
Zdalo by sa, že opatrenia sa pritvrdzujú. Lenže keď prejdete bránou nákupného strediska, prinajmenšom polovica ľudí si dá rúško dolu z tváre.
A podobne je to aj v metre. Tradičné pravidlá, napísané na každom stĺpe, nefungujú a dvojmetrové odstupy sú na smiech.
Po takmer dvoch týždňoch pobytu v Petrohrade Slováci menia prostredie, hotel, štadión. Ale bublina im zostane aj v Seville. Žijú v nej chtiac-nechtiac všetci účastníci turnaja.
Čítajte viac Španieli už kalkulujú. Zdolajme Slovákov, alebo verme v zázrakJe úspechom, že po polovici odohraných zápasov sa doteraz u asi tisícky hráčov a členov realizačných tímoch nevyskytli vážnejšie problémy.
Zaklepme si na drevo. Bublinový šampionát zatiaľ covidu odoláva.