Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Na mieste, kde trénuje Zenit. Slováci už vedia, kde sa zložia

Slovenská futbalová reprezentácia už vie, kde si v ruskom Petrohrade rozloží svoj hlavný stan počas majstrovstiev Európy.

12.05.2021 10:49
SR Futbal MS Kvalifikácia Kucka Tarkovič Foto: ,
Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Juraj Kucka (vpravo) a tréner Štefan Tarkovič.
debata

Kontinentálny šampionát sa začne už o necelý mesiac, no Slováci museli narýchlo robiť zmenu, keď ich súboje na ME presunuli z Dublinu a Bilbaa do miest Petrohrad a Sevilla.

Tím SR absolvuje prvé dve stretnutia na Eure v Petrohrade, preto voľba padlo na toto ruské mesto.

"Hotel Belmond a tréningová základňa petrohradského klubu Zenit,“ povedal reprezentačný tréner Štefan Tarkovič podľa oficiálneho webu Slovenského futbalového zväzu (SFZ) a pokračoval:

"V Dubline sme mali veci vybraté, odkonzultované, logisticky pripravené. Po tom, ako sa zmenili dejiská zápasov v našej skupine, sme museli reagovať operatívne.

Hovoriť či sťažovať sa na to, že sú to neštandardné podmienky, by nikomu ani ničomu nepomohlo."

Štefan Tarkovič Čítajte viac Zrušili im dve dejiská. Slováci si zahrajú ME aj v Rusku

K zmene dejísk duelov pristúpila Európska futbalová únia (UEFA) necelé dva mesiace pred štartom ME. Vzápätí Slováci vycestovali do Ruska.

„Videli sme štyri možnosti na ubytovanie, spravili sme si poradie, keď nám padla "jednotka“, racionálne sme zvolili ďalšiu alternatívu,“ komenoval kormidelník Tarkovič.

V uvedenej lokalite boli počas majstrovstiev sveta v roku 2018 futbalisti Saudskej Arábie.

"Skúsenosti personál má. Samozrejme, aj tam musia reagovať na situáciu a akceptovať pandemické podmienky, vytvoriť potrebnú bublinu,“ pokračoval hlavný tréner výberu SR na webe futbalsfz.sk.

odkaz
euro 2020, odkaz

V hoteli budú mať Slováci pripravené uzatvorené poschodie, vyhradené koridory pri presunoch a zabezpečenú nutnú logistika, aby sa vyhli kontaktu s inými osobami v hoteli. Ten je situovaný v priamom centre.

Pripravovať sa bude tím SR v tréningová základni miestneho klubu Zenit Petrohrad. "Z ponúkaných možností to bola naša prvá voľba.

Spĺňa naše predstavy aj požiadavky,“ povedal Tarkovič. Rusi údajne garantujú presun z hotela na spomenuté tréningové plochy za 25 minút.

"Mali by sme mať doprovod na každý presun mužstva,“ potvrdil tréner.

Slovenskí futbalisti, ktorých cena najviac padla Fotogaléria - 6 fotiek Všetky fotky
6. Erik Sabo (Rizespor)
Aktuálna hodnota: 1,5...

Slováci museli robiť rozhodnutie pod časovým tlakom. "To je život, všetci vieme, že nám bol na všetko vzatý čas, ale vyváži to fakt, pre ktorý má zmysel futbal robiť.

Teda, že na tribúnach budú fanúšikovia. Verím, že aj slovenskí. Petrohrad je krásne mesto, štadión jeden z najkrajších v Európe.

Urobíme všetko, aby si to všetko naši priaznivci užili aj s pohľadu výkonov slovenskej reprezentácie. Držme si navzájom palce,“ dodal kouč Tarkovič.

debata chyba
Viac na túto tému: #Štefan Tarkovič #slovenskí futbalisti #ME vo futbale 2020