Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Tri mestá môžu prísť o právo hostiť ME. Aj tie, kde majú hrať Slováci

Až trom mestám hrozí, že im Európska futbalová únia (UEFA) odoberie hostiteľské právo v súvislosti s tohtoročnými majstrovstvami Európy vo futbale.

08.04.2021 17:48
Severné Írsko - Slovensko Foto: ,
Postupová radosť Slovákov na ME 2020.
debata

Ide o to, že nemecký Mníchov, španielske Bilbao a írsky Dublin nevedia zaručiť prítomnosť divákov na tribúnach počas vrcholného podujatia európskeho futbalu, ktoré je s ročným meškaním naplánované na 11. júna – 11. júla 2021.

Orgány verejného zdravia v týchto krajinách to neodporúčajú vzhľadom na vysoký stupeň ohrozenia počas pandémie koronavírusu. Informoval o tom aj portál Sport1.de, ktorý sa odvoláva na správu SID.

V prípade možného škrtnutia Bilbaa a Dublinu by sa táto zmena výrazne dotkla aj slovenskej reprezentácie. Práve v týchto dvoch mestách by mali zverenci Štefana Tarkoviča odohrať všetky tri zápasy v rámci E-skupiny ME 2021. S Poliakmi a Švédmi by sa mali stretnúť 14.. resp. 18. júna v Dubline a so Španielmi by mali hrať 23. júna v Bilbau.

"
euro 2020, odkaz
":[https://futbal.pravda.sk/…5-euro-2020/]

„Musíme sa dívať na zdravotnú situáciu v týchto krajinách. Je nepravdepodobné, že mestá zostanú organizátormi ME bez záruky účasti divákov na tribúnach. Predaj vstupeniek je jedným z najväčších zdrojov príjmov UEFA,“ uviedol prezident UEFA Aleksander Čeferin.

Výkonný výbor UEFA sa bude zaoberať formátom nadchádzajúcich ME na svojom zasadnutí 19. apríla 2021. Tohtoročný šampionát sa má uskutočniť prvýkrát v histórii naprieč celou Európou v dvanástich mestách a rovnakom počte krajín.

Podľa dosiaľ platného formátu budú hostiteľmi ME 2021 anglický Londýn, azerbajdžanské Baku, dánska Kodaň, holandský Amsterdam, írsky Dublin, maďarská Budapešť, nemecký Mníchov, rumunská Bukurešť, ruský Petrohrad, škótsky Glasgow, španielske Bilbao a taliansky Rím.

debata chyba
Viac na túto tému: #ME 2020 vo futbale