Francúzi 90 minút márne dobýjali bránku Albánska. Nakoniec vyhrali 2:0

Skóre otvoril hlavou Antoine Griezmann trinásť minút po svojom príchode na plochu Stade Vélodrome. Poistku pridal v záverečných sekundách Dimitri Payet.

15.06.2016 23:06
Olivier Giroud Foto: ,
Francúz Olivier Giroud po nepremenenej šanci proti Albánsku.

Hostitelia majú na konte plný počet šesť bodov, druhí Švajčiari štyri, tretí Rumuni jeden, poslední Albánci sú na nule. V nedeľu 19. júna o 21.00 h dianie v tejto skupine uzavrú duely Rumunsko – Albánsko (Lyon) a Švajčiarsko – Francúzsko (Lille).

Francúzi začali proti Albáncom aktívne, v 4. min Giroud zo záklonu hlavičkoval nad. Domáci vyrukovali s predpokladanou vervou, ale súper disciplinovane odolával a až nad očakávania hrozil z kontier. V 23. min Matuidi blokovaním centra nechtiac takmer nabil Sadikovi, Lloris bol pri lopte o čosi skôr.

V 39. min Memushaj šikovne vyzval Lenjaniho, defenzívnym zákrokom sa blysol Evra. V 44. min Memushaj z priameho kopu zo značného uhla trafil tesne nad. Krátko pred prestávkou ešte pohrozil Mavraj, z tribún sa ozýval piskot na adresu bezradne a zaskočene vyznievajúceho favorita.

Krátko po zmene strán Matuidi reflexívne predĺžil na Comana, ktorého rybička z malého vápna skončila vedľa. V 52. min prišla dovtedy najväčšia šanca, mali ju Albánci: Sagna v obrannej tiesni pred Memushajom zrazil Hysajov center do žrde, od „vlastenca“ to nemalo ďaleko. O dve minúty neskôr na opačnej strane Rami zľava servíroval striedajúcemu Pogbovi, ten v páde prepálil z veľmi sľubnej pozície. Po hodine bol pomer pokusov na bránku 0:0.

V 67. min mal solídnu možnosť Giroud, v 69. min rovnaký hráč hlavou našiel pravú žrď, loptu k nemu poslal agilný Evra. Francúzi v záverečnej štvrťhodine vystupňovali svoj nápor, v 83. min chýbali Koscielnému centimetre, aby hlavou efektívnejšie presmeroval štandardku Payeta.

V 84. min mali príležitosti Matuidi aj Kanté, v 90. min „trikolóru“ vykúpil nový muž na trávniku Griezmann: hlavičkou zúročil center z pravej strany od Ramiho po obliehaní bránky outsidera. V nadstavenom čase sa presadil aj Payet.

Francúzsko – Albánsko 2:0 (0:0)
Góly: 90. Griezmann, 90.+ Payet, ŽK: 88. Kanté – 55. Kukeli, 81. Abrashi, rozhodovali: Collum (Škót.) – MacGraith (Ír.), Connor (Škót.)
Francúzsko: Lloris – Sagna, Rami, Koscielny, Evra – Kanté, Matuidi – Coman (68. Griezmann), Payet, Martial (46. Pogba) – Giroud (77. Gignac)
Albánsko: Berisha – Hysaj, Ajeti (85. Veseli), Mavraj, Agolli – Kukeli (74. T. Xhaka) – Lila (71. Roshi), Abrashi, Memushaj, Lenjani – Sadiku