Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Shearer kritizuje Hodgsonovu nomináciu: Opäť rozhodovali mená

Bývalého futbalového kanoniera Alan Shearera nenadchla nominácia anglického trénera Roya Hodgsona na blížiace sa majstrovstvá Európy vo Francúzsku (10. júna - 10. júla).

01.06.2016 11:20
Danny Drinkwater Foto: ,
Stredopoliar Anglicka Danny Drinkwater preskakuje hráčov Austrálie.
debata

„Myslím si, že opäť rozhodovali mená, nie zdravotný stav a aktuálna forma hráčov,“ napísal v blogu pre britský Coral 45-ročný niekdajší útočník, ktorý reprezentoval Anglicko v 63 zápasoch a nastrieľal 30 gólov. Bývalý ostrostrelec Newcastlu by do Francúzska teraz určite vzal stredopoliarov Dannyho Drinkwatera aj Androsa Townsenda.

„Drinkwater mal byť v nominácii po nádhernej majstrovskej sezóne v Leicestri. Po titule by sršal sebadôverou a nemyslím si, že si zaslúžil byť opomenutý. Dúfam, že to Roy nebude ľutovať. Obdivujem jeho lojalitu, ale mám tiež pocit, že Townsend sa núkal ako alternatíva. On bol v závere sezóny žiariacim svetlom Newcastlu, hoci mužstvo zostúpilo z Premier League,“ tvrdí Shearer.

Anglicko bude posledným súperom Slovenska v základnej B-skupine ME, a to 20. júna v Saint-Étienne. „Je to z Royovej strany veľký hazard, že berie dvoch hráčov náchylných na zranenia – a zraneného Jordana Hendersona. Jack Wilshere v dvoch prípravných zápasoch neukázal nič a Daniel Sturridge bol posledných pár týždňov zranený. V minulosti sme oľutovali, že sme nominovali hráčov, ktorí neboli celkom fit, a tak som sa domnieval, že sa poučíme z predošlých chýb,“ podotkol Alan Shearer.

debata chyba
Viac na túto tému: #Roy Hodgson #anglická futbalová reprezentácia #Alan Shearer