Ščasný prvýkrát viedol Žilinu, gólovo ju však neprebudil

Futbalisti MŠK Žilina remizovali v piatkovom zápase 5. kola nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o titul doma s MFK Ružomberok 0:0.

12.04.2024 19:49
SR Futbal NL Nadstavba 5. kolo Titul Skupina ZAX Foto: ,
Mário Sauer (Žilina) a Samuel Lavrinčík (Ružomberok) v boji o loptu.

Domáci figurujú na treťom mieste tabuľky, dva body za druhou Trnavou a o bod pred štvrtou Dunajskou Stredou. Obaja ich súperi majú zápas k dobru. Ružomberok je piaty.

„Šošoni“ pod vedením nového trénera Michala Ščasného vstúpili do zápasu ofenzívne, zatlačili Ružomberok do obrany, no bez gólového efektu. Veľkú šancu spálil v 33. minúte Jambor, keď neuspel v dorážke vyrazenej strely Javorčeka.

Pohrozili aj hostia, Gerec o šesť minút neskôr zoči-voči Belkovi nepochodil. Prvý polčas uzavrel v nadstavenom čase po sérii rohových kopov Sauer, ktorého zakončenie bravúrne skrotil Frühwald. V druhom dejstve sa opakoval obraz hry z prvého polčasu, Žilinčania búšili do defenzívneho bloku hostí.

Leo Sauer Čítajte viac Takémuto klubu sa nehovorí nie. Najväčší slovenský talent podpísal s gigantom zmluvu do roku 2028

Snahu hráčov MŠK ešte podporila červená karta pre Gabriela v 62. minúte. Ofenzívny tlak domácich vyvrcholil v závere zápasu. Zsigmund vykopol strelu Minárika z bránkovej čiary, v nadstavenom čase neuspel po rohu ani Nsona a tak sa pod Dubňom zrodila remíza.

Zaujímavosťou je, že „Šošonom“ na gól nestačilo ani 28 striel (9 na bránku) a 20 rohových kopov.

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 0:0
Rozhodovali: Glova – Košecký, Pacák, ŽK: Zsigmund, Domonkós, Frühwald, ČK: 62. Gabriel (Ružomberok), 1383 divákov.
Žilina: Belko – Minárik, Hubočan, Ndjeungoue – Ďatko (65. Bari), Gidi, Sauer, Javorček (78. Hranica) – Bile, Jambor (78. Nsona), Iľko (65. Essomba)
Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Zsigmund, Malý – Luterán, Lavrinčík, Múdry, Selecký – Domonkos (67. J. Maslo), Chobot (46. Hladík) – Gerec (74. Jackuliak)

Viac na túto tému: #futbal #mšk žilina #MFK Ružomberok #Fortuna liga