Slovan doma oslavoval titul pred 15-tisíc divákmi. Kucka s Weissom zbierali pokladničné bloky z trávnika

SR Futbal FL o titul 10. kolo Slovan Podbrezová... Foto:
Vladimír Weiss ml. odpratáva pásky pokladničných blokov zahádzané fanúšikmi Slovana.
Video
Futbalový Slovan takto oslávil majstrovský titul / Zdroj: TASR

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce budú hrať baráž o účasť vo Fortuna lige. Rozhodla o tom ich sobotňajšia prehra na ihrisku Michaloviec 0:1, po ktorej obsadili v tabuľke predposledné miesto.

Ich súperom v baráži bude druhý tím II. ligy 1. FC Tatran Prešov.

Pre kapitána domácich Igora Žofčáka to bol posledný zápas v profesionálnej kariére. Michalovský tím premiérovo viedol doterajší asistent Vladimír Rusnák, ktorý v záverečnom zápase sezóny nahradil vo funkcii nedávno odvolaného Norberta Hrnčára.

SR Futbal FL 4.kolo Skupina Titul DAC Slovan TTX Čítajte viac Nevylúčil Řepku, nevidel zlomenú nohu. Kariéru mu zachránil jeden hlas. VAR? Niektorí hráči s ním vedia vybabrať

Hráči Zlatých Moraviec potrebovali na vyhnutie sa baráži zvíťaziť v Michalovciach, v takom prípade by do súboja o Fortuna ligu spadol práve MFK Zemplín.

Prípadná remíza by vyhovovala Michalovčanom. Tí začali dôležitý zápas ideálne, keď už od 5. minúty viedli 1:0.

Marcinovu strieľanú prihrávku si do vlastnej bránky nešťastne zrazil obranca Toml – 0:1. Prvý polčas priniesol viacero gólových príležitostí na oboch stranách, ale skóre sa nezmenilo.

Pre Žofčáka sa skončil zápas, a zároveň aj kariéra, v 67. minúte, keď ho za veľkého aplauzu vystriedal Slebodník.

Žofčák si užíval ovácie publika až príliš dlho a videl žltú kartu. Michalovčanom sa napokon podarilo udržať tesný náskok a sezónu zakončili víťazstvom po troch prehrách.

Slovanisti si užil oslavy s fanúšikmi

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sa s majstrovskou sezónou rozlúčili prehrou 0:1 s FK Železiarne Podbrezová v sobotňajšom stretnutí záverečného 10. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy.

Jediný gól strelil v 46. minúte hosťujúci Samuel Ďatko. Duel sledovala rekordná návšteva, na Tehelné pole prišlo 15.606 divákov.

Oslavy titulu ŠK Slovan Bratislava 2022/2023 Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Slovanisti oslavujú svoj piaty titul v rade....

Po zápase prebehlo odovzdávanie majstrovskej trofeje Esencia hry a oslavy s fanúšikmi priamo na hracej ploche.

Slovan vyhral ligu piatykrát po sebe a celkovo trinásty krát v novodobej histórii. Pred druhým FC DAC 1904 Dunajská Streda mali „belasí“ v konečnej tabuľke dvojbodový náskok.

FC Kosice a Jan Kozak Čítajte viac Kozák mal prsty v angažovaní top posily. Košičania sa už tešia na Slovan. Stihnú dokončiť štadión?

Podbrezová v pozícii nováčika obsadila solídne štvrté miesto a predstaví sa v baráži o Európsku konferenčnú ligu.

Jej súperom bude MFK Ružomberok, druhú semifinálovú dvojicu tvoria MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina. Semifinále baráže sa hrá 23. mája, finále je na programe 26. mája.

Záverečné kolo Fortuna ligy v sezóne 2022/2023

MFK Zemplín Michalovce – FK ViOn Zlaté Moravce 1:0 (1:0)

Gól: 5. Toml (vl.). Rozhodovali: Gemzický – Poláček, Jekkel, ŽK: Kanu, Száraz, Žofčák – Galád (mimo ihriska), Brenkus

AS Trenčín – MFK Skalica 1:3 (1:1)

Góly: 28. Emeka – 39. a 76. Fábry (prvý z 11 m), 90.+3 Vlasko (z 11 m). Rozhodovali: Libiak – Kuba, Jánošík, ŽK: Kukučka, Stojsavljevič – Haša, Fábry, 770 divákov.

ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová 0:1 (0:0)

Gól: 46. Ďatko. ŽK: Talakov (Podbrezová). Rozhodovali: Dzivjak – Vorel, E. Weiss, 15.606 divákov.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Ružomberok 2:1 (1:1)

Góly: 31. Laura, 75. Jendrišek (z 11 m) – 40. Bobček. Rozhodovali: Valent – Roszbeck, Špivák, ŽK: Spychka – Tučný

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 22. Krstovič, ŽK: 64. Krstovič (DAC). Rozhodovali: Micheľ – Ferenc, Straka, 9155 divákov.

FC Spartak Trnava – MŠK Žilina 4:2 (2:1)

Góly: 31., 56. a 84. Taiwo, 24. Twardzik – 12. Ďuriš, 78. Addo, ŽK: Daniel – Nemčík, Gidi, rozhodovali: Kišš – Kmec, Pacák, 3448 divákov

Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Fortuna liga