Zmena na vedúcej pozícii. Slovan zaváhal, Dunajská to dokonale využila

Futbalisti Slovana Bratislava remizovali na ihrisku Zlatých Moraviec 1:1 a stratili prvé miesto v tabuľke.

25.02.2023 16:54
Trnava Trenčín Foto: ,
Hráč Trnavy Kelvin Ofori a hráč Trenčína Samuel Bagín v súboji o loptu.
debata (5)

Novým lídrom poradia je Dunajská Streda, ktorá si doma poradila so Skalicou 2:1.

Vyhrala aj Trnava, ktorá zdolala Trenčín 3:2. Posledný Liptovský Mikuláš prehral v Banskej Bystrici 0:2 a zaznamenal štvrtú prehru za sebou.

Skórovala aj nová posila

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica zdolali v 21. kole Fortuna ligy doma posledný MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:0.

Posilnili si tak šance na účasť v nadstavbovej časti o titul, v tabuľke im patrí momentálne 6. priečka.

Róbert Polievka Čítajte viac Polievka: O Slovane som počul, ale nečakám, že v zime sa udeje niečo veľké

V zostave Dukly sa už predviedla nová posila Andrija Balič, chorvátsky stredopoliar prišiel pod Urpín na hosťovanie z Dunajskej Stredy a hneď sa prezentoval aj gólom, keď v 51. minúte spečatil na 2:0.

Prvý gól domácich dal Martin Rymarenko, ktorý preloboval spoza šestnástky brankára Martina Polačeka.

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:0 (1:0)
Góly: 20. Rymarenko, 51. Balič. Rozhodovali: Kráľovič – Hancko, Bednár, ŽK: Pavišič (L. Mikuláš).
Banská Bystrica: Hruška – Migaľa (35. Slávik), Gorosito, Willwéber, Záhumenský (90. Franko) – Richtárech, B. Ľupták (90. Hanes) – Rymarenko (90. Köröš), Balič (78. Káčerík), Polievka – Pišoja
Liptovský Mikuláš: Polaček – Popovič, Tumma, Spychka, Nečas – Gerát – Laura (56. Voško), Pavišič, Steinhübel (56. T. Staš) – Dedič, Jendrišek (56. Gaži)

Vlastný gól Slovana

Moravce i Slovan si predĺžili série nerozhodných výsledkov. Pre domácich to bola štvrtá remíza za sebou, pre „belasých“ tretia.

Slovan sa ujal vedenia v 25. minúte, keď sa z priameho kopu presadil Vladimír Weiss.

Sr Futbal EKL 5. kolo Skupina H BAX Čítajte viac Prijateľný žreb pre Slovan. Niektorí ľudia budú mať veľké oči, reagoval Weiss

ViOn vyrovnal so šťastím osem minút po zmene strán, centrovanú loptu si zrazil do vlastnej siete Richard Križan. Moravce po remíze stratili šancu na prienik do najlepšej šestky.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:1)
Góly: 53. Križan (vl.) – 25. Weiss. Rozhodovali: Očenáš – Hrmo, Kmec, ŽK: Mondek, Ikugar – Kašia, Kankava.
Z. Moravce: Lukáč – Suľa, Pintér, Šuvalija (46. Duga), Čonka – Sloboda, Bednár (72. Toml) – Almeida (83. Čerepkai), Ďubek (69. Pinte), Mondek (82. Múdry) – Ikugar
Slovan: Chovan – Green, Kašia (90.+5 de Marco), Križan, Lovat (90. Lichý) – Kucka, Kankava – Čavrič (77. da Silva), Weiss (72. Barseghjan), Čakvetadze – Abubakari (78. Zuberu)

Rozhodol Brunetti

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zdolali v sobotňajšom súboji 21. kola Fortuna ligy doma MFK Skalica 2:1 a dostali sa na čelo tabuľky o bod pred Slovan Bratislava, ktorý iba remizoval na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1. Skalica figuruje naďalej na 11. mieste.

DAC prehrával od 33. minúty po góle Andreja Fábryho, ale dokázal skóre otočiť.

kolaz Čítajte viac Sto kíl ľadu, tri toalety, dve hodiny od letiska. Čo nesmie chýbať slovenským štadiónom pre ME?

V 37. minúte ešte Zsolt Kalmár nepremenil pokutový kop, no v druhom polčase si obranca hostí Martin Černek strelil vlastný gól a v 85. minúte rozhodol o triumfe Dunajskej Stredy Mateus Brunetti.

Tesne pred víťazným gólom prišli Skaličania o vylúčeného Černeka, ktorý dostal druhú žltú kartu.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Skalica 2:1 (0:1)
Góly: 66. Černek (vlastný), 85. Brunetti – 33. Fábry. Rozhodovali: Gemzický – Poláček, Straka, ŽK: Ramadán, Nebyla – Černek, Hollý, ČK: 84. Černek (Skalica), 4458 divákov.
Dunajská Streda: Petráš – Pinto (46. Ramadán), Kružliak, Brunetti, Andzouana – Kalmár (79. Nebyla), Dimun, Káčer (90. Risvanis) – Blackman, Niarchos, Gavrič (79. Szánthó)
Skalica: Junas – Krčík, Blažek, Hurtado, Černek – M. Nagy, Mášik (62. Hollý) – Morong (62. J. Švec), Fábry (72. Vlasko), Yao (80. Haša) – Medved (80. Kousal)

Trnava sa strachovala o výhru

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v sobotňajšom zápase 21. kola Fortuna ligy na svojom ihrisku nad AS Trenčín 3:2. Domáci viedli po prvom polčase už 3:0, no z jasného duelu bola nakoniec dráma, keď sa hostia v druhom polčase dotiahli na rozdiel gólu.

Spartak v prvom polčase dominoval a vypracoval si trojgólový náskok. Už v šiestej minúte vyhrávali „andeli“ 2:0, keď sa najprv z päťky presadil Twardzik a po ňom skóroval technicky aj Ofori.

V závere prvého dejstva podbehol dlhý Takáčov nákop brankár Vozinha, jeho chybu využil Taiwo a do prázdnej bránky pridal tretí gól Trnavy. Po hodine hry však po faule Ujlakyho na Kozlovského znížil z penalty Gajdoš a krátko na to vrátil Trenčín do zápasu po krížnej strele Mičudu gólovým sklzom Kupusovič.

Z jednoznačného zápasu vznikla dráma, ale hosťom sa už vyrovnať nepodarilo. V závere ešte prišli o vylúčeného Hollého, ktorý videl po šarvátke druhú žltú kartu.

FC Spartak Trnava – AS Trenčín 3:2 (3:0)
Góly: 3. Twardzik, 6. Ofori, 40. Taiwo – 60. Gajdoš (z 11 m), 64. Kupusovič. Rozhodovali: Kišš – Jekkel, Zemko, ŽK: Procházka, Paur, Taiwo – Soares, Oladoye, Hollý, Gajdoš, ČK: 90.+5 Hollý (AS), 2603 divákov.
Trnava: Takáč – Koštrna, Štetina (56. Ujlaky), Kóša, Twardzik (56. Daniel) – Procházka – Ofori (86. Paur), Bukata (56. Karhan), Štefánik (90.+1 Čurma), Mikovič – Taiwo
Trenčín: Vozinha – Kozlovský, Stojsavljevič (46. Pires), Bagín, Yem (80. Dos Santos) – Bainovič (46. Oladoye) – Soares, Hollý, Gajdoš, Kmeť (46. Kupusovič) – Okunola (61. Mičuda)