Prvá prehra Calzonu znamená stop pre Neapol. Londýnsku neskorú drámu rozsekli až jedenástky

Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom nepostúpili do štvrťfinále Ligy majstrov. V utorňajšom odvetnom zápase osemfinále prehrali na ihrisku FC Barcelona 1:3.

12.03.2024 23:03 , aktualizované: 13.03.2024 00:05
Stanislav Lobotka, Robert Lewandowski Foto:
Stanislav Lobotka (v popredí) v súboji s Robertom Lewandowskim.
debata (3)

Prvý zápas sa skončil remízou 1:1. Pre Francesca Calzonu to bola v šiestom zápase prvá prehra v pozícii hlavného trénera Neapola.

Barcelona strelila dva rýchle góly v rozmedzí od 15. do 17. minúty. Skóre otvoril Lopez, ktorý vyťažil z preniku Raphinhu po ľavej strane a následnej spätnej prihrávky.

Na jeho strelu do protipohybu nedokázal brankár Meret zareagovať. Barcelone krátko na to vyšiel ďalší protiútok, po ktorom Raphinha obstrelil Mereta, trafil ľavú žrď, no od nej sa lopta odrazila pred nepokrytého obrancu Cancela – 2:0.

Neapol znížil po polhodine hry, keď napodobnil akciu Barcelony z úvodného gólu. Politano prízemnou prihrávkou z pravej strany našiel voľného Rrahmaniho, ktorý strelou bez prípravy prekonal Ter Stegena.

Aj druhý polčas priniesol zaujímavé dianie. V 58. minúte Lobotka neubránil Raphinhu, ktorý sa dostal k strele ľavačkou, ale Meret dokázal loptu vyraziť.

Barcelona, Neapol Čítajte viac Odvetný zápas osemfinále Ligy majstrov medzi Barcelonou a Neapolom sme sledovali ONLINE

O desať minút sa už domáci radovali z tretieho gólu, ale VAR ukázal, že Yamalovmu teču Robertovej strely predchádzal ofsajd.

V 80. minúte bol blízko k vyrovnaniu striedajúci Lindström, ale hlavičkou tesne minul bránku.

Hostí definitívne zlomil tretí gól, o ktorý sa po rýchlej kombinácii a prihrávke Roberta postaral Lewandowski – 3:1.

odvety osemfinále LM:
FC Barcelona – SSC Neapol 3:1 (2:1)
Góly: 15. Lopez, 17. Cancelo, 83. Lewandowski – 30. Brahmani
Rozhodoval: Makkelie (Hol.), ŽK: Christensen, Yamal – Juan Jesus, Traore, Olivera
FC Barcelona: Ter Stegen – Kounde, Araujo, Cubarsi, Cancelo – Lopez (60. Roberto), Christensen (60. Romeu), Gündogan – Yamal, Lewandowski, Raphinha (81. Joao Felix)
SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesus, Rui (64. Olivera) – Anguissa, Lobotka, Traore (78. Raspadori) – Politano (64. Lindström), Oshimen, Kvaratskhelia (90.+2 Ngonge)
/prvý zápas 1:1, Barcelona postúpila do štvrťfinále/

Futbalisti Arsenalu Londýn sa stali ďalšími štvrťfinalistami. V utorňajšom odvetnom osemfinálovom zápase zvíťazili nad FC Porto 2:1 po rozstrele z 11 m.

Prvý duel v Porte sa skončil triumfom domácich 1:0, v riadnom hracom čase odvety v Londýne zvíťazil Arsenal 1:0.

Leandro Trossard v 41. minúte využil prihrávku Martina Ödegaarda a zblízka otvoril skóre. V 67. minúte sa Arsenal radoval druhýkrát, no predčasne, keďže VAR odhalil, že Ödegaardovmu presnému zásahu predchádzal faul Havertza.

V riadnom hracom čase sa o víťazovi nerozhodlo a rozuzlenie neprinieslo ani predĺženie. Hráči Arsenalu boli v rozstrele stopercentní, keď sa postupne presadili Ödegaard, Havertz, Saka aj Rice.

Spomedzi hráčov Neapola zaváhali dvaja – v druhej sérii Wendell, ktorý trafil do žŕdky a vo štvrtej Galeno, ktorého pokus zmaril brankár Raya.

Arsenal FC, FC Porto Čítajte viac Drámu s rozstrelom na záver medzi Arsenalom a Portom sme sledovali ONLINE

Pred Arsenalom si postup medzi osmičku najlepších zabezpečili aj Bayern Mníchov, Paríž St. Germain, Manchester city, Real Madrid a FC Barcelona, ktorá v utorňajšej odvete zdolala SSC Neapol 3:1.

Štvrťfinálovú osmičku skompletizujú víťazi dvojzápasov Atletico Madrid – Inter Milano (prvý duel 0:1) a Borussia Dortmund – PSV Eindhoven (1:1).

Arsenal Londýn – FC Porto 1:0 po predĺžení (1:0, 1:0), 4:2 po rozstrele z 11 m
Gól: 41. Trossard
Rozhodoval: Turpin (Fr.), ŽK: Saliba, Arteta (mimo ihr.), Havertz – Pepe, Conceicao (mimo ihr.), 60.257 divákov
Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Kiwior (106. Zinčenko) – Ödegaard, Rice, Jorginho (83. Gabriel Jesus) – Saka, Havertz, Trossard (106. Nketiah)
Porto: Costa – Joao Mario (85. Sanchez), Pepe, Otavio, Wendell – Nico (101. Eustaquio), Varela (90.+7 Grujič) – Conceicao (101. Borges), Pepe, Galeno – Evanilson (87. Taremi)
/prvý zápas 0:1/

Krásne partnerky futbalistov Realu a Neapola Fotogaléria - 34 fotiek Všetky fotky
Futbalistov Realu Madrid a SSC Neapol budú vo...
3 debata chyba
Viac na túto tému: #futbal #liga majstrov #fc barcelona #SSC Neapol #Arsenal FC #Porto FC