Červená pre Bayern, komplikácie pred odvetou. Paríž St. Germain mieri do štvrťfinále

Futbalisti Bayernu Mníchov nečakane prehrali v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov na pôde Lazia Rím 0:1. Od 67. minúty hrali Bavori v oslabení po vylúčení obrancu Dayota Upamecana. Z následnej penalty rozhodol o najtesnejšom víťazstve Rimanov útočník Ciro Immobile.

14.02.2024 22:53 , aktualizované: 23:02
Červená karta Dayot Upamecano Foto: ,
Kľúčový moment zápasu medzi Laziom a Bayernom: Červená karta pre obrancu Bavorov Dayota Upamecana.

V druhom stredajšom zápase Paríž St. Germain, v ktorého drese nehral zranený Milan Škriniar, urobil víťazstvom 2:0 nad Realom Sociedad rázny krok k postupu do štvrťfinále najprestížnejšej klubovej súťaže.

Góly francúzskeho majstra strelili v druhom polčase Kylian Mbappé a Bradley Barcola. Odvetné zápasy sú na programe 5. marca.

Na Stadio Olimpico v úvode prebrali aktivitu hostia, držali loptu a vypracovali si aj dve dobré šance. Kimmichova strela išla tesne vedľa a Kane po peknej prihrávke Müllera prestrelil. Po štvrťhodine sa osmelili domáci, ktorí vysunuli pressing a robili problémy rozohrávke Bayernu. Ku gólovej možnosti sa však nedostali. Strela Luisa Alberta z 23. minúty minula bránu.

Vladimír Weiss Čítajte viac Dvaja kľúčoví hráči odišli, piati hrať nemôžu. Obrovské problémy Slovana pred Sturmom Graz

Lazio držalo favorita na dištanc a ten si okrem Saneho priameho kopu veľké možnosti nevypracoval. Domácu obranu rozhodili až v samom závere, Kane prihral naľavo do čistej šance Musialovi, ten však v záklone prestrelil. Lazio mohlo ísť do vedenia hneď po zmene strán, presný pas za obranu dostal Isaksen, no loptu si nespracoval ideálne a Neuer mu výborne zmenšil priestor na zakončenie.

Slabý výkon Bayernu podtrhol v 67. minúte Upamencano, ktorý v pokutovom území fauloval šľapákom Isaksena, dostal červenú a nariadenú penaltu premenil kapitán Immobile. Bayern si v závere vypracoval pár pološancí hlavne zo štandardiek, ale tlak si vypracovať nedokázal. Bayern počas celého zápasu ani raz nevystrelil na bránku.

Francúzsky šampión nastúpil bez zraneného Škriniara, trénerovi hostí chýbal kapitán Oyarzabal i krajný bek Tierney. V Parku Princov mal prvú veľkú možnosť Mbappe, no loptu mu výborne sklzom vzal Galan. Potom boli nebezpečnejší hostia. V 16. minúte po štandardke v poslednej chvíli zachránil Danilo, následne sa na pravom krídel prekľučkoval do šestnástky Kubo, ale tesne minul.

Quincy Promes Čítajte viac Pašoval viac ako tonu kokaínu. Exreprezentant Holandska bol odsúdený na šesť rokov

V 22. minúte si vyskočil na center Silva, jeho hlavička išla tesne vedľa. Až potom výraznejšie zahrozili domáci, Dembele dostal dobrú loptu, ani jeho strela sa nezmestila medzi tri žrde. Záver polčasu patril znovu Realu Sociedad, Kubov center odvrátil v poslednej chvíli opäť Danilo a Merinova krásna strela z diaľky skončila na brvne.

Parížania sa smerom dopredu trápili, ale vyslobodila ich štandardka v 58. minúte. Dembeleho roh z pravej strany predĺžil v šestnástke Marquinhos a na zadnej žrdi číhal osamotený Mbappe, ktorý zavesil pod brvno – 1:0. Domácich gól nakopol, PSG v ďalších minútach dominovalo a Mbappe mohol pridať druhý gól, no jeho delovku vyškriabal Remiro na brvno. V 71. minúte však kapituloval, keď ho pomedzi nohy prekonal Barcola. Parížania si v závere výsledok bez problémov postrážili.

prvé zápasy osemfinále LM – polčas:
Lazio Rím – Bayern Mníchov 1:0 (0:0)
Góly: 69. Immobile (z 11 m). Rozhodoval: Letexier (Fr.), ŽK: Kimmich, ČK: 67. Upamecano.
Lazio: Provedel – Marušič, Gila (81. Patric), Romagnoli, Hysaj (60. Lazzari) – Guendouzi, Vecino, Luis Alberto (81. Kamada) – Isaksen (74. Pedro), Immobile (74. Castellanos), Anderson
Bayern: Neuer – Mazraoui, Upamecano, Kim Min-jae, Guerreiro – Kimmich, Goretzka (73. de Ligt) – Sane (81. Sane), Müller (82. Choupo-Moting), Musiala – Kane

Paríž St. Germain – Real Sociedad San Sebastian 2:0 (0:0)
Góly: 58. Mbappe, 71. Barcola. Rozhodoval: Guida (Tal.), ŽK: Le Normand, Traore.
Paríž: Donnarumma – Hakimi, Marquinhos, Danilo (72. Hernandez), Beraldo – Zaïre-Emery, Ruiz, Vitinha – Dembele (83. Kolo Muani), Mbappe, Barcola (72. Asensio)
San Sebastian: Remiro – Traore, Zubeldia, Le Normand (79. Pacheco), Galan (88. Aramburu) – Mendez (79. Turrientes), Zubimendi, Merino – Kubo, Silva (79. Sadiq), Barrenetxea (66. Zacharjan)

Krásna talianska moderátorka Diletta Leottaová Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Je považovaná za najkrajšiu moderátorku na...
Viac na túto tému: #liga majstrov #Lazio Rím #Paríž St. Germain #Real Sociedad #FC Bayern