Kde tam bol ofsajd, pýtal sa Merčiak. Toto kazí futbal, soptil Zeman. Obral rozhodca Slovan kontroverzne o jedenástku?

Futbalisti Slovana Bratislava uhrali vo 4. kole skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy s Lille mimoriadne cennú remízu 1:1. Zo súboja s francúzskym favoritom však mohli vydolovať aj viac.

10.11.2023 09:54
strelec, slovan, lille, umtiti Foto: ,
Faul Samuela Umtitiho na Davida Strelca, po ktorom rozhodca nariadil pre Slovan jedenástku.
debata (40)

Po súboji na Tehelnom poli, na ktoré zavítalo viac ako 21-tisíc divákov, sa najväčšia pozornosť sústredila na Aleksandara Čavriča.

Srbský útočník síce prišiel na ihrisko až dvadsať minút pred koncom, no i tak sa stal hrdinom domácich. V 81. minúte sa po skvelom nábehu a perfektnej prihrávke Jaromíra Zmrhala postaral o vyrovnanie.

Fantastický zápas. Tréner Weiss a útočník Zmrhal po remíze s Lille
Video

K nemu sa mohol Slovan prepracovať už o štvrťhodinu skôr. V momente, keď po faule Samuela Umtitiho na Davida Strelca nariadil maďarský rozhodca Bogár pokutový kop.

Reakcie na remízy Slovana a Trnavy v EKL Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Fantastická atmosféra, dva rozdielne polčasy a...

K lopte sa postavil Tigran Barseghjan. Arménsky reprezentant mohol streliť svoj jubilejný dvadsiaty gól v belasom drese.

Napokon však túto možnosť nedostal. Tak, ako nedostal Slovan šancu na vyrovnanie…

Francúzsko SR Futbal EKL A Skupina 3. kolo Lille Slovan Čítajte viac Viróza v Slovane, Weiss dve hodiny pred zápasom roka menil zostavu: Keby Čavrič hral vo francúzskej lige, stojí toľko, čo oni

„Nevieme, na čo sa teraz čaká,“ vravel v priamom prenose RTVS komentátor Marcel Merčiak.

Aj on v tom čase zrejme tušil, že cesta za gólom sa Bratislavčanom komplikuje.

„Bol to predsa jasný pokutový kop… Tak, skúma sa ofsajd,“ doplnil futbalový expert.

Hlavný arbiter v tých chvíľach pozorne počúval, čo mu do slúchadla hovoria muži pri VAR-e. Tí napokon rozhodnutie kolegu z ihriska zrušili.

Dôvod? Situácii malo predchádzať postavenie mimo hry faulovaného Strelca.

Radosť Slovan konferenčná liga Lille Čítajte viac Elektrizujúce Tehelné pole, čarovanie VARu a žolík Čavrič. Slovan obstál proti favoritovi

„Vidíme však, že lopta ide od Umtitiho, to nemôže byť ofsajd. Rozhodca zrejme skúma inú situáciu,“ nazdával sa Merčiakov kolega za mikrofónom Marián Zeman.

„Toto veľmi ruší, kazí futbal,“ dodal bývalý slovenský reprezentant.

Aj minúty po definitívnom verdikte debaty na komentátorských miestach pokračovali.

„Tak sa na to pozrime. Kde tam bol ofsajd?“ pýtal sa ďalej nechápavo Merčiak, pričom sa díval na spomalené zábery.

Zápas konferenčnej ligy Slovan - Lille v obrazoch Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
V útoku sa nečakane objavil v zostave Dávid...

„Hráč Slovana si síce posúval loptu, ale Umtiti sa jej dotkol. V tomto prípade sa o ofsajd vôbec nemuselo jednať,“ odpovedal mu Zeman.

„Veľmi kontroverzný moment,“ zakončil diskusiu Merčiak.

Obaja experti sa tak viac menej zhodli, že Slovan prišiel o skvelú príležitosť na vyrovnanie veľmi zvláštnym spôsobom.

40 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Lille #Dávid Strelec #Samuel Umtiti #Európska konferenčná liga