Slavia prekvapila taliansky veľkoklub, gól reprezentanta Haraslína Sparte nestačil

Futbalisti Atalanty Bergamo postúpili do vyraďovacej fázy Európskej ligy. V stretnutí 4. kola zdolali Sturm Graz 1:0. O jediný gól duelu sa postaral v 50. minúte duelu Berat Djimsiti. V drese Sparty Praha skóroval slovenský reprezentant Lukáš Haraslín, no po príchode zo striedačky iba znížil na pôde Glasgowa Rangers v 77. minúte na 1:2 a v ďalšom priebehu už gól nepadol.

09.11.2023 21:50 , aktualizované: 23:36
Slavia Praha Foto:
Radosť futbalistov Slavie Praha po víťazstve nad AS Rím.

Vo štvrtok si postup zaistili aj hráči Bayeru Leverkusen, ktorí ako jediní zostávajú v súťaži naďalej bez straty bodu. V stretnutí H-skupiny zvíťazili na ihrisku Karabachu Agdam 1:0 gólom v 90.+4. minúte z pokutového kopu, ktorý premenil nigérijský útočník Victor Boniface.

O stopercentnú bilanciu prišli FC Liverpool i AS Rím. Liverpool prehral na trávniku FC Toulouse 2:3 a AS Rím neuspel v Prahe so Slaviou 0:2 v G-skupine.

Liverpoolčania prehrávali po hodine hry 0:2, keď sa za aktuálne 14. tím Ligue 1 trafili Aron Dönnum a Thijs Dallinga. V 74. minúte sa „The Reds“ vrátili do zápasu po vlastnom góle Cristiana Casseresa, no už o dve minúty vrátil francúzskemu mužstvu dvojgólový náskok Frank Magri. Ani gól Dioga Jotu v 89. minúte, nedlho po príchode na ihrisko, nič nezmenil na tom, že tri body získal Toulouse a posunul sa na postupovú 2. priečku.

Radosť Slovan konferenčná liga Lille Čítajte viac Elektrizujúce Tehelné pole, čarovanie VARu a žolík Čavrič. Slovan obstál proti favoritovi

Slavia rozhodla o svojom triumfe po zmene strán. Skóre otvoril v 50. min Václav Jurečka, ktorého dokázal ideálne nájsť pred bránou v preplnenej šestnástke Mojmír Chytil. Ten sa dostal k lopte po zákroku brankára Mileho Svilara. Druhýkrát rozvlnil sieť Lukáš Masopust, ktorý zamieril v 74. minúte spoza šestnástky presne k žrdi. Jakub Hromada sa dostal na ihrisko v úplnom závere, ďalší zo Slovákov Michal Tomič sedel na lavičke. „Zošívaní“ sa bodovo dotiahli na Rimanov a obe mužstvá smerujú za postupom.

Sparta ťahala v Glasgowe proti Rangers za kratší koniec už od úvodu a znížila si vyhliadky na postup. Danilo otvoril skóre v 12. minúte, keď sa nechal obrať o loptu pred vlastnou bránou James Gomez. V 20. minúte prekonal obranu hostí aj Todd Cantwell. Haraslín prišiel na trávnik v 59. min a presadil sa po spätnej prihrávke do šestnástky od Angela Preciada. Druhý zo Slovákov Jakub Surovčík sedel na lavičke.

Michal Ďuriš Čítajte viac Senzácia v podaní Spartaka Trnava. Favorita sa nezľakol, z Dánska si vezie vzácny výsledok

V druhom stretnutí C-skupiny vyhral Betis Sevilla doma nad Arisom Limassol 4:1 a vedie tabuľku s 9 bodmi o dva body pred Rangers, Sparta na 3. priečke zaostáva o ďalšie tri. Za Aris odohral celé stretnutie slovenský defenzívny stredopoliar Július Szöke.

Ajax Amsterdam pokračuje v nepresvedčivých výkonoch v tejto sezóne, body nezískal ani doma s Brightonom (0:2) a vo vyrovnanej B-skupine mu patrí posledná priečka s dvoma bodmi. Účastník Premier League ich má sedem. Do čela skupiny sa posunul Olympique Marseille, ktorý zvíťazil na pôde AEK Atény 2:0.

Európska liga – 4. kolo skupinovej fázy:
A-skupina:
West Ham United – Olympiakos Pireus 1:0 (0:0)
Gól: 73. Paqueta

SC Freiburg – TSC Bačka Topola 5:0 (1:0)
Góly: 24. Röhl, 56. Eggestein, 69. Weisshaupt, 80. Adamu, 90.+2. Doan

Standings provided by Sofascore

B-skupina:
AEK Atény – Olympique Marseille 0:2 (0:1)
Góly: 25. Mbemba, 90.+3. Sarr

Ajax Amsterdam – Brighton & Hove Albion 0:2 (0:1)
Góly: 15. Fati, 53. Adingra

C-skupina:
Betis Sevilla – Aris Limassol 4:1 (1:0)
Góly: 34. Borja Iglesias, 64. Ruibal, 79. Roca, 90+4. Ezzalzouli – 84. Kokorin
/J. Szöke (Aris) odohral celý duel/

Glasgow Rangers – Sparta Praha 2:1 (2:0)
Góly: 12. Danilo Pereira, 20. Cantwell – 77. HARASLÍN
/L. Haraslín nastúpil v 59. min, J. Surovčík (obaja Sparta) sedel na lavičke/

D-skupina:
Atalanta Bergamo – Sturm Graz 1:0 (0:0)
Gól: 50. Djimsiti

Sporting Lisabon – Raków Čenstochová 2:1 (1:0)
Góly: 14. a 52. Pedro Gonçalves (oba z 11 m) – 71. Rundič, ČK: 12. Racovitan (Čenstochová)

E-skupina:
LASK Linz – Royal Union Saint-Gilloise 3:0 (2:0)
Góly: 25. Horvath (z 11 m), 45.+4. Talovierov, 77. Zulj

FC Toulouse – FC Liverpool 3:2 (1:0)
Góly: 36. Dönnum, 58. Dallinga, 76. Magri – 74. Casseres (vlastný), 89. Diogo Jota

F-skupina:
Stade Rennes – Panathinaikos Atény 3:1 (1:1)
Góly: 9. Rieder, 65. Salah, 70. Blas (z 11 m) – 34. Joannidis (z 11 m), ČK: Belocian (Rennes)

Maccabi Haifa – FC Villarreal 1:2 (1:0)
Góly: 30. Seck – 82. Baena, 86. Sörloth

G-skupina:
Servette Ženeva – Šeriff Tiraspoľ 2:1 (0:1)
Góly: 84. Rouiller, 90.+3. Bedia (z 11 m) – 12. Severin (vlastný), ČK: 90.+1. Zohouri, 90+8. Kiki (obaja Tiraspoľ) obaja po 2. ŽK

Slavia Praha – AS Rím 2:0 (0:0)
Góly: 50. Jurečka, 74. Masopust
/Jakub Hromada nastúpil v 90.+5. min, Michal Tomič (obaja Slavia) sedel na lavičke/