Sparta uhrala v Kodani cennú remízu, Klaksvík opäť prekvapil

V spanilej jazde v kvalifikácii Ligy majstrov pokračuje faerský klub KÍ Klaksvík. Po senzačnom postupe cez Ferencváros Budapešť i švédsky Häcken zvládol aj úvodný duel 3. predkola s nórskym Molde, keď doma otočil nepriaznivý stav a vyhral 2:1.

08.08.2023 22:07
Sparta LM Foto:
Momentka zo zápasu Kodaň - Sparta.

Futbalisti Sparty Praha uhrali bezgólovú remízu na pôde FC Kodaň. V utorkovom stretnutí mal prevahu dánsky tím, no nedokázal zužitkovať svoje šance, hostia si vypracovali len jednu strelu na bránu.

V drese Kodane odohral celý duel slovenský reprezentačný obranca Denis Vavro, na druhej strane bol do 76. minúty na ihrisku Lukáš Haraslín. Ten mal veľkú príležitosť už v 12. minúte, keď sa dostal za obranu, kľučkou obišiel brankára, ale tiesnený spadol a nezakončil.

weiss slovan Čítajte viac Weiss rieši pred Haifou rébus: ako nahradiť vykartovaného syna? Novému útočníkovi chýba posledný podpis

Kodaň trafila dvakrát brvno, svoj tlak vystupňovala v závere, no hosťom pomohol ich dánsky brankár Peter Vindahl. Pred domácou odvetou, ktorá sa bude hrať 15. augusta, si tak udržali dobrú šancu na postup.

V ďalšom zápase zvíťazil Raków Čenstochová doma nad cyperským Arisom Limassol 2:0. V drese hostí odohral prvý polčas slovenský stredopoliar Július Szöke. Zdolaný tím z tohto dvojzápasu bude súper Slovana Bratislava v play off Európskej ligy v prípade, že slovenský majster vypadne s Maccabi Haifa.
Klaksvík prehrával na trávniku v Tórshavne od 49. minúty, keď sa presadil Magnus Eikrem, domáci tím však vo vyrovnanom stretnutí dokázal odpovedať v 64. minúte zásluhou Árniho Frederiksberga a rovnaký hráč dokonal obrat štyri minúty pred koncom. Favorizovaný PSV Eindhoven si poradil so Sturmom Graz a v domácom stretnutí triumfoval 4:1. Dva góly holandského tímu strelil Luuk de Jong.

Atény fanúšik Čítajte viac Krvavé jatky v Aténach. Fanúšika dobodali pri bitke, zápas Ligy majstrov odložili

Duel AEK Atény – Dinamo Záhreb preložili po tom, čo v metropole Grécka vypukli nepokoje medzi fanúšikmi a jedna osoba zomrela na následok bodných ranení.