Ďalšia päťka. Žilina nemala šancu ani doma a od Gentu inkasovala dokopy desať gólov

Futbalisti Žiliny sa rozlúčili s pohárovou Európou. Po vysokej prehre 1:5 na pôde Gentu, prehrali jednoznačne aj v odvete 2. predkola Európskej konferenčnej ligy. Tentoraz 2:5, dokopy tak inkasovali v dvojzápase desaťkrát.

03.08.2023 21:51
kaprálik Foto: ,
Na snímke uprostred Adrián Kaprálik (Žilina) a vľavo Núrio Fortuna (Gent).
debata (10)

Góly Žiliny strelili v druhom polčase Adrián Kaprálik a Kristián Bari. Gent sa v 3. predkole stretne s poľským tímom Pogoň Štetín.

žilina, gent Čítajte viac ONLINE: Žilina sa rozlúčila s pohárovou Európou

Odvetný zápas 2. predkola EKL

MŠK Žilina – KAA Gent 2:5 (0:1)
Góly: 66. Kaprálik, 77. Bari – 62. a 89. Cuypers, 30. Hjulsager, 70. Tissoudali, 72. Gerkens.
Rozhodovali: Muntean – Lifciu, Vicol (všetci Mold.), ŽK: Kaprálik, Rusnák, Minárik, Nemčík, 6224 divákov.
MŠK Žilina: Belko – Leitner, Minárik, Nemčík – Rusnák (64. Ndjeungoue), Sauer (82. Adang), Gidi (64. Myslovič), Bari – Kaprálik, Jambor (63. Addo), Ďuriš (76. Iľko)
KAA Gent: Nardi – Castro-Montes, Kandouss, Watanabe, Fortuna – De Sart (76. Agbor) – Gerkens, Hjulsager (60. Cuypers), Hong (60. Kums), Fofana (76. Stevens) – Tissoudali
/prvý zápas 1:5, Gent postúpil do 3. predkola/

Prvý polčas priniesol viacero ofenzívnych akcií na oboch stranách. Žilinčania chceli po nepriaznivom výsledku v prvom zápase potešiť fanúšikov, no popri ofenzívnych snahách sa dopúšťali viacerých chýb v obrane.

V 13. minúte ešte Tissoudaliho sľubnú príležitosť zmaril brankár Belko. Po polhodine hry už išli hostia do vedenia, keď De Sart našiel Tissoudaliho, ktorý posunul loptu Hjulsagerovi a Belko na jeho zakončenie oblúčikom nedosiahol – 0:1.

Marco Djuričin Čítajte viac Suverénne. Trnava rozobrala Lotyšov a vyzve Lech Poznaň

O sedem minút sa do nádejnej príležitosti dostal Ďuriš, no zblízka tesne minul bránku.

V ofenzívnom duchu sa niesol aj druhý polčas, v ktorom diváci videli popri viacerých šanciach až päť gólov.

V 62. minúte sa po troch minútach na trávniku presadil Cuypers, keď zblízka prekonal Belka – 0:2. V 66. minúte potešil domácich priaznivcov Kaprálik, ktorý uspel prudkou strelou spoza šestnástky – 1:2.

Gent dlho neváhal s gólovou odpoveďou a o Tissoudali sa o tri minúty v šestnástke zbavil Minárika a obstrelil Belka – 1:3.

Lionel Messi hľadá dom. Aj so sexy manželkou Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
Lionel Messi hľadá v Amerike bývanie pre svoju...

O ďalšie tri minúty Žilinčania opäť pykali za defenzívne zaváhanie, keď po centri Fofanu nepostrážili Gerkensa, ktorý zblízka zvýšil na 1:4.

Gólovo úrodný úsek zápasu predĺžil v 77. domáci Bari, ktorý efektnou strelou z 20 metrov prekonal brankára Nardiho – 2:4. V 89. minúte pridal Cuypers svoj druhý gól v zápase, keď z hranice šestnástky prestrelil Belka – 2:5.

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina:
„Myslím si, že sme ich potrápili viac než v prvom zápase. Lepšie sme sa pripravili na pressing Gentu. Súper však potvrdil svoju kvalitu. Je to pre nás cenná skúsenosť. Musíme vychádzať z vecí, ktoré sme realizovali správne. Vytvorili sme si oveľa viac šancí než v prvom zápase a keby sme boli efektívnejší, mohol byť výsledok ešte lepší.“

Adrián Kaprálik, útočník MŠK Žilina:
„Do zápasu sme išli s tým, že chceme podať čo najlepší výkon a dosiahnuť čo najlepší výsledok. Myslím si, že naša hra bola celkom dobrá, až na momenty, v ktorých sme inkasovali zbytočné góly. Dnes sme súpera potrápili viac než v prvom zápase. Dva moje góly ma tešia, ale inkasovať 10 je veľmi veľa. Treba sa poučiť z chýb a viac ich neopakovať.“

Odvety 2. predkola Európskej konferenčnej ligy (EKL):

Tobol Kostanaj – FC Bazilej 1:2 (1:2) – prvý zápas 3:1, postúpil Tobol Kostanaj
FC Santa Coloma – Sutjeska Nikšič 3:0 pp (2:0, 1:0) – prvý zápas 0:2, postúpil FC Santa Coloma
Pjunik Jerevan – Kalmar FF 2:1 (0:0) – prvý zápas 2:1, postúpil Pjunik
FK Aktobe – Torpedo Kutaisi 1:2 (1:0) – prvý zápas 4:1, postúpilo FK Aktobe
Dinamo Tbilisi – Hamrun Spartans 0:1 (0:1) – prvý zápas 1:2, postúpil Hamrun Spartans
FK Panevezys – Hapoel Beer Sheva 1:1 (0:0) – prvý zápas 0:1, postúpil Hapoel Beer Sheva
Kauno Žalgiris – Lech Poznaň 1:2 (0:1) – prvý zápas 1:3, postúpil Lech Poznaň
KuPS Kuopio – Derry City 3:3 (2:1) – prvý zápas 1:2, postúpilo Derry City
Pogoň Štetín – Linfield Belfast 3:2 (0:1) – prvý zápas 5:2, postúpil Pogoň Štetín
Sabah Baku – RFS Riga 2:1 (0:0) – prvý zápas 2:0, postúpil Sabah Baku
Urartu Jerevan – Farul Konstanca 2:3 (1:0) – prvý zápas 2:3, postúpil Farul Konstanca
Zalaegerszegi TE – NK Osijek 1:2 (0:1) – prvý zápas 0:1, postúpil NK Osijek
FC Dila Gori – Vorskla Poltava 3:1 (1:0) – prvý zápas 1:2, postúpila Dila Gori
Levski Sofia – Škupi Skopje 1:0 (0:0) – prvý zápas 2:0, postúpila Levski Sofia
Neftči Baku – Željezničar Sarajevo 2:0 (1:0) – prvý zápas 2:2, postúpilo Neftči Baku
Omonia Nikózia – FK Gabala 4:1 (3:0) – prvý zápas 3:2, postúpila Omonia Nikózia
Petrocub HIncesti – Maccabi Tel Aviv 0:2 (0:0) – prvý zápas 0:3, postúpil Maccabi Tel Aviv
Riga FC – Kecskeméti TE 3:1 pp (2:1, 0:1) – prvý zápas 1:2, postúpila Riga FC
Rosenborg Trondheim – FC Crusaders 3:2 pp (1:1, 1:1) – prvý zápas 2:2, postúpil Rosenborg Trondheim
Sepsi OSK – CSKA Sofia 4:0 (1:0) – prvý zápas 2:0, postúpilo Sepsi OSK
P. Šafranko hral do 67. min. a dostal ŽK, B. Niňaj (obaja Sepsi) odohral celý duel
Bohemians Praha – FK Bodö/Glimt 2:4 (1:2) – prvý zápas 0:3, postúpilo FK Bodö/Glimt
E. Prekop (Bohemians) hral do 60. minúty a dostal ŽK
Beitar Jeruzalem – PAOK Solún 1:4 (1:2) – prvý zápas 0:0, postúpil PAOK Solún
FC Niedercorn – FC Midtylland 2:1 pp (1:0, 1:0) – prvý zápas 0:2, postúpil Midtylland
NK Rijeka – KF Dukagjini 6:1 (3:1) – prvý zápas 1:0, postúpila Rijeka
FK Borac Banja Luka – FK Austria Viedeň 1:2 (0:0) – prvý zápas 0:1, postúpila Austria Viedeň
FC SB Bukurešť – CSKA 1948 Sofia 3:2 (1:0) – prvý zápas 1:0, postúpila Bukurešť
Larne FC – FC Ballkani 1:4 (0:2) – prvý zápas 0:3, postúpil FC Ballkani
FC Dundalk – KA Akureyri 2:2 (1:1) – prvý zápas 1:3, postúpil Akureyri
FC Luzern – Djurgarden IF 1:1 (1:1) – prvý zápas 2:1, postúpil Luzer
NK Maribor – FC Differdange 4:3 pp (2:1, 1:2) – prvý zápas 1:1, postúpil NK Maribor
Legia Varšava – Ordabasy 3:2 (2:0) – prvý zápas 2:2, postúpila Legia Varšava
Shamrock Rovers – Ferencváros 0:2 (0:1) – prvý zápas 0:4, postúpil Ferencváros
Haverfordwest County – B36 Tórshavn 1:1 pp (1:0, 0:0) – prvý zápas 1:2, postúpil Tórshavn