Najprv pripomienka Iniestu, potom zaváhanie. Lobotkova zbytočná chyba naštartovala Milánčanov

Do úvodného zápasu vstupovali ako mierni favoriti, ale rolu nezvládli.

12.04.2023 23:10 , aktualizované: 23:30
Stanislav Lobotka Ismael Bennacer Foto:
Stanislav Lobotka z Neapola v súboji so strelcom jediného gólu - stredopoliarom AC Miláno Ismaelom Bennacerom.
debata (2)

Futbalisti Neapola môžu byť radi, že v stredu večer prehrali s AC Miláno iba 0:1. V súbežne hrajúcom druhom stretnutí Real Madrid zdolal Chelsea Londýn 2:0.

Na San Sire mali domáci v prvom štvrťfinále Ligy majstrov menej loptu, ale viac šancí, ktoré volali po góle.

Neapol sa vo väčšine doterajšej sezóny prezentoval ako tím hrajúci najkrajší futbal v Európe. Na trávniku ligového rivala, s ktorým pred desiatimi dňami prehral doma 0:4, však bol v kŕči.

Viditeľne mu chýbal 25-gólový útočník Victor Osimhen a zápas nevyšiel najlepšie ani slovenskému reprezentantovi Stanislavovi Lobotkovi.

Prvý polčas príliš veľa vzruchu nepriniesol. Azda najzaujímavejšiu myšlienku priniesli komentátori BT Sport, ktorí pripomenuli porovnávanie Lobotku s niekdajším stredopoliarom Barcelony Andrésom Iniestom.

Stanislav Lobotka Čítajte viac Dedinský chlapec Lobotka je pripravený hrať za Real Madrid

Úvod prvej štvrťfinálovej partie patril hosťom, najväčšiu šancu spálil Kvicha Kvaratskhelia.

Optická prevaha však ďalšie tutovky nepriniesla a tak zahrmelo aj na druhej strane. Rafael Leao prešprintoval všetko čo mu stálo v ceste. Jeho strelu od prívlastkú gólová delili decimetre.

Od hnevu potom kopol do rohovej zástavky a roztrieskal ju po San Sire…

To sa na konci prvého polčasu poriadne zaradovalo. Všetko odštartoval zlou prihrávkou Lobotka.

Slovenský reprezentant lacno odovzdal loptu súperovi, následne spoločne s Mariom Ruízom nedokázali zastaviť Brahima Diaza a bleskurýchlemu brejku dal gólovú bodku stredopoliar Isamel Bennacer.

Neapol sa z prvého úderu ani nestihol spamätať a mohlo byť 2:0. Hlavička Simona Kjaera sa od brvna odrazila pred bránkovú čiaru.

Aj v druhom polčase sa diali veci až v jeho záverečnej časti. V priebehu necelých štyroch minút sa nechal vylúčiť hosťujúci André Anguissa.

Paradoxne, Neapol si aj v desiatich vypracoval dve sľubné príležitosti. Kapitán Giovanni di Lorenzo aj obranca Mathias Olivera ich však zahodili.

Kým Milan Škriniar s Interom vstúpili do štvrťfinále výborne – Milánčania aj bez zraneného slovenského obrancu zdolali Benfiku 2:0 – Lobotku čaká pod Vezuvom poriadna fuška.

Neapol musí v domácej odvete dohnať jednogólové manko. A dvadsaťosemročný Lobotka by pri tom nemal chýbať.

Potrebuje sa však zlepšiť, rovnako ako celé mužstvo Partenopei. Inak sa púť lídra Serie A v Lige majstrov skončí.

prvé zápasy štvrťfinále Ligy majstrov:
AC Miláno – SSC Neapol 1:0 (1:0)
Gól: 40. Bennacer. ŽK: Bennacer, Saelemaekers – Zielinski, Kim, Di Lorenzo, Rrahmani. ČK: 75. Anguissa (Neapol) po 2. ŽK. Rozhodca: Kovacs (Rum.)
AC Miláno: Maignan – Calabria, Kjaer, Tomori, T. Hernandez – Krunič, Tonali – Diaz (80. Rebič), Bennacer (67. Saelemaekers), Leao – Giroud
Neapol: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Rui (81. Olivera) – Anguissa, Lobotka, Zielinski (81. Ndombele) – Lozano (69. Raspadori), Elmas, Kvaracchelija (81. Politano)

Real Madrid – Chelsea Londýn 2:0 (1:0)
Góly: 22. Benzema, 74. Asensio. ŽK: Camavinga, Militao, Carvajal – Fofana, Kovačič. ČK: 59. Chilwell (Chelsea). Rozhodca: Letexier (Fr.)
Real: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, Camavinga (71. Rüdiger) – Valverde, Kroos (84. Tchouameni), Modrič (81. Ceballos) – Rodrygo (71. Asensio), Benzema, Vinicius
Chelsea: Arrizabalaga – Koulibaly (55. Cucurella), Silva (75. Mount), Fofana – James, Kante (75. Gallagher), Fernandez, Kovačič, Chilwell – Sterling (65. Havertz), Felix (65. Chalobah)