V Európskej lige má plný počet bodov. Arsenal si zaistil postup

Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v dohrávanom zápase 2. kola skupinovej fázy Európskej ligy doma nad PSV Eindhoven 1:0 a zabezpečili si postup do vyraďovacej fázy súťaže.

20.10.2022 21:07
Granit Xhaka Foto: ,
Granit Xhaka v obklopení spoluhráčov po góle do siete PSV.

„Kanonieri“ majú po štyroch dueloch plný počet 12 bodov v A-skupine, druhé PSV sedem, tretie Bodö/Glimt len štyri a už sa nemôže dostať na prvé miesto.

Arsenal na domácom Emirates Stadium od úvodu dominoval, no dlho sa nedokázal dostať do vyložených šancí. V prvom polčase súpera prestrieľal 9:1, ale ani jeden jeho pokus nemieril na bránku.

Najlepší futbalisti v histórii Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
81. Josef Masopust
Kariérny vrchol:...

V druhom dejstve domáci tlak stupňovali, už prišli aj gólové príležitosti a v 71. minúte aj gól, o ktorý sa postaral halfvolejom Granti Xhaka.

Z pravej strany ho našiel v pokutovom území Takehiro Tomijasu. Ďalší mohol pridať Bukayo Saka, no neprepálil brankára. PSV sa v závere snažilo o tlak, ale nedokázalo zaskočiť defenzívu súpera.

Duel sa mal hrať pôvodne už 15. septembra, no odložili ho pre obmedzené policajné kapacity po úmrtí britskej kráľovnej Alžbety II.

EL, dohrávka 2. kola – A-skupina:

Arsenal FC – PSV Eindhoven 1:0 (0:0)
Gól: 71. Xhaka

Cristiano Ronaldo Čítajte aj Frustrovaný Ronaldo zamieril do šatne počas zápasu. Tréner reagoval
Viac na túto tému: #Arsenal Londýn #PSV Eindhoven