Slovácko šokovalo favorita, k obratu zavelil Slovák. Slavia opäť padla

Slovenský futbalista Michal Tomič sa gólom podieľal na triumfe 1. FC Slovácko vo štvrtkovom stretnutí D-skupiny Európskej konferenčnej ligy na trávniku OGC Nice 2:1.

13.10.2022 21:29 , aktualizované: 23:26
Michal Tomič Foto: ,
Michal Tomič sa teší z vyrovnávajúceho gólu Slovácka v Nice.

Hostia prehrávali, Tomič však v 75. minúte vyrovnal a o desať minút neskôr rozhodol o cennom víťazstve Petr Reinberk. Domáci inkasovali druhý gól krátko po vylúčení Jeana-Claira Todiba.

Slovácko sa však neodlepilo od dna tabuľky, nazbieralo štyri body rovnako ako 1. FC Kolín, ktorý prehral v Belehrade s Partizanom 0:2. Nice získalo o bod viac, Partizan vedie s trojbodovým náskokom.

Aleksandar Čavrič Čítajte viac Poltucet gólov na Tehelnom poli. Slovan stratil náskok, s Bazilejom remizoval

Hráči FC Villarreal si zabezpečili účasť v play off. V C-skupine uspeli na štadióne Austrie Viedeň 1:0 gólom striedajúceho Nicolasa Jacksona tri minúty pred koncom riadneho hracieho času a na čele tabuľky majú plný počet 12 bodov.

Stopercentný je tiež West Ham United v „béčku“, po víťazstve na vlastnej pôde nad Anderlechtom Brusel 2:1 sa môže tešiť na jarné boje. Horšie ako na druhom mieste už nemôže skončiť ani Istanbul Basaksehir v A-skupine po domácom triumfe nad RFS Riga 3:0.

Futbalisti Slavie prehrali s Klužom aj na jeho pôde a skomplikovali si boj o postup.

Európska konferenčná liga – skupinová fáza, 4. kolo:

A-skupina:

Istanbul Basaksehir – RFS Riga 3:0 (2:0)
Góly: 45. a 72. Okaka, 11. Türüc

ACF Fiorentina – Heart of Midlothian 5:1 (4:0)
Góly: 32. a 78. Gonzalez (druhý z 11 m), 6. Jovič, 22. Biraghi, 38. Barák – 47. Humphrys

Standings provided by Sofascore

B-skupina:

FCSB – Silkeborg IF 0:5 (0:2)
Góly: 68. a 70. Jörgensen, 12. Kusk, 16. Klynge, 63. Tengstedt

West Ham United – Anderlecht Brusel 2:1 (2:0)
Góly: 14. Benrahma, 30. Bowen – 88. Esposito (z 11 m)

C-skupina:

Austria Viedeň – FC Villarreal 0:1
Gól: 87. Jackson

Hapoel Beer Ševa – Lech Poznaň 1:1 (1:1)
Góly: 9. Hemed (z 11 m) – 44. Szymczak
Ľ. Šatka (Lech) bol na lavičke náhradníkov

D-skupina:

Partizan Belehrad – 1. FC Kolín 2:0 (1:0)
Góly: 15. Diabate, 52. Gomes
O. Duda (Kolín) bol na lavičke náhradníkov

OGC Nice – 1. FC Slovácko 1:2 (1:0)
Góly: 14. Diop – 75. TOMIČ, 87. Reinberk. ČK: 85. Todibo (Nice)
M. Tomič odohral celé stretnutie a v 75. min dal gól, P. Šimko (obaja Slovácko) bol na lavičke náhradníkov

H-skupina

ŠK Slovan Bratislava – FC Bazilej 3:3 (1:1)
Góly: 45.+2. Weiss (z 11 m), 49. Kucka, 53. Čavrič – 29. Males (z 11 m), 65. Diouf, 72. Zeqiri.

Žalgiris Vilnius – Pjunik Jerevan 2:1 (2:0)
Góly: 23. Ourega, 42. Oliveira – 77. Özbiliz (z 11 m). ŽK: Ljubisavljevič, Mamič – Vakulenko.

Viac na túto tému: #SK Slavia Praha #1. FC Slovácko #Michal Tomič