Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Výsledok násilností v Marseille: 19 zranených, 17 za mrežami

Násilnosti počas stretnutia futbalovej Ligy majstrov 2022/2023 medzi Olympique Marseille a Eintrachtom Frankfurt (0:1) si vyžiadali zranenia 17 policajtov a dvoch fanúšikov hostí.

15.09.2022 11:36
722351975 Foto:
Francúzska polícia odprevádza fanúšikov Frankfurtu na štadión v Marseille.
debata

Ako informovala francúzska polícia, jeden fanúšikov utrpel vážne poranenie krku po zásahu svetlicou. Policajné zložky zadržali 17 ľudí.

Polícia v Marseille bola v plnej pohotovosti už od pondelka, keď do mesta začali prichádzať nemeckí fanúšikovia. Aby úrady čo najviac eliminovali riziko výtržností, zakázali predaj alkoholických nápojov na verejnosti v niektorých častiach mesta.

Manchester City Čítajte viac Slovan to má na celú sezónu. City platia hráčom šialené sumy

Vyzvali tiež fanúšikov hostí, aby sa v uliciach nepohybovali v klubových farbách, čo by mohlo vyvolať násilnosti. Stovky policajtov sprevádzali asi 500 skalných fanúšikov Eintrachtu na štadión alebo do vyhradenej zóny v centre mesta.

Polícia okrem násilností riešila i nacistický pozdrav, ktorým sa prezentoval podporovateľ Eintrachtu. Európska futbalová únia (UEFA) už začala disciplinárne konanie voči klubu z Frankfurtu nad Mohanom, ktorý čelí obvineniam zo štyroch trestných činom vrátane spomenutého „rasistického správania“.

26961746 1541433579282893 1568630853599186307 o Čítajte viac Zomrel futbalový reprezentant, skolaboval po tréningu. Mal len 23 rokov

Olympique Marseille čelí dovedna piatim obvineniam. Eintracht medzičasom vydal stanovisko, v ktorom sa od takého správania sa fanúšikov dištancoval. UEFA nekonkretizovala, kedy rozhodne v prípade neprístojností týkajúcich sa uvedeného duelu.

Počas minulého týždňa vycestovalo 15-tisíc priaznivcov nemeckého Kolína nad Rýnom do Nice a výsledkom boli strety fanúšikov na štadióne aj mimo neho, ktoré priniesli 32 zranených osôb z oboch strán.

V minulej sezóne poznačili zápasy francúzskych klubov v domácej Ligue 1 viaceré násilnosti, ktoré prinútili úrady uvaliť prísnejšie pravidlá pre organizáciu športových podujatí.

Futbalové kluby, ktoré upadli do zabudnutia Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Blackburn (Anglicko) - Slávne časy anglického...
šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #liga majstrov #Eintracht Frankfurt #násilnosti #Olympique Marseille