Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Rozhodca prezradil, prečo si vypýtal podpisy od Haalanda. Dostal trest

Rumunský futbalový rozhodca Octavian Sovre vysvetlil, prečo si v hráčskom tuneli po zápase štvrťfinále Ligy majstrov Manchester City - Borussia Dortmund (2:1) vypýtal podpisy od nórskeho kanoniera Erlinga Brauta Haalanda.

09.04.2021 07:40 , aktualizované: 17:22
Erling Haaland Foto: ,
Erling Haaland.
debata (6)

Pre rumunské médiá objasnil, že tento zvyk má už dlhšie a peniaze získané za podpisy futbalových hviezd vždy putujú na charitu pre organizáciu podporujúcu autizmus.

Sovre pre portál playsport.ro uviedol, že futbalisti sa mu na požiadanie po zápasoch podpisujú na žltú aj červenú kartu.

Rumunská organizácia SOS Autism sa rozhodcovi verejne poďakovala a jej prezidentka Simona Zlibutová pre tamojšie médiá vysvetlila, že takto získané peniaze pomôžu charite prežiť.

Ako informovala agentúra DPA, Európska futbalová únia (UEFA) túto záležitosť komentovať nebude. Sovre už takto napríklad získal aj podpis Lionela Messiho z FC Barcelona, hoci uznal, že si ho vypýtal diskrétnejšie bez asistencií televíznych kamier.

Agentúra AP vo štvrtok citovala z listu šéfa rozhodcov UEFA Roberta Rosettiho, ktorý bol adresovaný rozhodcovským tímom riadiaceho orgánu.

V ňom označil správanie Sovreho za neakceptovateľné a nedôstojné.

Príjmy futbalových klubov v minulej sezóne Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Juventus: 397,9 milióna eur.

"Ak chcete byť rešpektovaní rovnako ako hráči, prečo si od nich pýtate podpisy či dresy? Robia tak aj oni?

Je to neakceptovateľné, nedôstojné a nezabúdajte na množstvo TV kamier na zápasoch UEFA, tie snímajú všetko," píše sa v korešpondencii, o ktorej ako prvý informoval britský Sky Sports.

Agentúra dpa v piatok informovala, že Sovre dostal trest za žiadosť o autogram:

„Arbitra, ktorý požiadal o podpis hviezdu Borussie Dortmund Erlinga Haalanda, vyškrtli z nominácie na víkendové ligové stretnutie medzi tímami Universitatea Craiova a CFR Kluž.“

Prezident rumunskej komisie rozhodcov Kyros Vassaras Sovreho dočasne suspendoval.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Borussia Dortmund #Erling Braut Haaland