Hancko sa vrátil a vypracoval gól, pražské S majú cenné skalpy

Futbalisti Slavie Praha zvíťazili vo štvrtkovom zápase 3. kola Európskej ligy UEFA 2020/2021 nad Nice 3:2 a dostali sa na čelo C-skupiny. Smolný duel má za sebou slovenský reprezentant Michal Ďuriš, ktorý dostal červenú kartu a jeho Omonia Nikózia prehrala s Granadou CF 0:2.

05.11.2020 20:55 , aktualizované: 23:16
Dávid Hancko, Lukáš Julič Foto: ,
Dávid Hancko objíma hrdinu Sparty Lukáša Juliša (v strede) po úvodnom góle proti Celticu.

Slávisti nastúpili na domáci duel bez viacerých futbalistov, keďže len pár dní pred štartom sa v tíme objavil koronavírus a tréner Jindřich Trpišovský musel doplniť káder hráčmi z B-tímu.

Na jej hre to však nebolo veľmi poznať a už po štvrťhodine išla do vedenia. Jan Kuchta využil zaváhanie obrany hostí a zblízka otvoril skóre. V 33. minúte síce po peknej narážačke vyrovnal Amine Gouiri, no Slavia išla do šatní s náskokom.

V 43. minúte sa presadil po rohu Abdallah Sima. Domaci mali viac z hry aj v ďalšom priebehu, súpera v druhom polčase takmer k ničom nepustili a v 71. minúte poistil ich triumf druhým gólom Kuchta.

V nadstavenom čase ešte znížil Dan Ndoye. V druhom zápase skupiny zvíťazil Bayer Leverkusen na pôde Hapoel Beer Ševa 4:2 a rovnako ako český tím má na konte šesť bodov.

Jan Kuchta a Peter Olayinka oslavujú tretí gól... Foto: SITA/AP, Petr David Josek
Peter Olayinka Jan Kuchta a Peter Olayinka oslavujú tretí gól Slavie v sieti Nice.

Darilo sa aj druhému pražskému klubu, Sparta zvíťazila na štadióne Celticu Glasgow 4:1.

Do prvého zápasu v sezóne nastúpil Dávid Hancko. Ten sa naposledy v súťažnom dueli predstavil v júli a potom si liečil koleno.

Sparta išla do vedenia v 26. minúte aj s prispením slovenského stopéra, ktorý po rohu hlavičkoval do žrde a odrazenú loptu poslal do siete Lukáš Juliš.

Dvadsaťpäťročný útočník bol pri chuti a tesne pred prestávkou poslal hostí do dvojgólového vedenia.

Po hodine hry síce znížil domáci útočník Leigh Griffiths, no v 77. minúte spečatil hetrik Juliš a definitívne rozhodol o triumfe svojho tímu. V závere ešte upravil skóre Ladislav Krejčí. Hancko bol na ihrisku do 73. minúty.

V šlágri H-skupiny zvíťazilo Lille na ihrisku AC Miláno 3:0. Hrdinom duelu bol turecký stredopoliar Yusuf Yazici, ktorý zaznamenal hetrik. Francúzsky klub vedie tabuľku so siedmimi bodmi, Miláno má o jeden menej, Sparta je s tromi tretia.

Tretí český zástupca Slovan Liberec, ktorý mal taktiež problémy s koronavírusom, utŕžil debakel na štadióne nemeckého bundesligistu TSG 1899 Hoffenheim 0:5. O dva góly domácich sa postaral v prvom polčase izraelský reprezentant Munas Dabbur, po prestávke sa presadil Florian Grillitsch a dvakrát Sargis Adamjan.

V drese hostí odohral celé stretnutie Martin Koscelník, Jakub Hromada bol na trávniku do 77. minúty, Lukáš Csáno nastúpil v 67. minúte. Hoffenheim má po troch dueloch na konte deväť bodov a skóre 11:1, Liberec nazbieral tri body.

Prvé tri body do tabuľky D-skupiny získal poľský Lech Poznaň, ktorý si poradil doma so St. Liege 3:1. V jeho drese odohral celý duel slovenský stopér Ľubomír Šatka. Dramatický priebeh malo druhé stretnutie skupiny, v ktorom Benfica Lisabon privítala Glasgow Rangers.

Domáci sa ujali vedenia už v 2. minúte, keď si dal vlastný gól Connor Goldson, no v 19. minúte prišli o skúseného stopéra Nicolasa Otamendiho, ktorý ako posledný muž fauloval unikajúceho útočníka.

O päť minút prišlo vyrovnanie, keď si zrazil loptu do siete Diogo Goncalves. Hostia sa potom dostali do dvojgólového vedenia po zásahoch Glena Kamaru, a Alfreda Morelosa, ale oslabená Benfica dokázala vybojovať aspoň bod. V 77. minúte znížil Rafa Silva a v nadstavenom čase vyrovnal Darwin Nunez. Oba tímy majú na konte sedem bodov.

Na štvrtkový zápas E-skupiny jeho Omonie Nikózia s Granadou (0:2) nebude v dobrom spomínať slovenský reprezentačný útočník Michal Ďuriš, ktorý videl v 41. minúte za šlapák druhú žltú a následne červenú kartu a musel predčasne pod sprchy.

Jeho krajan Tomáš Hubočan odohral celý duel. Omonia je na poslednom mieste tabuľky s jedným bodom. Granada má na čele dvojbodový náskok pred PAOK-om Solún, ktorý zdolal doma PSV Eindhoven 4:1.

V F-skupine sa Stanislav Lobotka tešil z triumfu jeho Neapola na pôde chorvátskej Rijeky 2:1. Klub spod Vezuvu figuruje na čele tabuľky, rovnako šesť bodov majú aj Alkmaar a Real Sociedad San Sebastian. V A-skupine triumfoval AS Rím doma nad CFR Kluž vysoko 5:0 a na konte má sedem bodov.

V „jéčku“ zvíťazili hráči Tottenham Hotspur na ihrisku Ludogorca Razgrad 3:1. Do vedenia išli už v 13. minúte, keď sa po rohu presadil hlavou Harry Kane.

Pre anglického útočníka to bol jubilejný dvojstý gól v drese Spurs, tento míľnik dosiahol v 300. zápase v klube. Okrem toho si pripísal aj asistenciu na gól Lucasa Mouru, tretí pridal Giovani Lo Celso. Za domácich skóroval Claudiu Keseru.

V B-skupine triumfoval Arsenal Londýn nad Molde 4:1 aj vďaka dvom vlastným gólom nórskeho mužstva a s deviatimi bodmi sa priblížil k postupu do šestnásťfinále.

Plný počet bodov z troch zápasov má aj Leicester City, ktorý doma zdolal portugalskú Bragu vysoko 4:0. O dva góly sa postaral Kelechi Iheanacho, ďalšie pridali Dennis Praet a James Maddison.

Do jarného šestnásťfinále postúpia prví dvaja z každej skupiny, doplní ich v ňom osem tretích zo skupín Ligy majstrov. Finále EL sa v tejto sezóne bude hrať 26. mája 2021 v poľskom Gdansku.

Rapid Viedeň – Dundalk FC 4:3 (1:1)
Góly: 22. Ljubicic, 79. Arase, 87. Hofmann, 90.+1 Demir – 7. Hoban, 81. a 90.+6 McMillan (oba z 11m)

Arsenal Londýn – Molde FK 4:1 (1:1)
Góly: 45.+1 Haugen (vl.), 62. Sinyan (vl.), 69. Pepe, 88. Willock – 22. Ellingsen

1. Arsenal 3 3 0 0 9:2 9
2. Molde 3 2 0 1 4:5 6
3. Rapid Viedeň 3 1 0 2 5:6 3
4. Dundalk 3 0 0 3 4:9 0

C-skupina:

Hapoel Beer Ševa – Bayer Leverkusen 2:4 (2:2)

D-skupina:

Lech Poznaň – Standard Liége 3:1 (2:1) Góly: 14. Skoras, 22. a 48. Ishak – 29. Lestienne
Šatka za domácich celý zápas

Benfica Lisabon – Glasgow Rangers 3:3 (1:2)
Góly: 2. Goldson (vl.), 77. Silva, 90.+1 Nunez – 24. Goncalves (vl.), 25. Kamara, 51. Morelos, ČK: 19. Otamendi (Benfica)

1. Glasgow Rangers 3 2 1 0 6:3 7
2. Benfica Lisabon 3 2 1 0 10:5 7
3. Lech Poznaň 3 1 0 2 5:6 3
4. Standard Liege 3 0 0 3 1:8 0

E-skupina:

Omonia Nikózia – Granada CF 0:2 (0:1)
Góly: 4. Herrera, 64. Suarez Charris, ČK: 41. ĎURIŠ (Omonia)
za domácich Hubočan celý zápas, Ďuriš do 41. min, keď dostal druhú ŽK

PAOK Solún – PSV Eindhoven 4:1 (0:1)
Góly: 47. Schwab, 56. a 66. Živkovič, 58. Tzolis – 21. Zahavi (z 11m)

1. Granada 3 2 1 0 4:1 7
2. PAOK Solún 3 1 2 0 5:2 5
3. PSV Eindhoven 3 1 0 2 4:7 3
4. Omonia Nikózia 3 0 1 2 2:5 1

F-skupina:

HNK Rijeka – SSC Neapol 1:2 (1:1)
Góly: 13. Murič – 43. Demme, 62. Braut (vl.)
Lobotka za hostí do 60. min

Real Sociedad San Sebastian – AZ Alkmaar 1:0 (0:0)

AC Miláno – Lille OSC 0:3 (0:1)
Góly: 22., 55. a 58. Yazici (prvý z 11m)

Góly: 11. Osmanpasa, 88. Kayode

Villarreal CF – Maccabi Tel Aviv 4:0 (1:0) Góly: 4. a 52. Bacca, 71. Baena, 81. Nino

1. Villarreal 3 3 0 0 12:4 9
2. Maccabi Tel Aviv 3 2 0 1 3:5 6
3. Sivasspor 3 1 0 2 6:7 3
4. Karabach 3 0 0 3 1:6 0