Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slovan spoznal verdikt. Na arbitráži neuspel

Športový arbitrážny súd (CAS) v piatok zamietol odvolanie Slovana Bratislava proti kontumácii zápasu prvého predkola futbalovej Ligy majstrov.

04.09.2020 17:56 , aktualizované: 18:17
Ivan Kmotrík ml. Foto: ,
Generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml.
debata (8)

Európska futbalová únia (UEFA) rozhodla v prospech KÍ Klaksvík po tom, ako v tíme slovenského majstra odhalili prípady koronavírusu.

Slovan tak neuspel na CAS ani na druhý pokus, keď najprv žiadal o odloženie duelu 2. predkola medzi KÍ Klaskvík a Young Boys Bern.

Slovenský majster mal v oboch výpravách, ktoré odleteli do dejiska zápasu na Faerských ostrovoch, po jednom prípade nového koronavírusu. UEFA najprv duel preložila zo stredy 19. augusta na piatok 21. augusta, napokon ale zrušila aj ten.

Najkrajšie futbalové štadióny na Slovensku Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Tehelné pole.

Kontrolná, etická a disciplinárna komisia UEFA postupovala v zmysle prílohy I.2.1 predpisov Ligy majstrov 2020/2021, ktorú schválil Výkonný výbor UEFA 3. augusta 2020.

Tá určuje, že ak jeden alebo viac hráčov, resp. členov výprav má pozitívny test na COVID-19 a podľa protokolu UEFA Return to Play nebude môcť nastúpiť na zápas, nasleduje kontumácia.

Slovan adresoval UEFA viac ako trojstranový protest, v ktorom prostredníctvom faktov a argumentov zhrnul pochybenia faerskej strany a poukázal na neférové konanie zo strany miestnych úradov.

Následne odoslal UEFA negatívne výsledky testov na COVID-19 u všetkých členov prvej výpravy, ktorí sa vrátili na Slovensko.

Slovan potom informoval, že aj všetci členovia druhej výpravy, ktorí sa vrátili, mali negatívne výsledky.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #KÍ Klaksvík