Neapol delili sekundy od skalpu Paríža, Inter padol v Barcelone, hanba Atlética

Slovenský futbalista Marek Hamšík odohral celý zápas pri remíze SSC Neapol na trávniku Paríža St. Germain 2:2 v stredajšom súboji 3. kola C-skupiny Ligy majstrov 2018/2019.

24.10.2018 21:09
Marek Hamšík, Neymar Foto: ,
Kapitán Neapola Marek Hamšík sa snaží zastaviť parížsku hviezdu Neymara.

Kapitán Hamšík odohral v drese Neapola 511. zápas a v tomto ohľade vyrovnal klubový rekord.

Paríž síce doma s Neapolom v úvode herne i strelecky dominoval, ale z územnej prevahy nevyťažil nič. „Gólovky“ prišli naopak na druhej strane. Dries Mertens ešte v 24. minúte po ideálnom pase od Maria Ruia z ľavej strany sám pred Areolom trafil z prvej iba do brvna bránky PSG, no o päť minút neskôr už Neapol išiel do vedenia.

O gól sa postaral Lorenzo Insigne, ktorý po perfektnom pase od Joseho Callejona preloboval brankára Alphonsa Areolu. Domáci sa dočkali vyrovnania po hodine hry, keď si po pokuse Thomasa Meuniera zrazil loptu do siete Rui.

Marek Hamšík so spoluhráčmi z Neapola po zápase... Foto: Reuters, GONZALO FUENTES
Marek Hamšík Marek Hamšík so spoluhráčmi z Neapola po zápase v Paríži (2:2).

Neapol sa opäť dostal do náskoku v 77. minúte – Mertens sa dostal k odrazenej lopte a zblízka dal na 2:1. Bod pre domácich zachránil technickou strelou Angel Di Maria v 93. minúte.

V ďalšom súboji C-skupiny si FC Liverpool doma hladko poradil s CZ Belehrad 4:0 a dostal sa na čelo tabuľky o 1 bod pred Neapol. Dva góly anglického favorita dosiahol egyptský kanonier Mohamed Salah (jeden z pokutového kopu), čím sa dostal na hranicu 50 strelených gólov v drese "The Reds. Potreboval na to iba 65 zápasov, čo je prekonanie 50 rokov starého rekordu v tíme FC Liverpool.

Zápasy Ligy majstrov s Hamšíkom i Škriniarom Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Hlavičkový súboj Milana Škriniara (Inter) a...

V hre bol v stredu aj ďalší slovenský futbalista Milan Škriniar, ktorý na stopérskom poste absolvoval plnú porciu minút v drese Interu Miláno proti FC Barcelona. V 74. min videl žltú kartu. Na Camp Nou sa z víťazstva 2:0 tešili domáci hráči FCB aj bez zraneného Lionela Messiho.

Ich góly strelili Rafinha a Jordi Alba. Futbalisti katalánskeho veľkoklubu natiahli domácu šnúru bez prehry v Lige majstrov na 28 zápasov. Zároveň tým prerušili Interu sériu siedmich víťazných zápasov.

V B-skupine čakajú naďalej na víťazstvo PSV Eindhoven i Tottenhamu Hotspur, ich vzájomný duel sa skončil nerozhodne 2:2. Na pôde holandského tímu mal prvú šancu útočník „kohútov“ Harry Kane, ktorý v 18. minúte opečiatkoval hlavou žrď. V 30. minúte však išli do vedenia domáci, keď po chybe Tobyho Alderweirelda skóroval Hirving Lozano.

Luuk de Jong strieľa vyrovnávajúci gól... Foto: Reuters, ANDREW COULDRIDGE
Luuk de Jong Luuk de Jong strieľa vyrovnávajúci gól Eindhovenu do siete Tottenhamu.

O štyri minúty neskôr dostali hostia loptu do siete zásluhou Davinsona Sancheza, ale arbitri gól neuznali pre údajný ofsajd. Vyrovnanie však prišlo v 39. minúte po tečovanej strele Lucasa Mouru. V druhom polčase mali opäť prvú šancu Angličania a v 55. minúte sa aj gólovo presadili zásluhou Kanea.

V 79. minúte však brankár Hugo Lloris fauloval mimo šestnástky Hirvinga Lozana a rozhodca mu ukázal červenú kartu. Početnú prevahu dokázal Eindhoven využiť, keď v 87. minúte vyrovnal Luuk de Jong.

V A-skupine je stopercentná Borussia Dortmund. Bundesligový líder si v šlágri poradil s Atléticom Madrid jednoznačne 4:0. V 38. minúte strelu Axela Witsela spoza šestnástky tečoval za chrbát bezmocného Jana Oblaka spoluhráč Saul Niguez a striedajúci Raphael Guerreiro potom v druhom polčase zvýšil náskok. Tretí gól zaznamenal Jadon Sancho a štvrtý opäť Guerreiro.

Brankár Atlética Madrid Jan Oblak po jednom z... Foto: SITA/AP, Martin Meissner
Jan Oblak Brankár Atlética Madrid Jan Oblak po jednom z inkasovaných gólov v zápase proti Dortmundu.

V Bruggách išli do vedenia „kniežatá“ z Monaka po rýchlom brejku, v 32. minúte ho zakončil Moussa Sylla. V 39. minúte však Brazílčan Wesley po centri z ľavej strany poslal hlavou loptu do siete a upravil na konečných 1:1. Pre obe mužstvá to boli prvé body v skupine.

V D-skupine sa na čele osamostatnilo Porto vďaka triumfu 3:1 na ihrisku Lokomotivu Moskva. V druhom dueli skupiny Galatasaray Istanbul remizoval doma so Schalke 04 bez gólov.

3. kolo Ligy majstrov 2018/2019:

A-skupina:

FC Bruggy – AS Monaco 1:1 (1:1)
Góly: 39. Wesley – 32. Sylla, Rozhodoval: Oliver (Angl.)
Bruggy: Letica – Poulain, Mechele, Denswil – Vlietinck (83. C. Mata), Vormer, Nakamba, Vanaken, Bonaventure (90. Diatta) – Kaveh (79. Openda), Wesley
Monaco: Badiashile – Raggi, Glik, Jemerson – Ait Benasser, Tielemans – Sidibé (64. Henrichs), Jovetič (12. Diop, 73. Aholou), Golovin, Chadli – Sylla

Borussia Dortmund – Atlético Madrid 4:0 (1:0)
Góly: 73. a 89. R. Guerreiro, 38. Witsel, 83. Sancho, rozhodoval: Andrew Taylor (Angl.)
Dortmund: Bürki – Piszczek, A. Diallo, Zagadou, Hakimi – T. Delaney (32. Dahoud), Witsel – Pulisic (77. Sancho), Götze, J. B. Larsen (63. R. Guerreiro) – Reus
Atlético: Oblak – Juanfran, Godín, L. Hernández, Filipe Luis – Lemar, Koke, Thomas Partey (46. Rodrigo), Saúl (70. Correa) – Diego Costa, Griezman

Tabuľka A-skupiny:
1. Dortmund 3 3 0 0 8:0 9
2. Atletico 3 2 0 1 5:6 6
3. Monako 3 0 1 2 2:6 1
4. Bruggy 3 0 1 2 2:5 1

B-skupina:

PSV Eindhoven – Tottenham Hotspur 2:2 (1:1)
Góly: 30. Lozano, 87. de Jong – 39. Lucas, 55. Kane, ČK: 79. Lloris (Tottenham), Rozhodoval: Vinčič (Slov.)
PSV: Zoet – Dumfries, Schwaab, Viergever, Angelino – Rosario, G. Pereiro (83. Gakpo), Hendrix – Lozano, L. de Jong, Malen
Tottenham: Lloris – Trippier, Alderweireld, D. Sánchez, B. Davies – M. Dembélé (74. Winks), Dier – Lucas Moura (64. Lamela), Eriksen, Son (81. Vorm) – H. Kane

FC Barcelona – Inter Miláno 2:0 (1:0) Góly: 32. Rafinha Alcántara, 83. Jordi Alba, rozhodoval: Ovidiu Hategan (Rum.)
Barcelona: Ter Stegen – Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Jordi Alba – Rakitič, Busquets, Arthur (78. Arturo Vidal) – Rafinha Alcántara (72. N. Semedo), L. Suárez, Coutinho (88. El Haddadi)
Inter: Handanovič – D'Ambrosio, ŠKRINIAR, Miranda, K. Asamoah – Vecino, Brozovič – Candreva (46. Politano), Valero (63. L. Martínez), Perišič (77. B. Keita) – Icardi

Tabuľka B-skupiny:
1. Barcelona 3 3 0 0 10:2 9
2. Inter 3 2 0 1 4:4 6
3. Tottenham 3 0 1 2 5:8 1
4. PSV 3 0 1 2 3:8 1

FC Liverpool – Crvena Zvezda Belehrad 4:0 (2:0)
Góly: 45. a 51. Salah (druhý z pok. kopu), 20. Firmino, 80. Mané, rozhodoval: Daniel Siebert (Nem.)
FC Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson (82. Moreno) – Shaqiri (68. Lallana), Fabinho, Wijnaldum – Salah (73. Sturridge), Firmino, Mane
Crvena Zvezda Belehrad: Borjan – Stojkovič, Babič, Degenek, Gobeljič – Krstičič, Jovičič (75. Čaušič), Srnič, Ebecilio (65. Jovančič), El Fardou (82. SImič)

Paríž Saint-Germain – SSC Neapol 2:2 (0:1)
Góly: 61. Rui (vlastný), 90.+ Di María – 29. Insigne, 77. Mertens, rozhodoval: Felix Zwayer (Nem.)
MAREK HAMŠÍK (Neapol) odohral celý zápas.
Paríž Saint-Germain: Areola – Meunier, Kimpembe, Marquinhos, Bernat (46. Kehrer) – Verratti (83. M. Diaby), Rabiot – Mbappe, Neymar, Di María, Cavani (76. Draxler)
SSC Neapol: Ospina, Maksimovič, Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, HAMŠÍK, Ruiz – Callejón (88. Rog), Mertens (85. Milik), Insigne (53. Zielinski)

Galatasaray Istanbul – Schalke 04 0:0
Galatasaray: Muslera – Linnes, Maicon, Ozan Kabak, Nagatomo (82. Bayram) – Belhanda, Donk, Ndiaye – Sinan Gümüs (61. Selcuk Inan), G. Rodrigues – Derdiyok (70. Celik)
Schalke: Nübel – Caligiuri, S. Sané, Nastasič, Mendyl – Rudy, Stambouli – Uth (90. Burgstaller), Suat Serdar, Konopľanka (77. Skrzybski) – Embolo (82. McKennie)

Lokomotiv Moskva – FC Porto 1:3 (1:2)
Góly: 38. Mirančuk – 26. Marega (z pok. kopu), 35. H. Herrera, 47. J. Corona, ČK: 76. Kvirkvelia (Lokomotiv) za faul, rozhodoval: Bobby Madden (Škót.)
Lokomotiv Moskva: Guilherme – Ignatiev, Kvirkvelia, Höwedes – Anton Mirančuk, Denisov, Krychowiak, M. Fernandes (66. Žemaletdinov) – Éder (81. Lysov), Alexej Mirančuk
Porto: Casillas – Maxi Pereira, Militao, Felipe, Telles – Ó. Torres (83. Bazoer), Danilo, H. Herrera – J. Corona (69. André Pereira), Brahimi (82. Adrián López) – Marega