Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Drámy v LM: Arsenalu nestačila výhra 2:0, Torres hrdinom Atlética

Pokiaľ chceli futbalisti Arsenalu Londýn pomýšľať na účasť vo štvrťfinále Ligy majstrov 2014/2015, museli sa v utorkovej osemfinálovej odvete na trávniku AS Monako pokúsiť o malý zázrak a streliť aspoň tri góly.

17.03.2015 22:46 , aktualizované: 23:46
Anthony Martial, Hector Bellerin, AS Monako,... Foto: ,
Anthony Martial z Monaka (vpravo) v súboji s Hectorom Bellerinom z Arsenalu.
debata

V prvom stretnutí totiž na Emirates Stadium podľahli 1:3. Napriek početnej maródke – „kanonierom“ pre zdravotné problémy chýbali Tomáš Rosický, Jack Wilshere, Mikel Arteta či Alex Oxlade-Chamberlain – sa táto úloha napokon neukázala ako úplne utopická.

Severolondýnčania v Monaku triumfovali 2:0, keď v prvom polčase otvoril skóre Olivier Giroud a v 79. min zvýšil na 2:0 z pohľadu hostí striedajúci Aaron Ramsey. Drvivý tlak v závere už nepriniesol postupový gól pre Arsenal. V súčte oboch zápasov sa táto konfrontácia skončila vyrovnaným skóre 3:3, „monacké kniežatá“ postúpili vďaka počtu strelených gólov na ihrisku súpera. Arsenal piatykrát za sebou končí v osemfinále.

Súťažný návrat do svojho niekdajšieho pôsobiska zažil lodivod Arsenalu Arséne Wenger, ktorý bol v rokoch 1987 – 1994 práve kormidelníkom AS Monako.

Rovnako ako v prvom stretnutí na nemeckej pôde, aj v utorkovej španielskej odvete medzi Atléticom Madrid a Bayerom Leverkusen sa z najtesnejšieho víťazstva 1:0 v riadnom hracom čase radoval domáci tím. Zmazanie jednogólového manka z úvodného merania síl zabezpečil úradujúcemu majstrovi Primera División v 27. min Mario Suárez. Ten sa presadil ľavačkou spoza pokutového územia, moment presného zásahu vyplynul zo situácie, ktorá nasledovala po priamom kope Madridčanov. Do konca riadneho hracieho času ani v predĺžení už gól nepadol, rozuzlenie priniesol až rozstrel zo značky pokutového kopu. Postup pre madridské Atlético zabezpečil striedajúci Fernando Torres.

Výsledky osemfinálových odviet:

AS Monako (Fr.) – Arsenal Londýn (Angl.) 0:2 (0:1) – prvý zápas: 3:1, AS Monako postúpilo do štvrťfinále

  • Góly: 36. Giroud, 79. Ramsey, ŽK: 52. Kondogbia – 42. Alexis Sánchez, rozhodoval: Moen (Nór.)
  • Monako: Subašič – Fabinho, Abdennour, Wallace, Kurzawa – Kondogbia, Toulalan – Dirar (86. Elderson), Joao Moutinho, Martial (60. Ferreira) – Berbatov (70. B. Silva)
  • Arsenal: Ospina – Bellerín, Mertesacker, Koscielny, Monreal (83. Gibbs) – Coquelin (63. Ramsey), Santi Cazorla – Alexis Sánchez, Özil, Welbeck (72. Walcott) – Giroud

Atlético Madrid (Šp.) – Bayer Leverkusen (Nem.) 1:0 po predĺžení (1:0, 1:0), na pokutové kopy: 3:2 – prvý zápas: 0:1, Atlético postúpilo do štvrťfinále

  • Gól: 28. M. Suárez, ŽK: 30. J. Gimenéz, 72. J. Gámez, 75. M. Suárez, 110. F. Torres – 26. Spahič, 65. Toprak, 78. Hakan Calhanoglu, 89. Wendell, 102. Kiessling, 113. Papadopoulos, rozhodoval: Rizzoli (Tal.)
  • Pokutové kopy: Raúl García prestrelil, Hakan Calhanoglu nepremenil, Griezmann 1:0, Rolfes 1:1, M. Suárez 2:1, Toprak prestrelil, Koke nedal, G. Castro 2:2, F. Torres 3:2, Kiessling nedal
  • Atlético: Moyá (23. Oblak) – Juanfran, J. Gimenéz, Miranda, J. Gámez – M. Suárez – Koke – Arda Turan, Cani (46. Raúl García) – Mandžukič (83. F. Torres), Griezmann
  • Leverkusen: Leno – Hilbert, Toprak, Spahič, Wendell – G. Castro, L. Bender (104. Papadopou­los) – Bellarabi, Hakan Calhanoglu, Son Heung-Min (77. Rolfes) – Drmič (69. Kiessling)

LM

Vyraďovacia fáza Ligy majstrov

Semifinále

FC Barcelona (Šp.) – Bayern Mníchov (Nem.)
Juventus Turín (Tal.) – Real Madrid (Šp.)

Štvrťfinále

Atlético Madrid (Šp.) – Real Madrid (Šp.) 0:0 a 0:1
Juventus Turín (Tal.) – AS Monaco (Fr.) 1:0 a 0:0
Paríž Saint-Germain (Fr.) – FC Barcelona (Šp.) 1:3 a 0:2
FC Porto (Portug.) – Bayern Mníchov (Nem.) 3:1 a 1:6

Osemfinále

Paríž Saint-Germain (Fr.) – FC Chelsea (Angl.) 1:1 a 2:2 pp
Šachtar Doneck (Ukr.) – Bayern Mníchov (Nem.) 0:0 a 0:7
Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) – Real Madrid (Šp.) 0:2 a 4:3
FC Bazilej (Švaj.) – FC Porto (Portug.) 1:1 a 0:4
Manchester City (Angl.) – FC Barcelona (Šp.) 1:2 a 0:1
Juventus Turín (Tal.) – Borussia Dortmund (Nem.) 2:1 a 3:0
Bayer Leverkusen (Nem.) – Atlético Madrid (Šp.) 1:0 a 0:1 (2:3 pk.)
Arsenal Londýn (Angl.) – AS Monaco (Fr.) 1:3 a 2:0

Skupinová fáza

A-SKUPINA:

Konečná tabuľka A-skupiny:
    Z V R P S B
1. Atlético 6 4 1 1 14:3 13
2. Juventus 6 3 1 2 7:4 10
3. Olympiakos 6 3 0 3 10:13 9
4. Malmö 6 1 0 5 4:15 3

6. kolo
Juventus Turín (Tal.) – Atlético Madrid (Šp.) 0:0
Olympiakos Pireus (Gréc.) – Malmö FF (Švéd.) 4:2 (1:0)

5. kolo
Atlético Madrid (Šp.) – Olympiakos Pireus (Gréc.) 4:0 (2:0)
Malmö FF (Švéd.) – Juventus Turín (Tal.) 0:2 (0:0)

4. kolo
Malmö FF (Švéd.) – Atlético Madrid (Šp.) 0:2 (0:1)
Juventus Turín (Tal.) – Olympiakos Pireus (Gréc.) 3:2 (1:1)

3. kolo
Atlético Madrid (Šp.) – Malmö FF (Švéd.) 5:0 (0:0)
Olympiakos Pireus (Gréc.) – Juventus Turín (Tal.) 1:0 (1:0)

2. kolo
Atlético Madrid (Šp.) – Juventus Turín (Tal.) 1:0 (0:0)
Malmö FF (Švéd.) – Olympiakos Pireus (Gréc.) 2:0 (1:0)

1. kolo
Olympiakos Pireus (Gréc.) – Atlético Madrid (Šp.) 3:2 (2:1)
Juventus Turín (Tal.) – Malmö FF (Švéd.) 2:0 (0:0)

B-SKUPINA:

Konečná tabuľka B-skupiny:
    Z V R P S B
1. Real Madrid 6 6 0 0 16:2 18
2. Bazilej 6 2 1 3 7:8 7
3. Liverpool 6 1 2 3 5:9 5
4. Razgrad 6 1 1 4 5:14 4

6. kolo
FC Liverpool (Angl.) – FC Bazilej (Švaj.) 1:1 (0:1)
Real Madrid (Šp.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 4:0 (2:0)

5. kolo
Ludogorec Razgrad (Bul.) – FC Liverpool (Angl.) 2:2 (1:2)
FC Bazilej (Švaj.) – Real Madrid (Šp.) 0:1 (0:1)

4. kolo
FC Bazilej (Švaj.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 4:0 (2:0)
Real Madrid (Šp.) – FC Liverpool (Angl.) 1:0 (1:0)

3. kolo
Ludogorec Razgrad (Bul.) – FC Bazilej (Švaj.) 1:0 (0:0)
FC Liverpool (Angl.) – Real Madrid (Šp.) 0:3 (0:3)

2. kolo
FC Bazilej (Švaj.) – FC Liverpool (Angl.) 1:0 (0:0)
Ludogorec Razgrad (Bul.) – Real Madrid (Šp.) 1:2 (1:1)

1. kolo
FC Liverpool (Angl.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 2:1 (0:0)
Real Madrid (Šp.) – FC Bazilej (Švaj.) 5:1 (4:1)

C-SKUPINA:

Konečná tabuľka C-skupiny:
    Z V R P S B
1. AS Monaco 6 3 2 1 4:1 11
2. Leverkusen 6 3 1 2 7:4 10
3. Petrohrad 6 2 1 3 4:6 7
4. Benfica 6 1 2 3 2:6 5

6. kolo
AS Monaco (Fr.) – Zenit Petrohrad (Rus.) 2:0 (0:0)
Benfica Lisabon (Portug.) – Bayer Leverkusen (Nem.) 0:0

5. kolo
Zenit Petrohrad (Rus.) – Benfica Lisabon (Portug.) 1:0 (0:0)
Bayer Leverkusen (Nem.) – AS Monaco (Fr.) 0:1 (0:0)

4. kolo
Zenit Petrohrad (Rus.) – Bayer Leverkusen (Nem.) 1:2 (0:0)
Benfica Lisabon (Portug.) – AS Monaco (Fr.) 1:0 (0:0)

3. kolo
Bayer Leverkusen (Nem.) – Zenit Petrohrad (Rus.) 2:0 (0:0)
AS Monaco (Fr.) – Benfica Lisabon (Portug.) 0:0

2. kolo
Bayer Leverkusen (Nem.) – Benfica Lisabon (Portug.) 3:1 (2:0)
Zenit Petrohrad (Rus.) – AS Monaco (Fr.) 0:0

1. kolo
AS Monaco (Fr.) – Bayer Leverkusen (Nem.) 1:0 (0:0)
Benfica Lisabon (Portug.) – Zenit Petrohrad (Rus.) 0:2 (0:2)

D-SKUPINA:

Konečná tabuľka D-skupiny:
    Z V R P S B
1. Dortmund 6 4 1 1 14:4 13
2. Arsenal 6 4 1 1 15:8 13
3. Anderlecht 6 1 3 2 8:10 6
4. Galatasaray 6 0 1 5 4:19 1

6. kolo
Galatasaray Istanbul (Tur.) – Arsenal Londýn (Angl.) 1:4 (0:3)
Borussia Dortmund (Nem.) – Anderlecht Brusel (Belg.) 1:1 (0:0)

5. kolo
Anderlecht Brusel (Belg.) – Galatasaray Istanbul (Tur.) 2:0 (1:0)
Arsenal Londýn (Angl.) – Borussia Dortmund (Nem.) 2:0 (1:0)

4. kolo
Arsenal Londýn (Angl.) – Anderlecht Brusel (Belg.) 3:3 (2:0)
Borussia Dortmund (Nem.) – Galatasaray Istanbul (Tur.) 4:1 (1:0)

3. kolo
Anderlecht Brusel (Belg.) – Arsenal Londýn (Angl.) 1:2 (0:0)
Galatasaray Istanbul (Tur.) – Borussia Dortmund (Nem.) 0:4 (0:3)

2. kolo
Arsenal Londýn (Angl.) – Galatasaray Istanbul (Tur.) 4:1 (3:0)
Anderlecht Brusel (Belg.) – Borussia Dortmund (Nem.) 0:3 (0:1)

1. kolo
Galatasaray Istanbul (Tur.) – Anderlecht Brusel (Belg.) 1:1 (0:0)
Borussia Dortmund (Nem.) – Arsenal Londýn (Angl.) 2:0 (1:0)

E-skupina:

Tabuľka E-skupiny:
    Z V R P S B
1. Bayern Mníchov 6 5 0 1 16:4 15
2. Manchester City 6 2 2 2 9:8 8
3. AS Rím 6 1 2 3 8:14 5
4. CSKA Moskva 6 1 2 3 6:13 5

6. kolo
Bayern Mníchov (Nem.) – CSKA Moskva (Rus.) 3:0 (2:0)
AS Rím (Tal.) – Manchester City (Angl.) 0:2 (0:0)

5. kolo
CSKA Moskva (Rus.) – AS Rím (Tal.) 1:1 (0:1)
Manchester City (Ang.) – Bayern Mníchov (Nem.) 3:2 (1:2)

4. kolo
Manchester City (Angl.) – CSKA Moskva (Rus.) 1:2 (1:2)
Bayern Mníchov (Nem.) – AS Rím (Tal.) 2:0 (1:0)

3. kolo
CSKA Moskva (Rus.) – Manchester City (Angl.) 2:2
AS Rím (Tal.) – Bayern Mníchov (Nem.) 1:7 (0:5)

2. kolo
Manchester City (Angl.) – AS Rím (Tal.) 1:1 (1:1)
CSKA Moskva (Rus.) – Bayern Mníchov (Nem.) 0:1 (0:1)

1. kolo
AS Rím (Tal.) – CSKA Moskva (Rus.) 5:1 (4:0)
Bayern Mníchov (Nem.) – Manchester City (Angl.) 1:0 (0:0)

F-skupina:

Tabuľka F-skupiny:
    Z V R P S B
1. FC Barcelona 6 5 0 1 15:5 15
2. Paríž St. Germain 6 4 1 1 10:7 13
3. Ajax Amsterdam 6 1 2 3 8:10 5
4. APOEL Nikózia 6 0 1 5 1:12 1

6. kolo
FC Barcelona (Šp.) – Paríž Saint-Germain (Fr.)
Ajax Amsterdam (Hol.) – APOEL Nikózia (Cyp.)

5. kolo
Paríž Saint-Germain (Fr.) – Ajax Amsterdam (Hol.) 3:1 (1:0)
APOEL Nikózia (Cyp.) – FC Barcelona (Šp.) 0:4 (0:2)

4. kolo
Paríž Saint-Germain (Fr.) – APOEL Nikózia (Cyp.) 1:0 (1:0)
Ajax Amsterdam (Hol.) – FC Barcelona (Šp.) 0:2 (0:1)

3. kolo
APOEL Nikózia (Cyp.) – Paríž Saint-Germain (Fr.) 0:1 (0:0)
FC Barcelona (Šp.) – Ajax Amsterdam (Hol.) 3:1 (2:0)

2. kolo
Paríž Saint-Germain (Fr.) – FC Barcelona (Šp.) 3:2 (2:1)
APOEL Nikózia (Cyp.) – Ajax Amsterdam (Hol.) 1:1 (1:1)

1. kolo
FC Barcelona (Šp.) – Paríž Saint-Germain (Fr.) 3:1 (1:0)
Ajax Amsterdam (Hol.) – APOEL Nikózia (Cyp.) 4:0 (2:0)

G-skupina:

Tabuľka G-skupiny:
    Z V R P S B
1. Chelsea 6 4 2 0 17:3 14
2. Schalke 6 2 2 2 9:14 8
3. Sporting 6 2 1 3 12:12 7
4. Maribor 6 0 3 3 4:13 3

6. kolo
FC Chelsea (Angl.) – Sporting Lisabon (Portug.) 3:1 (1:1)
NK Maribor (Slovin.) – Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) 0:1 (0:0)

5. kolo
Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) – FC Chelsea (Angl.) 0:5 (0:3)
Sporting Lisabon (Portug.) – NK Maribor (Slovin.) 3:1 (2:1)

4. kolo
Sporting Lisabon (Portug.) – Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) 4:2 (1:1)
NK Maribor (Slovin.) – FC Chelsea (Angl.) 1:1 (0:0)

3. kolo
Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) – Sporting Lisabon (Portug.) 4:3 (1:1)
FC Chelsea (Angl.) – NK Maribor (Slovin.) 6:0 (3:0)

2. kolo
Sporting Lisabon (Portug.) – FC Chelsea (Angl.) 0:1 (0:1)
Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) – NK Maribor (Slovin.) 1:1 (0:1)

1. kolo
FC Chelsea (Angl.) – Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) 1:1 (1:0)
NK Maribor (Slovin.) – Sporting Lisabon (Portug.) 1:1 (0:0)

H-skupina:

Tabuľka H-skupiny:
    Z V R P S B
1. FC Porto 6 4 2 0 16:4 14
2. Šachtar Doneck 6 2 3 1 15:4 9
3. Bilbao 6 2 1 3 5:6 7
4. BATE Borisov 6 1 0 5 2:24 3

6. kolo
FC Porto (Portug.) – Šachtar Doneck (Ukr.) 1:1 (1:1)
Athletic Bilbao (Šp.) – BATE Borisov (Biel.) 2:0 (1:0)

5. kolo
BATE Borisov (Biel.) – FC Porto (Portug.) 0:3 (0:0)
Šachtar Doneck (Ukr.) – Athletic Bilbao (Šp.) 0:1 (0:0)

4. kolo
Šachtar Doneck (Ukr.) – BATE Borisov (Biel.) 5:0 (1:0)
Athletic Bilbao (Šp.) – FC Porto (Portug.) 0:2 (0:0)

3. kolo
BATE Borisov (Biel.) – Šachtar Doneck (Ukr.) 0:7 (0:6)
FC Porto (Portug.) – Athletic Bilbao (Šp.) 2:1 (1:0)

2. kolo
Šachtar Doneck (Ukr.) – FC Porto (Portug.) 2:2 (0:0)
BATE Borisov (Biel.) – Athletic Bilbao (Šp.) 2:1 (2:1)

1. kolo
FC Porto (Portug.) – BATE Borisov (Biel.) 6:0 (3:0)
Athletic Bilbao (Šp.) – Šachtar Doneck (Ukr.) 0:0

Baráž

Red Bull Salzburg (Rak.) – Malmö FF (Švéd.) 2:1, 0:3
Steaua Bukurešť (Rum.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 1:0, 0:1 – pok. kopy 7:8
NK Maribor (Slovin.) – Celtic Glasgow (Škót.) 1:1, 1:0
BK Aalborg (Dán.) – APOEL Nikózia (Cyp.) 1:1, 0:4
ŠK Slovan Bratislava (SR) – BATE Borisov (Biel.) 1:1, 0:3
Besiktas Istanbul (Tur.) – Arsenal Londýn (Angl.) 0:0, 0:1
FC Kodaň (Dán.) – Bayer Leverkusen (Nem.) 2:3, 0:4
SSC Neapol (Tal.) – Athletic Bilbao (Šp.) 1:1, 1:3
Standard Liége (Belg.) – Zenit Petrohrad (Rus.) 0:1, 0:3
OSC Lille (Fr.) – FC Porto (Portug.) 0:1, 0:2

3. predkolo LM

FC Šeriff Tiraspoľ (Mold.) – ŠK Slovan Bratislava (SR) 0:0, 1:2
Zenit Petrohrad (Rus.) – AEL Limassol (Cyp.) 3:0, 0:1
Malmö FF (Švéd.) – Sparta Praha (ČR) 2:0, 2:4
Besiktas Istanbul (Tur.) – Feyenoord Rotterdam (Hol.) 3:1, 2:1
Celtic Glasgow (Škót.) – Legia Varšava (Poľ.) 0:2, 1:4
APOEL Nikózia (Cyp.) – HJK Helsinki (Fín.) 2:0, 2:2
Steaua Bukurešť (Rum.) – FK Aktobe (Kaz.) 2:1, 2:2
FC Kodaň (Dán.) – Dnipro Dnipropetrovsk (Ukr.) 2:0, 0:0
Red Bull Salzburg (Rak.) – FK Karabach (Azer.) 2:0, 1:2
Partizan Belehrad (Srb.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 2:2, 0:0
Dinamo Záhreb (Chor.) – BK Aalborg (Dán.) 0:2, 1:0

2. predkolo LM

The New Saints (Wales) – ŠK Slovan Bratislava (SR) 0:1, 0:2
Sutjeska Nikšič (Č. Hora) – Šeriff Tiraspoľ (Mold.) 0:3, 0:2
Levadia Tallinn (Est.) – Sparta Praha (ČR) 1:1, 0:7
F91 Dudelange (Lux.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 1:1, 0:4
FK Karabach (Azer.) – FC Valletta (Malta) 4:0, 1:0
Maccabi Tel Aviv (Izr.) – FC Santa Coloma (Andorra) 2:0, 1:0
HB Tórshavn (Faer. ostr.) – Partizan Belehrad (Srb.) 1:3, 0:3
Skenderbeu Korce (Alb.) – BATE Borisov (Biel.) 1:1, 0:0
Žalgiris Vilnius (Lit.) – Dinamo Záhreb (Chor.) 0:2, 0:2
VSC Debrecín (Maď.) – FC Cliftonville (Sev. Ír.) 2:0, 0:0
Celtic Glasgow (Škót.) – KR Reykjavík (Isl.) 4:0, 1:0

1. predkolo LM

FC Banants (Arm.) – FC Santa Coloma (Andorra) 3:2, 0:1
Levadia Tallinn (Est.) – SP La Fiorita (S. Mar.) 7:0, 1:0
HB Tórshavn (Faer. ostr.) – Lincoln Red Imps (Gibr.) 5:2, 1:1

debata chyba
Viac na túto tému: #AS Monaco #osemfinále #atlético madrid #Arsenal Londýn #Bayer Leverkusen