Trenčín siahal po senzácii. Angličania v závere udreli a vybojovali si postup

Futbalisti AS Trenčín prehrali v odvetnom súboji 3. predkola Európskej ligy 2014/2015 na trávniku Hull City 1:2 (1:1) a do play-off EL postúpil anglický zástupca.

07.08.2014 20:38 , aktualizované: 22:34
AS Trenčín Foto: ,
Tomáš Malec.

Trenčania zápas veľmi sľubne rozbehli a dlho držali postup vo svojich rukách. Skóre otvoril už v 2. min útočník AS Tomáš Malec. V 27. min vyrovnal na 1:1 domáci krídelník Ahmed Elmohamady. O víťazstve aj postupe úradujúceho finalistu FA Cupu rozhodol v 80. min striedajúci Sone Aluko.

Hull City (Angl.) – AS Trenčín (SR) 2:1 (1:1)
prvý zápas 0:0, do play-off EL postúpil Hull City
Góly: 27. Elmohamady, 80. Aluko – 2. Malec, ŽK: 39. Long – 63. Holúbek, 90. + Malec, rozhodovali: Nijhuis – Van de Ven, Schaap (všetci Hol.)
Hull City: McGregor – A. Bruce (66. T. Ince), Davies, Chester – Huddlestone – Elmohamady, Brady (56. Brady), Snodgrass, Livermore – Long (74. Aluko), Sagbo Trenčín: Volešák – Čögley, Rodríguez da Silva, Kleščík, Holúbek – Lobotka – Moses Simon (90.+ Rundič), Mišák (82. Mondek), Hajradinovič (74. Opatovský), Kubík – Malec

Už v 2. min pripravili hostia šok pre domácich. Po centri Kubíka prekonal Malec McGregora a Trenčín viedol 1:0. V 10. min musel po strele Holúbeka zachraňovať brankár Hullu. Po štvrťhodine mohlo byť vyrovnané, ale strelu Longa chytil Volešák.

Tlak domácich narastal a v 27. min sa futbalisti z grófstva Yorkshire dočkali. Po prihrávke Bradyho sa presadil Egypťan Elmohamady – 1:1. Brankár AS Volešák inkasoval od hráčov tímu Premier League po bezmála 120 minútach nepriestrelnosti. Ďalší skvelý zákrok predviedol hosťujúci gólman v 37. min, keď na čiare zachránil po hlavičke Sagba.

Trenčania mohli zaskočiť domácich aj na začiatku druhého polčasu. Takmer gólovú strelu Hajradinoviča zblokoval jeden z obrancov Hullu. Domácim mohol zabezpečiť vedenie v 57. min už po niekoľkých sekundách na trávniku striedajúci Rosenior, ale tesne minul. V 77. min nenamieril presne ani Huddlestone.

Postupový druhý gól Hullu napokon strelil v 80. min ďalší striedajúci hráč Aluko. V nadstavenom čase rozvlnil Holúbek z priameho kopu iba bočnú sieť, a tak sa z postupu do play-off tešili domáci hráči.

Hlas:
Martin Ševela (tréner Trenčína): „Sme smutní z toho, že sme nepostúpili. Boli sme asi desať minút od malého zázraku, pre ktorý sme si sem prišli. Čo sa týka zápasu, mali sme dobrý vstup, podarilo sa nám streliť gól, mali sme aj ďalšie šance. Boli sme dostatočne nebezpeční, do duelu sme nešli so strachom. Z prvého stretnutia u nás pred týždňom sme si boli vedomí toho, že s Hullom môžeme hrať rovnocennú partiu.“

Viac na túto tému: #AS Trenčín #Hull City