Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Stochov PAOK Solún do šestnásťfinále EL

Ruský klub Anži Machačkala a grécky PAOK Solún sa stali ďalšími postupujúcimi do šestnásťfinále Európskej ligy 2013/2014. Machačkala si zaistila miestenku v jarnej "vyraďovačke" domácou remízou v K-skupine v rámci 5. kola hlavnej fázy so Šeriffom Tiraspoľ (1:1).

28.11.2013 21:20 , aktualizované: 23:16
Burgstaller, Schirinzi Foto: ,
Guido Burgstaller z Rapidu Viedeň a Enrico Schirinzi zo švajčiarskeho Thunu.
debata

PAOK Solún zvíťazil v zápase L-skupiny na ihrisku kazašského tímu Šachťor Karaganda 2:0. Solúnčanom stačil na postup aj bod. V drese hostí štartoval v základnej zostave aj slovenský reprezentant Miroslav Stoch, v 78. min ho vystriedal Zvonimir Vukič. Dvadsaťštyriročný odchovanec nitrianskej futbalovej školy Stoch ohrozil bránku domácich dvoma streleckými pokusmi.

Už pred štvrtkovými duelmi 5. kola malo postup do jarnej fázy isté okteto mužstiev – Valencia (A-skupina), Razgrad (B-skupina), Salzburg, Esbjerg (obaja C-skupina), Kazaň (D-skupina), Fiorentina, Dnepropetrovsk (obaja E-skupina) a Tottenham (K-skupina).

A-skupina:
Kubaň Krasnodar (Rus.) – FC St Gallen (Švaj.) 4:0 (1:0)
Góly: 3. a 71. Melgarejo, 54. Ignatiev, 90.+ Kaboré, rozhodoval: Kakos (Gréc.)

Swansea City (Angl.) – FC Valencia (Šp.) 0:1 (0:1)
Gól: 20. Dani Parejo, rozhodoval: Banti (Tal.)

Tabuľka A-skupiny:
    Z V R P S B
1. Valencia 5 4 0 1 11:6 12
2. Swansea 5 2 2 1 6:3 8
3. Kubaň 5 1 2 2 6:6 5
4. St. Gallen 5 1 0 4 5:13 3

B-skupina:
PFC Ludogorec Razgrad (Bul.) – PSV Eindhoven (Hol.) 2:0 (1:0)
Góly: 38. a 79. Bezjak, ČK: 55. J. Bruma (Eindhoven), rozhodoval: Rizzoli (Tal.)

Černomorec Odesa (Ukr.) – Dinamo Záhreb (Chor.) 2:1 (0:1)
Góly: 78. A. Antonov, 90.+ Didenko – 20. Bečiraj, rozhodoval: Zwayer (Nem.)

Tabuľka B-skupiny:
    Z V R P S B
1. Razgrad 5 4 1 0 9:1 13
2. Eindhoven 5 2 1 2 4:4 7
3. Odesa 5 2 1 2 5:6 7
4. D. Záhreb 5 0 1 4 2:9 1

C-skupina:
Esbjerg fB (Dán.) – Standard Liége (Belg.) 2:1 (1:0)
Góly: 18. a 79. Van Buren – 53. De Camargo, rozhodoval: Balaj (Rum.)

IF Elfsborg (Švéd.) – Red Bull Salzburg (Rak.) 0:1 (0:1)
Gól: 39. Meilinger, rozhodoval: Tohver (Est.)
Dušan Švento (Salzburg) sedel na lavičke náhradníkov

Tabuľka C-skupiny:
    Z V R P S B
1. Salzburg 5 5 0 0 12:3 15
2. Esbjerg 5 4 0 1 8:5 12
3. Liége 5 0 1 4 5:10 1
4. Elfsborg 5 0 1 4 2:9 1

D-skupina:
Rubin Kazaň (Rus.) – NK Maribor (Slovin.) 1:1 (1:0)
Góly: 43. Natcho – 86. Mezga, rozhodovali: Kružliak – Balko, Brendza (všetci SR)

Wigan Athletic (Angl.) – Zulte Waregem (Belg.) 1:2 (1:1)
Góly: 7. L. Barnett – 37. T. Hazard, 88. Malanda, rozhodoval: Buquet (Fr.)

Tabuľka D-skupiny:
    Z V R P S B
1. Kazaň 5 3 2 0 12:4 11
2. Waregem 5 2 1 2 4:8 7
3. Wigan 5 1 2 2 5:5 5
4. Maribor 5 1 1 3 7:11 4

E-skupina:
Dnipro Dnepropetrovsk (Ukr.) – CS Pandurii Targu Jiu (Rum.) 4:1 (1:0)
Góly: 12. Kalinič, 56. Zozuľa, 86. Skachov, 89. Kravčenko – 70. Eric Pereira (z pok. kopu), rozhodoval: Trattou (Cyp.)

Pacos de Ferreira (Portug.) – ACF Fiorentina (Tal.) 0:0
Rozhodoval: Shemeulevitch (Iz­r.)

Tabuľka E-skupiny:
    Z V R P S B
1. Fiorentina 5 4 1 0 10:2 13
2. Dnipro 5 4 0 1 10:3 12
3. Ferreira 5 0 2 3 1:8 2
4. Pandurii 5 0 1 4 3:11 1

F-skupina:
Girondins Bordeaux (Fr.) – Eintracht Frankfurt (Nem.) 0:1 (0:0)
Gól: 83. Lanig, rozhodoval: Undiano Mallenco (Šp.)

APOEL Nikózia (Cyp.) – Maccabi Tel Aviv (Izr.) 0:0
Rozhodoval: Vad (Maď.)

Tabuľka F-skupiny:
    Z V R P S B
1. E. Frankfurt 5 4 0 1 11:4 12
2. Tel Aviv 5 2 2 1 6:5 8
3. APOEL 5 1 2 2 3:6 5
4. Bordeaux 5 1 0 4 4:9 3

G-skupina:
Rapid Viedeň (Rak.) – FC Thun (Švaj.) 2:1 (1:0)
Góly: 17. Boyd, 64. B. Boškovič – 62. Sadik, rozhodoval: Gil (Poľ.)
Ján Novota (Rapid) odchytal celé stretnutie

KRC Genk (Belg.) – Dynamo Kyjev (Ukr.) 3:1 (3:1)
Góly: 17. Vossen (z pok. kopu), 37. Kumordzi, 40. De Ceulaer – 9. Jarmolenko, rozhodoval: Gomes (Portug.)

Tabuľka G-skupiny:
    Z V R P S B
1. Genk 5 3 2 0 9:5 11
2. D. Kyjev 5 2 1 2 8:6 7
3. Rapid 5 1 3 1 7:7 6
4. Thun 5 1 0 4 3:9 3

H-skupina:
FC Sevilla (Šp.) – Estoril Praia (Portug.) 1:1 (1:0)
Góly: 7. Gameiro – 90. Rúben Fernandes, rozhodoval: Sidiropulos (Gréc.)

Slovan Liberec (ČR) – SC Freiburg (Nem.) 1:2 (0:1)
Góly: 81. Rybalka – 23. Ginter, 73. Coquelin, rozhodoval: Hansson (Švéd.)
Lukáš Hroššo sedel na lavičke náhradníkov, Ľuboš Kolár (obaja Liberec) nefiguroval v zápise o stretnutí – Karim Guédé (Freiburg) nefiguroval v zápise o stretnutí

I-skupina:
HNK Rijeka (Chor.) – Vitória de Guimaraes (Portug.) 0:0
Rozhodoval: Jakobsson (Isl.)

Olympique Lyon (Fr.) – Betis Sevilla (Šp.) 1:0 (0:0)
Gól: 66. B. Gomis, rozhodoval: Marriner (Angl.)

Tabuľka I-skupiny:
    Z V R P S B
1. Lyon 5 2 3 0 4:2 9
2. Betis 5 2 2 1 3:2 8
3. Guimaraes 5 1 2 2 5:3 5
4. Rijeka 5 0 3 2 2:7 3

J-skupina:
Legia Varšava (Poľ.) – Lazio Rím (Tal.) 0:2 (0:1)
Góly: 24. Perea, 57. Felipe Anderson, rozhodoval: Blom (Hol.)
Dušan Kuciak (Legia) odchytal celý zápas

Trabzonspor (Tur.) – Apollon Limassol (Cyp.) 4:2 (2:0)
Góly: 23., 61. a 83. Olcan Adin, 25. Soner Aydogdu – 68. Guie Gneki Abraham, 81. Sangoy (z pok. kopu), rozhodoval: Gräfe (Nem.)

Tabuľka J-skupiny:
    Z V R P S B
1. Trabzonspor 5 4 1 0 13:6 13
2. Lazio 5 3 2 0 8:4 11
3. Apollon 5 1 1 3 5:8 4
4. Legia 5 0 0 5 0:8 0

K-skupina:
Tromsö IL (Nór.) – Tottenham Hotspur (Angl.) 0:2 (0:0)
Góly: 64. Chiriches, 76. M. Dembélé, rozhodoval: Aranovskij (Ukr.)

Tabuľka K-skupiny:
    Z V R P S B
1. Tottenham 5 5 0 0 11:1 15
2. Anži 5 2 2 1 3:3 8
3. Tiraspoľ 5 0 3 2 3:6 3
4. Tromsö 5 0 1 4 1:8 1

L-skupina:
AZ Alkmaar (Hol.) – Maccabi Haifa (Izr.) 2:0 (1:0)
Góly: 37. N. Gudelj, 90.+ J. Gudmundsson, rozhodoval: Kulbakov (Bul.)

Tabuľka L-skupiny:
    Z V R P S B
1. PAOK 5 3 2 0 8:4 11
2. Alkmaar 5 3 2 0 6:2 11
3. Haifa 5 0 2 3 4:8 2
4. Karaganda 5 0 2 3 4:8 2
debata chyba
Viac na túto tému: #PAOK Solún #Anži Machačkala #Miroslav Stoch