Stoch nedal dve penalty, ale PAOK v Európskej lige vyhral

Slovenský futbalový reprezentant Miroslav Stoch prispel k víťaznému obratu gréckeho tímu PAOK Solún proti izraelskému Maccabi Haifa vo štvrtkovom stretnutí 3. kola hlavnej fázy futbalovej Európskej ligy UEFA 2013/2014.

24.10.2013 21:29 , aktualizované: 25.10.2013 08:47
stoch, Meshumar Foto: ,
Miroslav Stoch (vľavo) v súboji s Eyalom Meshumarom z Maccabi Haifa.

PAOK otočil duel L-skupiny z 0:2 na 3:2. Stoch, ktorý hral do 87. min, prihrával Ninisovi v 39. min na vyrovnávajúci gól 2:2 z rohového kopu, ktorý nasledoval po nepremenenom pokutovom kope domácich práve v podaní Miroslava Stocha. Dvadsaťštyriročný rodák z Nitry tesne pred polčasovou v 45. min zahodil ďalšiu „jedenástku“.

Videoskratka zo zápasu PAOK - Maccabi.

„Toto je niečo, čo sa mi ešte nestalo. Pevne verím, že sa mi už ani nikdy nestane,“ uviedol Miroslav Stoch. Slovenský reprezentant bol napriek nepremeneným pokutovým kopom jedným z najlepších hráčov zápasu.

Hral s veľkou chuťou a neustále hrozil obrane Maccabi. Práve Stoch bol na začiatku akcie, na konci ktorej rozhodol o výsledku 3:2 Salpingidis. Solúnčania strhli víťazstvo na svoju stranu a sú po troch kolách L-skupiny jej lídrami. „Ukázali sme, že sme silný kolektív. Nepoložilo nás ani dvojgólové manko na začiatku stretnutia. Som nesmierne šťastný, že po nepremenených penaltách ma mužstvo i diváci podržali, neustále nám fandili a my sme sa odvďačili víťazstvom, ktoré v konečnom zúčtovaní môže znamenať veľmi veľa,“ doplnil Stoch.

Nitriansky odchovanec hral do 87. minúty. Z trávnika odišiel za mohutného potlesku fanúšikov. „Veľmi si cením, že diváci tlieskali. Po takom hektickom priebehu to bol nezabudnuteľný pocit,“ dodal Stoch pre svoj web a manažérsku agentúru Football Service Agency.

Bez straty bodu je po 3. kole hlavnej fázy kvinteto Ludogorec Razgrad, Red Bull Salzburg, AC Fiorentina, Eintracht Frankfurt a Tottenham Hotspur. Bez bodu je už iba poľská Legia Varšava.

Nemecký Freiburg opäť nevyhral, v zápase H-skupiny proti portugalskému Estorilu sa zrodila remíza 1:1. Skóre stretnutia otvoril v 11. min vo svojom premiérovom vystúpení za bundesligové mužstvo Čech Vladimír Darida. V tej istej skupine dlho držal Slovan Liberec v šachu španielsky FC Sevilla. Útočník Michael Rabušic štýlovo oslávil štvrtkové predĺženie zmluvy do roku 2016 so severočeským klubom, keď v 20. min skóroval. V 79. min sa do bránky domácich namiesto vylúčeného Přemysla Kovářa dostal slovenský brankár Lukáš Hroššo, ktorého v závere stretnutia prekonal hosťujúci Machin a vyrovnal na konečných 1:1. V nadstavenom čase druhého polčasu vybehol na trávnik v libereckom drese aj Ľuboš Kolár.

Gólman Ján Novota z viedenského Rapidu odchytal celý zápas na pôde Genku, ktorému hostia po remíze 1:1 ‚ukradli‘ prvé body v skupinovej fáze.

Dušan Švento z iného rakúskeho klubu Red Bull Salzburg presedel celé domáce meranie síl proti belgickému Standardu Liége na lavičke náhradníkov. Hlavným rozhodcom duelu v „Mozartovom meste“ bol slovenský rozhodca Ivan Kružliak, ktorý vylúčil až troch hráčov – jedného z domáceho tímu a dvoch hosťujúcich futbalistov a navyše odpískal aj jeden pokutový kop.

Výsledky 3. kola:

A-skupina:
Swansea City (Angl.) – Kubaň Krasnodar (Rus.) 1:1 (0:0)
Góly: 68. Michu – 90.+ D. Cissé, rozhodoval: Jakobsson (Isl.)

FC Valencia (Šp.) – FC St. Gallen (Švaj.) 5:1 (4:0)
Góly: 21. a 30. Cartabia, 12. Paco Alcacer, 33. R. Costa, 71. Canales – 74. Nater, rozhodoval: Van Boekel (Hol.)

Tabuľka A-skupiny:
1. Swansea 3 2 1 0 5:1 7
2. Valencia 3 2 0 1 7:4 6
3. St. Gallen 3 1 0 2 3:6 3
4. Kubaň 3 0 1 2 1:5 1

B-skupina:
Černomorec Odesa (Ukr.) – PFC Ludogorec Razgrad (Bul.) 0:1 (0:1)
Gól: 45. Zlatinski, rozhodoval: Tudor (Rum.)

C-skupina:
IF Elfsborg (Švéd.) – Esbjerg fB (Dán.) 1:2 (0:1)
Góly: 69. J. Jönsson – 7. a 67. Andreasen, rozhodoval: Oliver (Angl.)

Red Bull Salzburg (Rak.) – Standard Liége (Belg.) 2:1 (0:0)
Góly: 53. Soriano, 85. Ramalho – 88. Mujangi (z pok. kopu), ČK: 42. Mané – 38. Carcela-González, 67. Kanu, rozhodovali: Kružliak – Balko, T. Somoláni (všetci SR)

Tabuľka C-skupiny:
1. Salzburg 3 3 0 0 8:2 9
2. Esbjerg 3 2 0 1 5:4 6
3. Liége 3 0 1 2 3:5 1
4. Elfsborg 3 0 1 2 2:7 1

D-skupina:
Wigan Athletic (Angl.) – Rubin Kazaň (Rus.) 1:1 (1:1)
Góly: 40. N. Powell – 15. Prudnikov, rozhodoval: Meyer (Nem.)

Zulte Waregem (Belg.) – NK Maribor (Slovin.) 1:3 (1:2)
Góly: 12. De Fauw – 21. Črnic, 34. Mertelj, 49. Mezga, ČK: 57. Milec (Maribor), rozhodoval: Studer (Švaj.)

Tabuľka D-skupiny:
1. Kazaň 3 2 1 0 10:3 7
2. Wigan 3 1 2 0 4:2 5
3. Maribor 3 1 0 2 6:9 3
4. Waregem 3 0 1 2 1:7 1

E-skupina:
Pacos de Ferreira (Portug.) – Dnipro Dnepropetrovsk (Ukr.) 0:2 (0:0)
Góly: 83. Rotaň, 86. Konopľanka, rozhodoval: Chapron (Fr.)

ACF Fiorentina (Tal.) – CS Pandurii Targu Jiu (Rum.) 3:0 (2:0)
Góly: 26. Joaquín, 34. Matos, 69. Cuadrado, rozhodoval: Zelinka (ČR)

Tabuľka E-skupiny:
1. Fiorentina 3 3 0 0 8:1 9
2. Dnipro 3 2 0 1 4:2 6
3. Pandurii 3 0 1 2 1:5 1
4. Ferreira 3 0 1 2 1:6 1

F-skupina:
Girondins Bordeaux (Fr.) – APOEL Nikózia (Cyp.) 2:1 (1:1)
Góly: 24. Sané, 90. Henrique – 45. Goncalves, rozhodoval: Strömbergsson (Švéd.)

Eintracht Frankfurt (Nem.) – Maccabi Tel Aviv (Izr.) 2:0 (1:0)
Góly: 13. V. Kadlec, 53. A. Meier, ČK: 34. Ben Haim (Maccabi), rozhodoval: Damato (Tal.)

Tabuľka F-skupiny:
1. E. Frankfurt 3 3 0 0 8:0 9
2. Tel Aviv 3 1 1 1 2:3 4
3. Bordeaux 3 1 0 2 3:6 3
4. APOEL 3 0 1 2 1:5 1

G-skupina:
KRC Genk (Belg.) – Rapid Viedeň (Rak.) 1:1 (1:0)
Góly: 21. Gorius – 82. Sabitzer, rozhodoval: Gautier (Fr.)
Ján Novota (Rapid) odchytal celý zápas

Dynamo Kyjev (Ukr.) – FC Thun (Švaj.) 3:0 (1:0)
Góly: 35. Jarmolenko, 60. Mbokani, 79. Gusev, rozhodoval: Özkahya (Tur.)

Tabuľka G-skupiny:
1. Genk 3 2 1 0 4:2 7
2. D. Kyjev 3 1 1 1 5:3 4
3. Thun 3 1 0 2 2:5 3
4. Rapid 3 0 2 1 3:4 2

H-skupina:
Slovan Liberec (ČR) – FC Sevilla (Šp.) 1:1 (1:0)
Góly: 20. Rabušic – 88. Machin, ČK: 78. P. Kovář (Liberec), rozhodoval: Dean (Angl.)
Lukáš Hroššo chytal od 79. min, Ľuboš Kolár (obaja Liberec) nastúpil v nadstavenom čase druhého polčasu

SC Freiburg (Nem.) – Estoril Praia (Portug.) 1:1 (1:0)
Góly: 11. Darida – 53. Seba, rozhodoval: Todorov (Bul.)

Tabuľka H-skupiny:
1. Sevilla 3 2 1 0 5:2 7
2. Liberec 3 1 2 0 5:4 5
3. Freiburg 3 0 2 1 3:5 2
4. Estoril 3 0 1 2 3:5 1

I-skupina:
Olympique Lyon (Fr.) – HNK Rijeka (Chor.) 1:0 (0:0)
Gól: 67. Grenier, rozhodoval: Dias (Portug.)

Betis Sevilla (Šp.) – Vitória de Guimaraes (Portug.) 1:0 (0:0)
Gól: 51. Vadillo, rozhodoval: Koukoulakis (Gréc.)

Tabuľka I-skupiny:
1. Betis 3 1 2 0 2:1 5
  Lyon 3 1 2 0 2:1 5
3. Guimaraes 3 1 1 1 5:2 4
4. Rijeka 3 0 1 2 1:6 1

J-skupina:
Trabzonspor (Tur.) – Legia Varšava (Poľ.) 2:0 (1:0)
Góly: 7. Janko, 83. Adin, rozhodoval: Bezborodov (Rus.)

K-skupina:
Anži Machačkala (Rus.) – Tromsö IL (Nór.) 1:0 (1:0)
Gól: 19. Burmistrov, rozhodoval: Mažeika (Lit.)

FC Šeriff Tiraspoľ (Mol.) – Tottenham Hotspur (Angl.) 0:2 (0:1)
Góly: 12. Vertonghen, 75. Defoe, rozhodoval: Liany (Izr.)

Tabuľka K-skupiny:
1. Tottenham 3 3 0 0 7:0 9
2. Anži 3 1 1 1 1:2 4
3. Tiraspoľ 3 0 2 1 1:3 2
4. Tromsö 3 0 1 2 1:5 1

L-skupina:
Šachťor Karaganda (Kaz.) – AZ Alkmaar (Hol.) 1:1 (1:1)
Góly: 11. Finončenko – 26. J. Gudmundsson, rozhodoval: Aranovskij (Ukr.)

PAOK Solún (Gréc.) – Maccabi Haifa (Izr.) 3:2 (2:2)
Góly: 35. Vitor, 39. Ninis, 67. Salpingidis – 13. D. Ndlovu, 21. Golasa, rozhodoval: Teixeira (Šp.)
Miroslav Stoch (PAOK) hral do 87. min, nepremenil dva pokutové kopy a v 39. min prihral na vyrovnávajúci gól na 2:2