Plzeň nezaskočila milionárov. Weiss predviedol parádne sólo

Futbalisti Plzne sa o veľké prekvapenie v Lige majstrov nepostarali. V úvodnom zápase nového ročníka nestačili zverenci Pavla Vrbu na Manchester City. Anglickému vicemajstrovi podľahli na domácej pôde hladko 0:3 (0:0).

17.09.2013 22:34 , aktualizované: 23:38
džeko Foto: ,
Edin Džeko sa teší z prvého gólu Manchestru City.

Viktoria uhrala v prvom polčase s veľkým favoritom bezgólový výsledok, za čo si vyslúžila od vypredaného štadióna veľký potlesk. Po zmene strán sa však prejavili väčšie kvality milionárskeho veľkoklubu, ktorý strelil medzi 49. až 58. minútou tri góly a rozhodol o svojom pohodlnom víťazstve.

Skóre zápasu otvoril Džeko, ktorý využil prečíslenie dvoch na jedného a nedal slovenskému brankárovi Kozáčikovi šancu. Už o šesť minút sa diváci dočkali najkrajšieho okamihu v zápase, keď sa technickou strelou spoza šestnástky presadil Touré. Trojgólové vedenie pre hostí zabezpečil Agüero.

Okrem Matúša Kozáčika sa predstavil v základnej zostave českého šampióna aj ďalší slovenský futbalista – útočník Marek Bakoš, po hodine hry sa dostal na ihrisko i krídelník Michal Ďuriš. Stopér Marián Čišovský nebol pre zranenie na súpiske.

„Výsledok hovorí za všetko. Narazili sme na súpera, ktorý patrí k najlepším mužstvám v Európe. Dnes to výkonom presne ukázal. V prvom polčase sme mali trochu šťastie, že sme išli do kabíny za stavu 0:0. Čo ma mrzí je, že sme nedokázali dotiahnuť niektoré situácie do šancí,“ uviedol tréner Plzne Pavel Vrba. „Druhý polčas ovplyvnila hrubá chyba pri prvom góle. Samozrejme takému mužstvu ako City nemôžeme darovať gól. Mrzí ma, že to skončilo 0:3. Ale keď za stavu 0:0 urobíte takú chybu, je to s takým tímom strašne ťažké.“

Zo Slovákov sa v utorňajších zápasoch najprestížnejšej klubovej súťaže predstavil tiež Vladimír Weiss. V drese Olympiakosu Pireus sa zaskvel premiérovým presným zásahom v súťaži, ktorý však tímu v súboji s Parížom St. Germain nepomohol (1:4).

Gól Vladimíra Weissa

Dvadsaťtriročný krídelník ešte za bezgólového stavu trafil z diaľky brvno, ale jeho hviezdny moment prišiel v 25. minúte, keď domáci prehrávali 0:1. Technicky zdatný futbalista sa na pravom krídle jasličkami zbavil obrancu Marquinhosa, v šestnástke si zasekol padajúceho kapitána hostí Thiaga Silvu a chladnokrvne prekonal Sirigua.

Fakty z 1. kola Ligy majstrov:

A-skupina:

Manchester United (Angl.) – Bayer Leverkusen (Nem.) 4:2 (1:0)

• Góly: 22. a 70. Rooney, 59. Van Persie, 79. A. Valencia – 54. Rolfes, 88. Ömer Toprak, rozhodoval: Skomina (Slovin.)
  • Manchester United: De Gea – Smalling, R. Ferdinand, Vidič, Evra – A. Valencia, Kagawa (71. A. Young), Carrick, Fellaini (80. Cleverley) – Van Persie, Rooney (84. J. Hernández)
  • Leverkusen: Leno – Donati, Spahič, Ömer Toprak, Boenisch – Can, Reinartz, Rolfes – Sam (78. Kruse), Kiessling (78. Derdiyok), Son Heung-Min (64. L. Bender)

Real Sociedad San Sebastián (Šp.) – Šachtar Doneck (Ukr.) 0:2 (0:0)

• Góly: 65. a 87. Alex Teixeira, rozhodoval: Hategan (Rum.)
  • San Sebastián: C. Bravo – Estrada, Mikel González, I. Martínez, De La Bella – Xabi Prieto, Bergara, R. Pardo (82. Granero) – C. Vela, Seferovič (69. Agirretxe), Griezmann (75. C. Castro)
  • Doneck: Pjatov – D. Srna, Rakickij, Kučer, Ševčuk – Fernando (87. Fred), Hübschman (66. Stepanenko) – Douglas Costa (77. Bernard), Alex Teixeira, Taison – Luiz Adriano

B-skupina:

Galatasaray Istanbul (Tur.) – Real Madrid (Šp.) 1:6 (0:1)

• Góly: 84. Umut Bulut – 63., 66. a 90.+ C. Ronaldo, 54. a 81. Benzema, 33. Isco, rozhodoval: Clattenburg (Angl.)
  • Galatasaray: Muslera – Eboué, Chedjou, Nounkeu, Albert Riera – Selcuk Inan, Felipe Melo, Baytar (62. Bruma) – Sneijder – Burak Yilmaz (78. Umut Bulut), Drogba (46. Amrabat)
  • Real Madrid: Casillas (15. Diego López) – Carvajal, Sergio Ramos, Pepe, Arbeloa – Modrič (72. Illarramendi), S. Khedira – Á. di María, Isco (64. G. Bale), C. Ronaldo – Benzema

FC Kodaň (Dán.) – Juventus Turín (Tal.) 1:1 (1:0)

• Góly: 14. N. Jörgensen – 54. Quagliarella, rozhodoval: Bebek (Chor.)
  • Kodaň: Wiland – L. Jacobsen, Mellberg, R. Sigurdsson, Bengtsson – Bolaňos (79. Toutouh), Claudemir (86. Margreitter), Delaney, D. Braaten – Adi (70. Gislason), N. Jörgensen
  • Juventus: Buffon – Ogbonna, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner (86. Isla), Vidal, Pirlo, Pogba, Peluso (73. De Ceglie) – C. Tévez, Quagliarella (76. Giovinco)

C-skupina:

Benfica Lisabon (Portug.) – Anderlecht Brusel (Belg.) 2:0 (2:0)

• Góly: 4. Djuričič, 30. Luisao, rozhodoval: Gräfe (Nem.)
  • Benfica: Artur – André Almeida, Luisao, Garay, Siqueira – E. Pérez (69. O. John), Fejsa, N. Matič – Djuričič (75. Maxi Pereira), Ó. Cardozo (87. Lima), L. Markovič
  • Anderlecht: Proto – Gillet, Kouyaté, Mbemba, N'Sakala – D. de Zeeuw (46. Acheampong), Milivojevič, Klejstan – M. Bruno (79. Praet), Mitrovič (76. Cyriac), M. Suárez

Olympiakos Pireus (Gréc.) – Paríž Saint-Germain (Fr.) 1:4 (1:1)

• Góly: 25. WEISS ml. – 68. a 73.* Thiago Motta, 19. Cavani, 86. Marquinhos, rozhodoval: Brych (Nem.)
  • Olympiakos: R. Jiménez – Maniatis, Medjani, Siovas, Bong – P. Machado, Samaris – D. Fuster (74. J. Saviola), A. Domínguez (60. J. Campbell), Weiss ml. (84. Yatabaré) – Mitroglou
  • PSG: Sirigu – Van der Viel, Marquinhos, Thiago Silva, Maxwell – Lucas Moura (46. Lavezzi), Thiago Motta, Verratti (79. Rabiot), Matuidi – Ibrahimovič, Cavani (90. J. Ménez)