Žilina v Rijeke prehrala, Majtán gólom vykresal nádej

Futbalisti MŠK Žilina prehrali vo štvrtkovom prvom stretnutí 3. predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014 s chorvátskym tímom HNK Rijeka 1:2 (0:1).

01.08.2013 21:07 , aktualizované: 22:57
Tomáš Majtán Foto:
Tomáš Majtán.

Skóre duelu otvoril v 3. min Sharbini, ktorý strelou k ľavej žrdi prekonal Dúbravku. V 59. min poslal domácich do dvojgólového vedenia Kvržič, v 74. min znížil Majtán na 1:2. Odveta je na programe budúci štvrtok 8. augusta v Žiline.

HNK Rijeka (Chor.) – MŠK Žilina (SR) 2:1 (1:0)

• Góly: 3. Sharbini, 59. Kvržič – 74. T. Majtán, ŽK: 4. Sharbini, 26. Maleš, 68. Močinič – 45.+ Pečovský, 90.+ Žilák, rozhodovali: Fritz – Kleve, Schaal (všetci Nem.)
  • Rijeka: Vargič – Tomečak, Kneževič, Marič, Škarabot – Močinič (74. Pokrivač) – Alispahič (51. Kvržič), Jugovič, Sharbini, Maleš – Benko (83. Krstanovič)
  • Žilina: Dúbravka – Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes – Paur (70. Jelič), Pečovský – Pich, Mihalík (63. Žilák), Škvarka – T. Majtán (86. Škriniar)

Domáci futbalisti HNK Rijeka udreli z prvej príležitosti, po troch minútach hry potrestal Maboukovu stratu lopty pred šestnástkou umiestnenou strelou Sharbini – 1:0. Žilinčania mohli vyrovnať v 10. min, Piačekovu hlavičku po rohovom kope vytesnil mimo priestoru troch žrdí brankár Vargič. V 21. min nevyužil výhodnú pozíciu na gól Jugovič, ktorý hlavičkoval nad bránku MŠK. O štyri minúty neskôr nepridal druhý gól Alispahič, jeho krížna strela mierila vedľa pravej žrde Dúbravkovej svätyne.

V 48. min nepremenil na gól strelu spoza šestnástky Škvarka. O minútu neskôr prenikol pred Dúbravku Sharbini, ale nezakončil presne. Po hodine hry pretavili hráči Rijeky súvislejší tlak do druhého gólu. V 59. min využil zaváhanie žilinskej obrany striedajúci Kvržič. Žilinčania sa dočkali presného zásahu v 74. min, Tomáš Majtán sa najlepšie zorientoval po rohovom kope a dotlačil loptu do siete – 1:2. V závere ani jeden z tímov neskóroval, pred odvetou sú vo výhodnejšej pozícii Chorváti.

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Chlapci tvrdo bojovali o výsledok, ktorý by nám dal šancu do odvety. Pred druhým zápasom je pre nás dobrá správa, že chalani majú na súpera nielen herne, ale aj agresivitou a fyzickou pripravenosťou. Doma budeme tvrdo drieť na tom, aby sme potvrdili svoju silu pred vlastnými fanúšikmi. Verím, že chlapci môžu predviesť ešte tímovejší a efektívnejší výkon ako v Rijeke.“

Viac na túto tému: #Európska liga #rijeka #3. predkolo #mšk žilina