Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Silné slová Sagana pred špurtom na Champs-Élysées: Môžem sa dostať k slovu

Dvanásť ročníkov, dvanásť etapových triumfov a sedem víťazstiev v bodovacej súťaži. To všetko zdobí kariéru fenomenálneho slovenského cyklistu a trojnásobného majstra sveta Petra Sagana na legendárnych pretekoch Tour de France.

23.07.2023 13:31
Peter Sagan Foto:
Pri dvanástej účasti na Tour de France dorazí Peter Sagan po jubilejný desiaty raz do parížskeho cieľa.
debata (5)

Tridsaťtriročný Žilinčan v nedeľňajšej záverečnej etape 110. ročníka napíše bodku za svojím počínaním na „starej dáme“, keďže už dávnejšie oznámil, že po tohtoročnej sezóne ukončí profesionálnu kariéru na ceste a na OH 2024 v Paríži sa chce predstaviť v horskej cyklistike.

Sagan v rozhovore pre španielsky športový denník Marca pred slávnostným koncom na parížskom Champs-Élysées uviedol, že svoje posledné preteky Tour de France si užíval.

„Boli to veľmi pekné preteky. Bezpochyby je to vďaka kvôli ľuďom a ich náklonnosti. Užil som si to. Jedným z cieľov bolo dostať sa do Paríža. A dosiahol som to,“ vyhlásil Sagan.

Nezabudnuteľné momenty Petra Sagana na Tour Fotogaléria - 43 fotiek Všetky fotky
Zaspomínajte si na najslávnejšie momenty Petra...

Netají sa tým, že by si na záver chcel zašpurtovať o etapový triumf, z ktorého sa na Tour de France naposledy radoval v roku 2019.

„Víťazstvo v etape má svoju cenu. Uvidíme, ako na tom budem v poslednej etape, ale myslím si, že sa môžem dostať k slovu. Nie som na tom tak dobre, ako by som si predstavoval, ale ani sa necítim zle.“

Tohtoročná edícia ponúkla veľký súboj o žltý dres v podaní Slovinca Tadeja Pogačara a Dána Jonasa Vingegaarda. Ak sa nič nepredvídané nestane, druhý menovaný v nedeľu obháji vlaňajší triumf.

01. Dvadsiata etapa Sagan Čítajte viac Stačilo 25 km a Sagan bol fuč. Slováka vítali masy, domáci mali svojho hrdinu. A ten finiš...

„Momentálne sú to dvaja najsilnejší pretekári. Predviedli množstvo parády,“ uznanlivo podotkol Sagan. Na otázku, či zaznamenal počas kariéry v cyklistike nejaké zmeny, svojsky odvetil: „Nemyslím si, že sa až tak zmenila. Bicykle predsa stále majú pedále.“

Sagan tvrdí, že každé obdobie má svoje špecifiká. „Mal som kariéru s jej vzostupmi a pádmi, ale plnú skvelých momentov. Myslím, že to bola najťažšia Tour v mojom živote, ale aj tak všetko dopadlo dobre. Cítiť náklonnosť ľudí v tejto atmosfére je niečo výnimočné. Vždy som sa cítil milovaný. Toto spojenie a túto rozlúčku si budem navždy pamätať,“ skonštatoval Sagan.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Tour de France #Peter Sagan #Tour de France 2023 #Total Energies