Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Čaká ma veľký rok! Saganov rival nekončí. Bude nasledovať kroky Slováka?

37-ročný a 34-násobný víťaz etapy na Tour de France Mark Cavendish cez víkend upokojil fanúšikov ohľadom budúcnosti v profesionálnom pelotóne.

15.10.2022 13:00
Francúzsko Cyklistika QuickStep Cavendish Foto: ,
Mark Cavendish.
debata

Cavendish naznačil, že všetko je pripravené na budúcu cyklistickú sezónu, ale oficiálne ešte nič nepotvrdil. Britský pretekár sa naposledy predstavil minulý víkend na podujatí Memorial Rik Van Sttnbergen a priznal, že ukončil pôsobenie v tíme QuickStep – AlphaVinyl.

Po tom, ako v posledných sezónach oživil upadajúcu kariéru v belgickej stajni a vyrovnal rekord Eddyho Merckxa v počte etapových triumfov na Tour sa vyjadril, že chce pretekať ešte aspoň dve sezóny.

Peter Sagan Čítajte viac Najhoršia sezóna za dekádu. Sagan potrebuje jedinú vec

Cavendish vo videu z Ibizy na Instagrame naznačil, že pre rok 2023 je všetko pripravené. „Nechcem odložiť bicykel príliš rýchlo, pretože na budúci rok chcem mať veľký rok,“ povedal Cavendish.

Podľa Cyclingnews je najpravdepodobnejší jeho príchod do francúzskeho druhodivízneho tímu B&B Hotels-KTM. Tým by napodobnil vlaňajší krok Petra Sagana, ktorý sa rozhodol pre TotalEnergies.

Samotný tím jeho príchod nepotvrdil, no 26. októbra organizuje veľkú prezentáciu stajne v Paríži. O deň neskôr bude vo francúzskej metropole odhalená trasa budúcoročnej Tour de France.

Cyklistické legendy a ich autá Fotogaléria - 44 fotiek Všetky fotky
Cyklistické legendy mali na autá vkus. Klikajte...
šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Tour de France #Peter Sagan #Mark Cavendish